slide 1 slide 2 slide 3

Випадкове зображення

dsc03155.jpg

Зараз на сайті

На сайті 14 гостей та немає учасників

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
562
646
5243
13894
381158
192.168.0.146

Соціальні мережі

Share

"Грішна хвороба": засідання кіноклубу Docudays UA «Єднання»

 30 листопада на базі кабінету громадянської освіти Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 відбулося виїзне засідання кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA «Єднання» при Кривоозерській ЦРБ. Учасники кіноклубу – учні 10- б класу переглянули та обговорили з модератором Коваль А.І. документальний фільм «Грішна хвороба» режисер Ян Яап Кейпер. В якості експертів взяли участь медсестра Гавриляк Галина Іванівна та шкільний психолог Волошанівська Юлія Василівна. 

У сюжеті фільму увагу зосереджено на наслідки прогресуючої хвороби ВІЛ/СНІДу, на те, що люди, які хворіють даною хворобою, залишаються одні перед страшним фактом: оточуючі байдуже ставляться до їх проблеми, шукати реальної підтримки та допомоги нема в кого. 31-річна росіянка Саша Волгіна – ВІЛ-позитивна та вагітна. Медикаментів постійно бракує, уряд не фінансує профілактику СНІДу, а наркомани стрімко криміналізуються. Саша очолює групу активістів, котрі намагаються зарадити цій ситуації, шляхом проведення акцій, щоб привернути увагу до проблеми. Нідерландський режисер Ян Яап Кейпер слідує за нею в її щоденній боротьбі за виживання. Впродовж перегляду фільму модератором клубу Коваль Антоніною Іванівною використовувалася технологія « стоп-кадр», під час якого, з учнями обговорювалися проблеми захисту прав і свобод людини та громадянина в контексті рівності прав та ставлення з боку держави, ефективності тієї діяльності, яку проводять герої картини, порушення права на свободу мирних зібрань. Переглянувши фільм глядачі не залишилися байдужими до долі головної героїні фільму, хворої на СНІД, тому після перегляду активно обговорювали проблеми лікування віл-інфікованих в Україні. Фільм змушує задуматись над тим, що проблема СНІДу може торкнутися кожного: як малолітню, так і дорослу людину, як бідного, так і багатого.

 
 

"В'язні кануна"

29 листопада на базі кабінету громадянської освіти Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 відбулося виїзне засідання кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA «Єднання» при Кривоозерській ЦРБ.  Учасники кіноклубу – учні 10 класів переглянули та обговорили з модератором Коваль А.І. документальний фільм «В’язні кануну» режисера Росера Корелья. В якості експерта виступила вчитель правознавства Гречковська  О. В.

Головною темою заходу є проблеми, пов’язані із захистом такого основоположного права людини, як право на життя, застосуванням смертної кари, прощенням і примиренням.

Албанія. Традиція кровної помсти, яка налічує століття, починає руйнувати життя з часу падіння комуністичного режиму. Час коли багато родин ховаються у стінах своїх будинків, боячись кровної помсти. Родовий кодекс «Канун» включає в себе право вбити, таким чином помстившись за попереднє убивство: «за кров треба відплатити кров’ю».

Перед показом фільму модератор порушила в аудиторії дискусію щодо теми захисту права на життя, застосування смертної кари, прощення та примирення та поставила завдання:  висловити думку – чому фільм називається «В’язні Кануна»? Хто такі в’язні? Де можуть розгортатися події і в який час? Наголосила, що демонстрація фільму буде відбуватися методом СТОП-КАДР. Це означає, що після того як модератор буде зупиняти фільм, учасники повинні заповнювати таблицю з питаннями після кожного стоп-кадру: що відбудеться? Що хочу дізнатися? Що дізнався?

Після перегляду учасники жваво обговорювали питання: перш за все - які емоції викликав фільм? Чи були порушені права людини щодо героїв фільму? На цьому етапі учасники попрацювали з Декларацією прав людини. Історія якого героя найбільше вразила? Чому? Чому правила Кануна в Албанії стоять вище законів держави? Яка роль старійшин в правилах Кануна? Чи можна вважати кровну помсту дотриманням національних традицій? Хто на вашу думку може зупинити дію правил Кануна? Обговоривши питання модератор дала домашнє завдання: написати листа героям фільму; написати листа органам влади; запропонувати заходи по подоланню правил Кануна.

