slide 1 slide 2 slide 3

Випадкове зображення

dsc03155.jpg

Зараз на сайті

На сайті 14 гостей та немає учасників

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
68
385
2137
8242
410203
192.168.0.146

Соціальні мережі

Share

Майстерність пера - майстерність серця”

Майстерність пера - майстерність серця”
Під таким гаслом 20 березня - до Всесвітнього Дня поезії у Центральній районній бібліотеці зустрілися у літературному кафе "Поетична кав’ярня" члени поетичного клубу «Автограф душі» та жіночого клубу «Затишок», щоб вшанувати її величність… ПОЕЗІЮ. Запросили гостей творчого обдарування , які цінують поезію. Це люди, чия доля хоч трохи, але пов'язана з поетичним словом. Вони пишуть для себе, для своїх близьких, колег, за покликом душі, або просто читають улюблену поезію. «Озирнись навколо… Коли уважно подивишся на світ, знайдеш чимало вражаючих речей!». А й справді….озирнись навколо…і ти побачиш незвичайне у звичайному, як побачили це Лідія Круглик, Марія Іванова, Віра Козіцька,Тетяна Лягера, Лев Циманович, Микола Каганюк.
Кажуть, що поезія - це голос істини, голос правди, який єднає серця. Той, хто чує його, здатний піднятися на вершини духу, згуртувати націю, об’єднати людство. 
Поет – людина незвичайна, не зрозуміла для інших, а поетеса – і поготів. Чутливі, тонкі, ранимі, вони літають у хмарах – можливо, чують голоси янголів. Чародієм гострого гумористичного слова називають Миколу Каганюка,члена нашого поетичного клубу. Він переможець багатьох обласних та республіканських конкурсів . Гуморески Павла Глазового майстерно читала Надія Ткач, а Валентина Павлова, Юлія Корінчак, члени клубу «Затишок», вперше читали власну поезію. 
Мета нашої зустрічі – перетворити літературно-поетичне слово наших земляків, у живу цікаву справу, в основі якої любов до рідного слова, до рідної мови, до рідного краю. Колектив бібліотечних працівників центральної бібліотеки підтримує мистецьке життя району, постійно урізноманітнює та шукає нові цікаві форми популяризації їх творчості.
Ми раді, що ширшає коло однодумців, які збираються у нашій бібліотеці, де, здається самі стіни надихають на творчість. Цікава презентація, музичний супровід, чаювання.. та спілкування , залишили приємний слід не лише у бібліотекарів , а і у гостей, які щиро дякували за теплоту зустрічі та приємно проведений час. На захід завітала Людмила Зелененька,завідувач сектора культури РДА ,Наталя Бєлінська ,- газета «Кривоозерщина».«Торкну вустами мовний колос» 21 лютого у Міжнародний день рідної мови , бібліотекарі Центральної районної бібліотеки провели розширений бібліотечний урок «Торкну вустами мовний колос» та підготували літературну виставку – інсталяцію «Яке то щастя - мати

«Торкну вустами мовний колос»
21 лютого у Міжнародний день рідної мови , бібліотекарі Центральної районної бібліотеки провели розширений бібліотечний урок «Торкну вустами мовний колос» та підготували літературну виставку – інсталяцію «Яке то щастя - мати мову,якою створено «Кобзар!»
Серед запрошених, уже відома в районі поетеса, член поетичного клубу «Автограф душі» ,що багато років діє при районній бібліотеці, її твори друкуються в районній газеті. Вона випустила не одну власну збірку. Це Людмила Борисівна Чумак з села Гойдаї , Тетяна Луківна Лягера, селище Криве Озеро, керівник гуртка «Літературне краєзнавство», що діє при районному Будинку творчості, Тамара Олександрівна Шпак, втитель рідної мови та її вихованці, учні Голосківської ЗОШ. Учні Кривоозерської №1 та №2 ЗОШ І-ІІІ ступенів та професійно аграрного ліцею зі своїми наставниками.
Олексій Володимирович Мірошниченко, голова районної державної адміністрації, Людмила Іванівна Зелененька ,завідувач сектора культури РДА. Перед початком заходу учнів пригощали бутербродами, солодощами, кошти на які виділив Олександр Олександрович Фіцура, депутат обласної ради .
Бібліотечний урок пройшов жваво, цікаво, з конкурсами, сценками, читанням як власних так і віршів про мову українських поетів. Цікавими були виступи Людмили Чумак, Тамари Шпак, Тетяни Лягери , Олексія Мирошниченка.
Колектив бібліотечних працівників центральної бібліотеки підтримує мистецьке життя району, постійно урізноманітнює та шукає нові цікаві форми популяризації їх творчості. Підсумовуючи захід, було запропоновано літературно обдарованій молоді створити на базі ЦРБ літературно – молодіжне кафе, де б вони мали змогу за чашечкою духмяної кави зустрітися, поділитися своїми новими творами, враженнями.

