slide 1 slide 2 slide 3

Випадкове зображення

 p4300146.jpg

Зараз на сайті

На сайті 16 гостей та немає учасників

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
68
385
2137
8242
410203
192.168.0.146

Соціальні мережі

Share

Історія Красненьківської сільської бібліотеки

 Красненьківська сільська бібліотека

 Історія Красненьківської сільської бібліотеки-філії розпочинається з 1948 року. Але книга в село Красненьке прийшла ще раніше. Хто мав освіту чи вмів читати інтерес до книги зростав, і десь в 30-х роках ХХ ст.. в селі почали організовувати хати-читальні. Раз в неділю приходив сільський вчитель чи той, хто мав неповну середню освіту читали твори українських дореволюційних письменників М. Коцюбинського, П. Мирного, І.Нечуя-Левицького… Час минав, все змінювалося, з’явилися перші п’ятирічки, люди потягнулися до знань.

 

В 1938 році в школі було організовано невеличку бібліотеку дитячих книжок, але війна 1941-1945 рр. все зруйнувала. Тільки після відбудови народного господарства колгоспи почали присилати невеличкі «бібліотечки»-книги. В цих посилках були книги присвячені в основному тематиці воєнних років та повоєнної відбудови. Тільки в 1948 році по рішенню правління колгоспу ім..Калініна зібрані книги вирішили передати в сільський клуб і на базі сільського клубу організувати сільську бібліотеку. Отже, в 1948 розпочала свою роботу Красненьківська сільська бібліотека –філія. Її фонд налічував 1000 екземплярів книг і брошур, які були розміщені в одному книжковому шкафу. Першим бібліотекарем працювала молода активістка Сікорська Антоніна, яка безкоштовно надавала в користування книги сільській молоді.

         У 1951 році, коли фонд збільшився до 3000 екз., в сільському клубі вирішили виділити кімнату для бібліотеки. Бібліотекарем працювала Сулима Марія. Працювала вона майже 20 років. Авторитет бібліотеки зростав і зростав книжковий фонд. Поповнення новою літературою збільшив інтерес сільських трудівників до книги. Бібліотека стала надійним помічником в проведенні всіх заходів села Красненьке.

          У 1970 році бібліотеку очолила Марія Профирівна Зарванська, фонд становив близько 7000 екз., передплачено багато періодичних видань. Бібліотека проводила багато масових заходів по пропаганді книги, проводила читацькі конференції, літературні вечори. В грудні 1979 року бібліотеки Міністерства культури було централізовано в єдину систему і Красненьківська сільська бібліотека ввійшла до Кривоозерської централізованої бібліотечної системи. Після централізації в бібліотеці працювало вже два бібліотекарі – Зарванська Марія Профирівна та Рябокінь Надія Марківна, яка й нині є бібліотекарем сільської бібліотеки –філії.

        В 1979 році було відкрито і оформлено кімнату юного читача, проведено телефон, придбано телевізор, магнітофон, організовано алфавітний і систематичний каталоги, картотеки. Бібліотека завжди приймала активну участь в житті села. Допомагала книгою сільським трудівникам, виховувала юного читача. Ніколи бібліотека не стояла осторонь від проведення сільськогосподарських робіт, у 80-х рр.працювали пересувки на полях, фермах і мехзагонах, постійно велась агітаційна масова пропаганда, висвітлювались соціалістичні змагання трудових колективів, але час пройшов і все змінилося. Велика увага приділяється роботі по відродженню духовності, звертається увага на висвітлення тем: розвиток українського села, розвиток української мови. Бібліотека добре співпрацює із сільською радою, школою, клубним закладом.

             В 2009 році бібліотека перейшла на модельне обслуговування, модель бібліотеки «Центр відродження та збереження духовної культури». В цьому ж році бібліотека приймала участь в районному конкурсі на кращу модельну бібліотеку «Краща бібліотека року», де ввійшла в число переможців.

           Наприкінці 2012 року в бібліотеці відкрито Центр вільного доступу до мережі інтернет за програмою "Бібліоміст". В рамках програми бібліотека отримала 2 комплекти комп'ютерного обладнання, впроваджує нові сучасні послуги для своїх користувачів.

 На сьогоднішній день бібліотечний фонд складає 16838 книг, обслуговує 552 читача. На базі бібліотеки працює патріотичний клуб «Ветеран».

           Протягом 30 років Красненьківська сбф очолювана Надією Марківною Рябокінь визнавалася кращою в районі. Односельці поважають Надію Марківну за вміння проводити цікаві і різноманітні за змістом заходи, за щиру і відкриту душу. Вона є незмінним редактором, сценаристом усіх заходів, які проводяться в селі.

 

Нагороди і відзнаки: грамота обласного управління культури  (2006,  2011), грамота Кривоозерської райдержадміністрації (2008, 2011), Грамота відділу культури і туризму (2007, 2009), Почесна грамота об’єднаної профспілки працівників культури (2007).

 

 Використані джерела:

 

Книга сумарного обліку Красненьківської сбф

 

Спогади та дослідження завідуючої сбф Н.М. Рябокінь.

         Річні звіти.- 2007-2011.

Останні статті

Опитування

Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?

Раз на рік - 3.6%
Раз на місяць - 19.6%
Раз на тиждень - 32.1%
Кожен день - 39.3%
Жодного разу - 5.4%

Total votes: 56

Відео про бібліотеку
Copyright ® 2012; Vyzer O.M.; E-mail: vyzer62@gmail.com