 

"Абетка". Право на освіту

«Абетка»

27 листопада в Кривоозерській ЗОШ І-ІІІ ст. №2 відбулося виїзне засідання кіноклубу Docudays UA «Єднання» при Кривоозерській ЦРБ з учнями 9 –А класу.  Додамо, що засідання кіноклубу проводиться в даній школі вперше і було присвячене одному із найважливіших прав дитини -право на освіту.

До уваги учнів модератор запропонувала переглянути документальний фільм "Абетка" естонського режисера Мадлі Ляене та  дізнатися, як у Ліберії, одній  з  африканських  країн, громадяни можуть здобути освіту.

Понад  20%  дорослого  населення  у  світі  (близько  776  мільйонів  дорослих  людей,  в  основному  жінок),  не вміють писати і читати. Історія героїні фільму демонструє, наскільки важливе забезпечення державою можливості отримання освіти для всіх дітей. Веле — 19 років. Усе, чого вона прагне, — це навчитися читати й писати, щоб не відставати від своєї семирічної доньки. Навіть те, що вона може самостійно написати власне  ім’я  після  довгих  років  громадянської  війни в Ліберії, означає крок до незалежності — подалі від болісного минулого, до кращого майбутнього.

Під час засідання учасники працювали з Конвенцією ООН про права дитини, ЗУ «Про освіту», вели бесіду у форматі «Гарячий мікрофон», виступали з доповідями  на тему: «Чи у всіх країнах громадяни мають право на навчання»

В якості експерта в роботі засідання взяв участь вчитель правознавства Мержієвський Є.Ю.

 

 

"Українські шерифи"

25 жовтня на базі кабінету громадянської освіти Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 відбулося виїзне засідання кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA «Єднання» при Кривоозерській ЦРБ.  Учасники кіноклубу – учні 10 класів переглянули та обговорили з модератором Коваль А.І. документальний фільм «Українські шерифи» українського режисера Романа Бондарчука. Мета засідання: стимулювати здатність оцінювати події життя, явища, обговорювати їх, критично мислити за допомогою кіноматеріалів.

Картина розповідає про самоорганізацію громади в складний для країни час. Шерифи зі Старої Збур'ївки, не чекаючи приїзду міліції, допомагають односельцям вирішувати їхні щоденні проблеми. Шерифи рятують жінку від анаконди, заселяють бездомного Колю в порожню хату – щоб він, нарешті, став людиною, вберігають неписьменного Індіанця від неминучого арешту. Непроглядні зимові тумани. На сході країни йде війна. Чоловікам приходять повістки в армію. Діти пишуть листи воїнам і збирають передачі з консерваціями й теплими шкарпетками. У селі з’являється сепаратист. Країна для цих людей – це їхнє село. Настає весна – і життя буяє з новою силою. Шерифи фарбують в золотий колір пам’ятник радянському солдату – переможцеві війни попередньої. Навесні вони за традицією святкують День перемоги, хоча до перемоги в цій війні ще дуже далеко.

Після перегляду відбулося жваве обговорення питань та робота в групах - сформулювати проблеми українського села, які порушені у фільмі; які причини виникнення таких проблем у сучасному українському селі.

Отримавши та зафіксувавши відповіді учасників модератор презентувала Концепцію розвитку сільських територій, схвалену розпорядженням КМУ від 23.09.2015р. №995  та продемонструвала витяг з Концепції щодо аналізу причин виникнення проблем. Після цього попросила порівняти бачення Кабміну з твердженнями учасників знайти спільні й відмінні причини.

В групах учасники обрали 3 ключові проблеми українського села та пропонували шляхи і способи їх вирішення. Після презентацій модератор проінформувала про те, як уряд бачить вирішення таких проблем, цитуючи витяг з Концепції.

 

 

#docuclub #docuclub2018

До Дня пам'яті жертв депортації кримських татар

Україна 18 травня відзначає День боротьби за права кримськотатарського народу та вшановує пам'ять жертв депортації кримських татар 1944 року.