День закоханих у бібліотеці. Валентинів день.

День закоханих у бібліотеці. Валентинів день.
Кохання... Багато століть людство не може знайти єдиного визначення для цього неймовірного почуття. Все змінюється у цьому шаленому світі і лише кохання залишається завжди юним, прекрасним, завжди новим, несподіваним і найзагадковішим з усіх людських почуттів...
Саме кохання надихає поетів і художників, музикантів і скульпторів на створення безсмертних шедеврів. І якби поставити собі за мету прочитати і передивитися все, що написано про це почуття, людині, без перебільшення, не вистачило б цілого життя.
Тому лише доторкнутися до вічної теми кохання спробували бібліотекарі центральної районної бібліотеки . Напередодні свята всіх закоханих - Дня Валентина, в читальному залі розпочала експонуватися книжкова виставка - інсталяція «Я закоханий… Люблю! Не признаюся нікому… Навіть місяцю ясному, тільки, може… солов'ю. »
13 та 14 лютого 2019 року у бібліотеці для дорослих проходили цікаві розважальні заходи «День Святого Валентина! Побували учні 28 групи, третій курс ПАЛ у зі своїми наставниками Наталією Циктор та Зінаїдою Царинною. 
Антоніна Коваль, вчитель суспільних дисциплін, активний партнер бібліотеки,прийшла зі своїми вихованцями, учнями10 - го кл. Кривоозерської ЗОШ №1 – І-ІІІ ст..
Цікавий задум оформлення залу, фотозона, колоритний сценарій з вікторинами, різноманітними конкурсами, ,- це велика заслуга Світлани Бардичевської, бібліотекаря юнацької кафедри. При активній підтримці Алли Лаврик, Ріти Вусатенко та Ріти Петренко, які допомагали в підготовці та проведенні цих заходів, організували активність всіх учасників , захід пройшов цікаво. І ,як результат, море сміху, веселі посмішки, визначення кращих пар, призи переможцям та всім учасникам, фотографування,і багато, багато сердечок..


 

«Автограф душі» - нова зустріч з обдарованим юнацтвом

                             

   «Автограф душі» - нова зустріч з обдарованим юнацтвом

 

 

 

 

