slide 1 slide 2 slide 3

Випадкове зображення

dsc03165.jpg

Зараз на сайті

На сайті 15 гостей та немає учасників

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
333
413
2374
11597
399874
192.168.0.146

Соціальні мережі

Share

«Автограф душі» - нова зустріч з обдарованим юнацтвом

                             

   «Автограф душі» - нова зустріч з обдарованим юнацтвом

 

 

 

 

З 24 по 31 жовтня, за ініціативою ЮНЕСКО,  Україна відзначає Всесвітній тиждень медійно-інформаційної грамотності.  Кривоозерська ЦБС  - важливий суб’єкт медійно –інформаційної освіти. У демократичному суспільстві на перший план виходить готовність і здатність самостійно оцінювати ситуацію,розпізнавати прийоми психологічного маніпулювання в недійному просторі, визначати надійні медіо-джерела. Про це повідомила директор ЦРБ Р. Черепанова на початку розширеного засідання поетичного клубу «Автограф душі», яке відбулося 26 жовтня у читальній залі районної бібліотеки. Ця тема для нас  не нова, Кривоозерська центральна районна бібліотека, починаючи з 2012 року прцює над проектом   «Медіоосвіта» ,спільно з координатором Антоніною Коваль.. .
               Далі Раїса Андріївна називала  учасників засідання  поетичного клубу «Автограф душі»– Л.П. Круглик, Л.Б. Чумак, М.М. Райхель, Іванова М.Ю., Циманович Л.М. На засідання запросили вчителя зарубіжної літератури та керівник гуртка «Літературне краєзнавство» Будинку дитячої творчості Т.Л. Лягера з ученицями 9-В класу Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 – Гриб Ангеліну, Струбицька Аню, Магац Маринюа, а  Світлана Макаренко, бібліотека Мазурівської сбф,  яка тісно співпрацює з місцевою школою, організувала зустріч і привезла вчителя української мови та літератури Мазурівського НВК Смерецьку Л.М. та  учнів  школи.
     Зустріч проходила в теплій, затишній атмосфері. Круглик Ліда Петрівна познайомила учнівську молодь зі своєю творчістю, адже видала не одну збірку. Розповіла над чим зараз працює, зачитала нові дитячі вірші, байки, твори про своє село, які ще не були опубліковані, а ще, маючи приємний голос, заспівала власну пісню про приліт лелек у рідний край. Закликала школярів вчитися вільно висловлювати свої думки та  почуття, прислухатися до порад  вчителів.
    Чумак Людмила Борисівна розповідала про те,  як до неї приходить натхнення для написання поезії, постійно працює над  вдосконаленням, спілкується з різними авторами в мережі Інтернет.  Радила молоді  знайти  щось своє для душі: улюблену справу, мати хороших друзів для спілкування, читати хороші книги, та де б не були, завжди повертатися до своєї землі, до батьківського порогу. З теплотою  та ніжністю читала власні твори,огортаючи  їх присмаком любові до рідного  села, краю, родини. Повідомила, що вже є 50 віршів для майбутньої збірочки, в якій продовжує тему рідного краю, стверджуваності людини в суспільстві.  Щиро дякувала працівникам  районної бібліотеки за зустріч поколіь, за чудово організований захід.
      На зустріч дирекція запрошувала ще одного учасника поетичного клубу – Тамілу Гримак. Нещодавно Таміла Вадимівна випустила першу свою збірочку «Дорога до школи».   Для бібліотек  району, членам поетичного клубу та гостям заходу просила передати свою збірку.   З особистих причин авторка  не змогла бути  на зустрічі.  Презентацію збірки провели без її участі. Бібліограф Алла Лаврик презентувала її поетичну збірку, у яку увійшли твори про рідний край, школу, якій Таміла Вадимівна присвятила понад 30 років свого життя та гуморески.
     Керівник гуртка «Літературне краєзнавство» Тетяна Луківна Лягера розповіла про участь учнівської молоді в літературному проекті з партнерами Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва, який полягає в перекладі поезії студентів Азейбарджану на українську мову. А члени гуртка Гриб Ангеліна, Струбицька Аня, Магац Марина зачитали власні переклади та свої особисті  вірші.
    Про байки та написання поезії у стилі «білий вірш» та японської поезії, говорив Циманович Лев Михайлович, читаючи свої твори в цьому жанрі. Райхель Марія Миколаївна та Іванова Марія Юхимівна  приємно  радували своїми  гуморесками та гарними новими поетичними творами.
     Щирими, теплими словами подяки  говорила про  цікаву зустріч Лариса Миколаївна Смерецька  вчитель рідної мови  Мазурівського НВК, що давно мріяла побувати на засіданні клубу, що у своїй роботі часто використовує  збірки поетів рідного краю.   Рада, що зуміла організувати і привезти учнів школи .

