slide 1 slide 2 slide 3

Випадкове зображення

 p4300146.jpg

Зараз на сайті

На сайті 15 гостей та немає учасників

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
63
385
2132
8237
410198
192.168.0.146

Соціальні мережі

Share

Кіноклуб медіапросвіти з прав людини Docudays UA «Єднання» розпочав свою роботу

 

09 грудня 2015 року  у Малій залі районного Будинку культури відбулося відкриття Кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA «Єднання»  при Кривоозерській центральній районній бібліотеці. В результаті перемоги у спільному конкурсі Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини DocudaysUA та програми «Бібліоміст» серед бібліотек-членів Програми "Бібліоміст" у створенні кіноклубів медіапросвіти з прав людини DocudaysUA, Кривоозерська центральна районна бібліотека здобула перемогу та отримала комплект документальних фільмів з колекції Міжнародного фестивалю DocudaysUA для показу в своєму кіноклубі, а також долучилася до мережі постійно діючих кіноклубів.

Відкрили кіноклуб директор Кривоозерської централізованої бібліотечної системи Черепанова Раїса Андріївна, начальник управління юстиції в Кривоозерському районі Матвієць Інна Миколаївна та модератор клубу, вчитель суспільних дисциплін Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ст.. №1  Коваль Антоніна Іванівна.  Завданням кіноклубу є організація та проведення некомерційних показів документальних кінофільмів, а також проведення супровідних освітніх та правопросвітницьких заходів: дискусій, зустрічей, лекцій тощо з метою правового виховання, формування у членів кіноклубу розуміння людської гідності як найвищої цінності.  Кіноклуб відкрився переглядом документального фільму "Абетка" естонського режисера Мадлі Ляене.Перший показ зібрав близько 90 чоловік з числа учнівської молоді – Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ст.№1 та професійно-аграрного ліцею.

Освіта займає чільне місце у житті суспільства. Знання з гуманітарних та технічних наук, отримані в школі - запорука продовження навчання у вузах, отримання бажаної професії. У нашій країні кожен має право на освіту. Це прописано в Основному Законі нашої держави - Конституції України. Діти виховуються в дитячому садку, вчаться в школі, потім здобувають професію або навчаються в різних навчальних закладах. Навіть дорослі можуть вчитися впродовж життя. А чи скрізь так? Чи в усіх країнах кожен громадянин має право на освіту? Перед демонстрацією фільму учні 9 класу виступили з повідомленнями про систему освіти,  особливості  навчання  дітей  і  дорослих,  цікаві  факти  про  освіту в країнах Європи, Азії, Північної та Південної Америки та Африки.

Під час перегляду  учасники  зацікавлено спостерігали за сюжетом фільму. Право на освіту — одне з найважливіших прав дитини. І ось, історія героїні фільму Веле демонструє, наскільки важливе забезпечення державою можливості отримання освіти для всіх дітей.

Стрічка не залишила байдужим жодного з присутніх. Обговорення після перегляду було досить активним. Багато хто прагнув висловити свою власну думку. В дискусії після перегляду говорили не тільки про права дитини, право на освіту, свободу пересувань, але й про дискримінацію та гендерну нерівність. Життя героїні фільму Веле вразило всіх, визвало сум та співчуття. Та водночас - повагу за її потяг до знань, незважаючи на складні життєві обставини.

          Який головний меседж фільму? На думку глядачів: «треба цінувати те, що маєш», «вчитися можна завжди, було б бажання»,  «неважливо якого соціального статусу людина, вона має право на освіту та спілкування з різними людьми».

          «Напишіть листа Веле», таким було творче завдання для учасників.  Присутні поділилися на чотири групи, від кожної було  написано та прочитано листи. Всіх зворушив лист  від 27 групи професійно-аграрного ліцею. Поки обрані учасники писали листи, інші переглянули музичний відеокліп-послання до Веле.Завдяки активності учасників зустріч пройшла цікаво та жваво. Також присутні мали змогу ознайомитися з інформаційною виставкою «10 грудня – День прав людини», яку підготували бібліотекарі Павлова Наталія та Лаврик Алла.

          У відкритті кіноклубу взяли участь Лисканич Галина Вікторівна, головний спеціаліст сектора культури, Федьків Наталія Костянтинівна, директор районного навчально-методичного центру відділу освіти Кривоозерської РДА, Федьків Наталія Костянтинівна, директор районного навчально-методичного центру відділу освіти Кривоозерської РДА, Бойко Світлана Іллінічна, методист відділу освіти, Лаврик Олена Григорівна, директор Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Бачинська Ольга Миколаївна, заступник директора з навчально-виховної роботи професійно-грарного ліцею, Гречковська Оксана Василівна, вчитель історії і правознавства Кривоозерської ЗОШ І-ІІІст №1.

Робота клубу – це результат співпраці працівників центральної районної бібліотеки, Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини DocudaysUA, програми «Бібліоміст», вчителя суспільних дисциплін Кривоозерської  ЗОШ І-ІІІ ст.. №1 А.Коваль, начальника управління юстиції в Кривоозерському  районі І.Матвієць.

        Наступна зустріч у Кіноклубі DOCUDAYS UA "Єднання»  відбудеться 25 січня  2016 року.  Організатори запрошують на демонстрацію до  Центральної  районної  бібліотеки. Вхід безкоштовний.

 

Валентина Кузьмінська, методист

 


Останні статті

Опитування

Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?

Раз на рік - 3.6%
Раз на місяць - 19.6%
Раз на тиждень - 32.1%
Кожен день - 39.3%
Жодного разу - 5.4%

Total votes: 56

Відео про бібліотеку
Copyright ® 2012; Vyzer O.M.; E-mail: vyzer62@gmail.com