З 24 по 31 жовтня, за ініціативою ЮНЕСКО,  Україна відзначає Всесвітній тиждень медійно-інформаційної грамотності.  Кривоозерська ЦБС  - важливий суб’єкт медійно –інформаційної освіти. У демократичному суспільстві на перший план виходить готовність і здатність самостійно оцінювати ситуацію,розпізнавати прийоми психологічного маніпулювання в недійному просторі, визначати надійні медіо-джерела. Про це повідомила директор ЦРБ Р. Черепанова на початку розширеного засідання поетичного клубу «Автограф душі», яке відбулося 26 жовтня у читальній залі районної бібліотеки. Ця тема для нас  не нова, Кривоозерська центральна районна бібліотека, починаючи з 2012 року прцює над проектом   «Медіоосвіта» ,спільно з координатором Антоніною Коваль.. .
               Далі Раїса Андріївна називала  учасників засідання  поетичного клубу «Автограф душі»– Л.П. Круглик, Л.Б. Чумак, М.М. Райхель, Іванова М.Ю., Циманович Л.М. На засідання запросили вчителя зарубіжної літератури та керівник гуртка «Літературне краєзнавство» Будинку дитячої творчості Т.Л. Лягера з ученицями 9-В класу Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 – Гриб Ангеліну, Струбицька Аню, Магац Маринюа, а  Світлана Макаренко, бібліотека Мазурівської сбф,  яка тісно співпрацює з місцевою школою, організувала зустріч і привезла вчителя української мови та літератури Мазурівського НВК Смерецьку Л.М. та  учнів  школи.
     Зустріч проходила в теплій, затишній атмосфері. Круглик Ліда Петрівна познайомила учнівську молодь зі своєю творчістю, адже видала не одну збірку. Розповіла над чим зараз працює, зачитала нові дитячі вірші, байки, твори про своє село, які ще не були опубліковані, а ще, маючи приємний голос, заспівала власну пісню про приліт лелек у рідний край. Закликала школярів вчитися вільно висловлювати свої думки та  почуття, прислухатися до порад  вчителів.
    Чумак Людмила Борисівна розповідала про те,  як до неї приходить натхнення для написання поезії, постійно працює над  вдосконаленням, спілкується з різними авторами в мережі Інтернет.  Радила молоді  знайти  щось своє для душі: улюблену справу, мати хороших друзів для спілкування, читати хороші книги, та де б не були, завжди повертатися до своєї землі, до батьківського порогу. З теплотою  та ніжністю читала власні твори,огортаючи  їх присмаком любові до рідного  села, краю, родини. Повідомила, що вже є 50 віршів для майбутньої збірочки, в якій продовжує тему рідного краю, стверджуваності людини в суспільстві.  Щиро дякувала працівникам  районної бібліотеки за зустріч поколіь, за чудово організований захід.
      На зустріч дирекція запрошувала ще одного учасника поетичного клубу – Тамілу Гримак. Нещодавно Таміла Вадимівна випустила першу свою збірочку «Дорога до школи».   Для бібліотек  району, членам поетичного клубу та гостям заходу просила передати свою збірку.   З особистих причин авторка  не змогла бути  на зустрічі.  Презентацію збірки провели без її участі. Бібліограф Алла Лаврик презентувала її поетичну збірку, у яку увійшли твори про рідний край, школу, якій Таміла Вадимівна присвятила понад 30 років свого життя та гуморески.
     Керівник гуртка «Літературне краєзнавство» Тетяна Луківна Лягера розповіла про участь учнівської молоді в літературному проекті з партнерами Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва, який полягає в перекладі поезії студентів Азейбарджану на українську мову. А члени гуртка Гриб Ангеліна, Струбицька Аня, Магац Марина зачитали власні переклади та свої особисті  вірші.
    Про байки та написання поезії у стилі «білий вірш» та японської поезії, говорив Циманович Лев Михайлович, читаючи свої твори в цьому жанрі. Райхель Марія Миколаївна та Іванова Марія Юхимівна  приємно  радували своїми  гуморесками та гарними новими поетичними творами.
     Щирими, теплими словами подяки  говорила про  цікаву зустріч Лариса Миколаївна Смерецька  вчитель рідної мови  Мазурівського НВК, що давно мріяла побувати на засіданні клубу, що у своїй роботі часто використовує  збірки поетів рідного краю.   Рада, що зуміла організувати і привезти учнів школи .

Останні статті

Опитування

Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?

Раз на рік - 3.6%
Раз на місяць - 19.6%
Раз на тиждень - 32.1%
Кожен день - 39.3%
Жодного разу - 5.4%

Total votes: 56

Відео про бібліотеку
Copyright ® 2012; Vyzer O.M.; E-mail: vyzer62@gmail.com