"Абетка". Право на освіту

  • Друк

«Абетка»

27 листопада в Кривоозерській ЗОШ І-ІІІ ст. №2 відбулося виїзне засідання кіноклубу Docudays UA «Єднання» при Кривоозерській ЦРБ з учнями 9 –А класу.  Додамо, що засідання кіноклубу проводиться в даній школі вперше і було присвячене одному із найважливіших прав дитини -право на освіту.

До уваги учнів модератор запропонувала переглянути документальний фільм "Абетка" естонського режисера Мадлі Ляене та  дізнатися, як у Ліберії, одній  з  африканських  країн, громадяни можуть здобути освіту.

Понад  20%  дорослого  населення  у  світі  (близько  776  мільйонів  дорослих  людей,  в  основному  жінок),  не вміють писати і читати. Історія героїні фільму демонструє, наскільки важливе забезпечення державою можливості отримання освіти для всіх дітей. Веле — 19 років. Усе, чого вона прагне, — це навчитися читати й писати, щоб не відставати від своєї семирічної доньки. Навіть те, що вона може самостійно написати власне  ім’я  після  довгих  років  громадянської  війни в Ліберії, означає крок до незалежності — подалі від болісного минулого, до кращого майбутнього.

Під час засідання учасники працювали з Конвенцією ООН про права дитини, ЗУ «Про освіту», вели бесіду у форматі «Гарячий мікрофон», виступали з доповідями  на тему: «Чи у всіх країнах громадяни мають право на навчання»

В якості експерта в роботі засідання взяв участь вчитель правознавства Мержієвський Є.Ю.