 Члени клубу «Юний правознавець», випускники Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, спільно з членами кіноклубу Dokudaus UA «Єднання» з прав людини при  Кривоозерській ЦРБ КЗ «Кривоозерська  ЦБС», переглянули фільм «Боротьба Джамали»  режисера Елін Йонссон, видатної шведської журналістки. Молодь поділилась своїми знаннями про трагедію кримськотатарського народу, обговорили порушення прав людини і громадянина сьогодні в анексованому Криму.

  Президент  клубу «Юний правознавець» Олена Крохмаль запропонувала виготовити листівки з інформацією і розповсюдити їх серед учнів школи, жителів селища.

«Габріель повідомляє з чемпіонату світу»

       «Бразильський хлопчик Ґабріель Матос був зовсім маленьким, коли дізнався, що Світовий кубок-2014 відбуватиметься в його рідній країні. Він не здогадується, що його життя до того часу стане з ніг на голову. Аби привезти сотні тисяч уболівальників на футбольний стадіон, прокладають залізницю просто через квартал, де живе Ґабріель. Будинки зносять, родини змушені переїжджати, і навіть майданчик, на якому місцеві діти грають у футбол, скоро зникне. Для Ґабріеля усе це стає жахіттям. Хлопчик обурений нерівністю у своєму місті і викладає у свій блог відеозапис того, як бульдозери зносять його район. Стаючи журналістом, він намагається захистити свої права».  Ось сюжет фільму «Габріель повідомляє з чемпіонату світу», режисера з Нідерландів Ельс ван Дриля, який переглянули 30 травня учні 10-х класів Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 - учасники виїзного засідання кіноклубу Docudays UA «Єднання» при Кривоозерській центральній районній бібліотеці. Під час засідання модератор Антоніна Коваль запропонувала скласти учасникам асоціативний кущ «Права дитини» та попрацювати в групах і виявити, які саме права дитини порушено у фільмі; творче завдання – придумати кінцівку фільму: «Як склалися долі Габріеля, Вестлі та інших». Бурхливі емоції викликала дискусія «Чи є проблеми підняті Габріелем актуальними в Україні?».

 

Кузьмінська Валентина, методист

«Лізо, ходи додому!»

      25 травня відбулося виїзне засідання кіноклубу Docudays UA «Єднання» при Кривоозерській центральній районній бібліотеці на базі кабінету громадянської освіти Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ст. №1.Учні 8-9-х класів переглянули документальний фільм «Лізо, ходи додому!», литовського режисера Оксани Бурої.

В переддень до кінопоказу учасники отримали від модератора Антоніни Коваль випереджальне завдання – підготувати проект «Моя сім’я» та презентували свої напрацювання перед початком перегляду фільму.

За сюжетом фільму маленька Ліза постійно кудись тікає. Її життя похмуре й жорстоке, тому вона шукає прихистку в природи, де в неї свій світ – там панують ігри, музика й магія. В дівчинки настільки багата уява, що вона примудряється переживати нескінченні запої батьків. Найбільш приголомшливим у цьому фільмі є те, що він дозволяє усвідомити жах ситуації, але не піддатися темряві гнітючих подій на екрані. У стрічці немає спроб подати якийсь соціологічний зріз – це радше результат бажання якомога правдивіше зафіксувати дорослий світ крізь незіпсутість дитячого сприйняття. Подібно до ранніх фільмів Лінн Ремзі, ця робота стала однією із найпрекрасніших творів про дитинство.

Емоції після перегляду різні - обурення поведінкою матері дівчинки, нерозуміння того, як можна так погано ставитись до своєї дитини, відсутність материнської любові та ласки до дочки, яка так цього потребувала, пекучий біль в серці та неприязнь до її матері, співпереживання до дівчинки.

Кінострічка висвітлює соціальні проблеми сім’ї, показує нам як важливо жити в сім’ї, де панує любов, доброта та взаєморозуміння.

Після перегляду кожен з учасників висловив свою думку від побаченого та поділився епізодами, які найбільше вразили. По завершенні засідання учні поділилися на дві групи та виконували завдання модератора – писали листи дівчинці Лізі та її мамі. 