«Гармонія душі – шлях до довголіття»

Під такою назвою 4 жовтня в читальній залі Кривоозерської центральної районної бібліотеки відбулося розширене засідання клубу «Затишок», присвячене людям мудрого старшого віку. На початку заходу директор КЗ ЦБС Раїса Черепанова привітала присутніх. З теплотою та задушевною музикою бібліотекарі Вусатенко Ріта, Кузьмінська Валентина, Лаврик Алла повертали  присутніх у молодість, нагадуючи, що ріка часу бурхлива, стрімка, вона, на жаль, ніколи не повертає назад, а невпинно несе наші човники долі все вперед  і вперед. Звучали зворушливі ліричні рядки про осінь життя, яка як і природа, буває різною, і її треба зустрічати без печалі. Вона неминуча, тож потрібно зробити все, щоб ця осінь була золотою. Життя в період зрілого віку залишається цікавим, багатогранним, дає змогу зайнятися тим, що до душі і на що раніше не вистачало часу. Закликали жити активно, творити, вдосконалювати себе, спілкуватися, радіти кожному прожитому дню, жити в гармонії зі своїм віком. А щоб розвеселити аудиторію Вусатенко Ріта провела конкурсну програму, що складалася з літературно-гумористичної вікторини та завдань  «Вгадай фільм», «Згадай пісню», цей конкурс запалив гостей до співу, співали всі,  згадуючи пісні своїх батьків та своєї молодості.  Надія Ткач  розважала гуморесками, Тамара Лантух, Юлія Корінчак,  Валентина Павлова,читали вірші,  О.В.Дабіжа та М.Т. Громовенко , Л.А.Натальчишина,   Ю.А. Білковська, А.А. Ткачук щирими словами, від імені всіх присутніх, дякували за чудовий відпочинок організований дружним колективом ЦРБ.

 

А наостанок було традиційне чаювання... «Посидим по хорошому», спонсором якого був Сергій Наказенко та колектив ЦРБ.

                                           

 

Зорепадом летять роки

В теплій, щирій, відвертій атмосфері 2 жовтня в Тридубській сільській бібліотеці відбувся вечір зустріч «Зорепадом летять роки», приурочений Всеукраїнському Дню бібліотек, Дню ветерана.

На вечір зібрали всіх колишніх бібліотекарів та ветеранів праці села, щоб відпочити від повсякденних турбот і проблем, подарувати приємні хвилини і, звичайно, отримати заряд гарного настрою на всю осінь.

Перед присутніми виступив сільський голова Руснак Василь Анатолійович. Привітав з повагою всіх з святами, які ми відзначали та незабаром будемо відзначати. В своїй промові коротко розповів про роботу сільської ради. Побажав присутнім здоров’я, щастя та благополуччя, родинного тепла та затишку. Вніс  пропозицію частіше зустрічатися.

Завідуючою бібліотеки Робовою Г.А. проведена екскурсія по бібліотеці, в комп’ютерному залі з цікавістю провели фотомандрівку селом, де присутні за давніми фотографіями згадували свою молодість, яскраві моменти з життя: свою юність, народження та виховання дітей, появу онуків. Дуже швидко минають літа, але дні сповнені уваги та любові рідних не дають сумувати. Всім присутнім на заході накрили солодкий стіл. Разом з гуртом троїстих музик «Ліра» слухали пісні своєї молодості, разом співали, розповідали  веселі історії, сердечні слова чергувалися з музичними номерами та теплими привітаннями.

Найбільше припали до душі авторські пісні Гоцюка А.В. «Тридубське джерело», «У село до мами», «Рідне село». З задоволенням сміялися над гуморесками, які розповідали Гоцюк А.В. та Міняйлик І. В.

Багато щирих, ніжних слів у цей день почули досвідченні, мудрі, поважні жителі села. Тому всі прийшли до висновку, що такі задушевні зустрічі додають бадьорості та зігрівають серця. 

 

Вітання до Всеукраїнського Дня бібліотек

Зі святковим настроєм зустрічали працівники ЦРБ гостей з вітальним словом. Завідувач сектора культури РДА Людмила Іванівна Зелененька та  Олександр Миколайович Ткач, директор районного Будинку культури, прийшли привітати колектив з професійним святом, і, зовсім неочікуваний сюрприз.  Остапчук Ольга Миколаївна, голова виконкому Миколаївської обласної політичної партії «Наш край» з делегацією відвідали районну бібліотеку, привітали з професійним святом і в подарунок – більше 50 книг, серед них – Історія рідного краю: Миколаївщина, навчальний посібник для учнів, студентів, викладачів навчальних закладів, в якій розкрито історію Миколаївщини від сивої давнини до сучасності. А супроводжував їх Павло Григорович Бузінський, голова Кривоозерської районної партії «Наш край», привітав нас  щирими словами зі святом, розповів гостям з області про здобутки бібліотечної системи за останні роки і, особисто від себе, кожному працівнику вручив гілочку хризантеми. Радо вітав працівників ЦРБ і постійний читач бібліотеки, член партії «Наш край», заступник голови районної ради Мирон Іванович Лисиганич. Приємний сюрприз залишив позитивні емоції.

Останні статті

Опитування

Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?

Раз на рік - 3.6%
Раз на місяць - 19.6%
Раз на тиждень - 32.1%
Кожен день - 39.3%
Жодного разу - 5.4%

Total votes: 56

Відео про бібліотеку
Copyright ® 2012; Vyzer O.M.; E-mail: vyzer62@gmail.com