Кузьмінська Валентина, методист

 

 
 

«Абетка»

         17 березня в кабінеті громадянської освіти Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 (модератор – вчитель суспільних дисциплін Коваль А.І.) відбулося чергове виїзне засідання кіноклубу Docudays UA «Єднання» при Кривоозерській ЦРБ з учнями 9-х класів. На даному засіданні учні  навчалися аналізувати твори кіномистецтва, розуміти  авторські ідеї та засоби, якими вони втілюються. До уваги учнів модератор запропонувала переглянути документальний фільм "Абетка" естонського режисера Мадлі Ляене та  дізнатися,  як  у Ліберії,  одній  з  африканських  країн, громадяни можуть здобути освіту.

Понад  20%  дорослого  населення  у  світі  (близько  776  мільйонів  дорослих  людей,  в  основному  жінок),  не вміють писати і читати. Право на освіту — одне з найважливіших прав дитини. Історія героїні фільму демонструє, наскільки важливе забезпечення державою можливості отримання освіти для всіх дітей. Веле — 19 років. Усе, чого вона прагне, — це навчитися читати й писати, щоб не відставати від своєї семирічної доньки. Навіть те, що вона може самостійно написати власне  ім’я  після  довгих  років  громадянської  війни в Ліберії, означає крок до незалежності — подалі від болісного минулого, до кращого майбутнього.

           Операторська  робота  у  стрічці  дуже  виразна  —  автори  фільму  використовують  художньо-зображальні  засоби:  колір,  світло,  монтаж,  музику,  зображальні  підказування,  щоб  допомогти глядачам  розібратися,  на  чиєму  вони  боці,  посилити  сприйняття  сюжету.  Після  перегляду  фільму учні спробували поясніти, як художньо-зображальні засоби впливають на наше сприйняття змісту фільму, на розуміння авторської ідеї.

 В засіданні кіноклубу взяли участь працівники Кривоозерської центральної районної бібліотеки - методист Валентина Кузьмінська та бібліотекар юнацької кафедри видачі літератури відділу обслуговування Вікторія Гончарук.

 

Кузьмінська В., методист.

"Циркові гастролі"

 

Тварини в цирку – це норма чи порушення закону природи, спробували визначити учасники кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA «Єднання» при Кривоозерській ЦРБ під час виїзного засідання 2 лютого  на базі кабінету громадянської освіти Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ст. №1.  Учні 9-х класів переглянули документальний фільм  «Циркові гастролі» , естонських режисерів Яака Кілмі та Андреса Маймік.

У ХХІ столітті, коли переосмислюється роль циркових тварин, невтомний естонський бізнесмен живе у своєму власному омріяному цирковому світі. Він прагне врешті-решт заснувати в Естонії державну циркову компанію. Але проти жорстокого поводження з тваринами в його цирку виступають захисники тварин. Активісти скрізь їздять за трупою, влаштовують демонстрації та закликають людей бойкотувати цирк. Які аргументи наводять захисники тварин, намагаючись закрити цирк? Яку роль відіграють тварини в житті директора цирку? Чи є порушення Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження" в цьому фільмі? Відповісти на ці питання допомагала учням модератор клубу, вчитель суспільних дисциплін Антоніна Коваль.

Учасники з цікавістю спостерігали за сюжетом фільму і активно вели дискусію з модератором. Ознайомились з Законом України «Про захист тварин від жорстокого поводження». Також привернула увагу тема про мирні зібрання. Як вони мають проходити? Хто повинен давати дозвіл на проведення таких заходів?

Після перегляду глядачів об’єднали у дві групи, де вони визначали позитивні і негативні сторони перебування тварин в цирку, висловлювали свої думки щодо питань правопорушення ключовими персонажами фільму і спільно ухвалили рішення щодо цієї проблеми. Під час засідання учні девятикласники навчались правилам участі в дискусії й критично мислити, що сприятиме в подальшому формуванню їх активної соціальної та громадянської позиції.

Останні статті

Опитування

Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?

Раз на рік - 3.6%
Раз на місяць - 19.6%
Раз на тиждень - 32.1%
Кожен день - 39.3%
Жодного разу - 5.4%

Total votes: 56

Відео про бібліотеку
Copyright ® 2012; Vyzer O.M.; E-mail: vyzer62@gmail.com