slide 1 slide 2 slide 3

Випадкове зображення

dsc03165.jpg

Зараз на сайті

На сайті 22 гостей та немає учасників

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
255
479
1691
9227
423072
192.168.0.146

Соціальні мережі

Share

За цькування колеги народні депутати пропонують карати Консультує начальник Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Роман Возняк Народні депутати пропонують ввести відповідальність за мобінг (цькування) на робочому міс

За цькування колеги народні депутатипропонують карати

 

Консультує начальник Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Роман Возняк

 

Народні депутати пропонують ввести відповідальність за мобінг (цькування) на робочому місці. Відповідний законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії мобінгу" зареєстрований у Верховній Раді за № 10118.

Згідно із ст 173-5, якою пропонується доповнити Кодекс про адміністративні правопорушення, мобінг - це діяння учасників трудових відносин, які полягають у психологічному, фізичному, економічному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно працівника, або ж самим працівником стосовно інших учасників трудових відносин з метою приниження їх людської гідності за певними ознаками, створення стосовно них напруженої, ворожої, образливої атмосфери та примушування учасника трудових відносин до зміни місця роботи.

В Законі "Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні" планують визначити такі типові ознаки моббінгу:

- систематичність (повторюваність) діяння;

- наявність сторін - кривдник, потерпілий (жертва мобінгу), спостерігачі (за наявності);

- дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого, примушування до зміни місця роботи.

Протоколи про вчинення мобінгу складатимуть поліцейські, а справи про такі правопорушення розглядатимуться у суді.

За мобінг пропонується накладати штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 - 1700 грн.) або громадські роботи строком від 20 до 40 годин.

Також можуть призначити ще більший розмір штрафу - від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700-3400 грн.) або ж громадські роботи на від 40 до 60 годин:

- за повторне протягом року вчинення мобінгу,

- якщо цькування здійснювалось групою осіб;

- якщо мобінг заподіяв шкоду психічному або фізичному здоров'ю учасника трудових відносин.

Що стосується відповідальності власників підприємства, установи організації - за вчинений ними мобінг стосовно працівника їм загрожуватиме штраф від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи від 40 до 60 годин.

Крім того, роботодавці нестимуть відповідальність за неповідомлення уповноважених підрозділів Нацполіції про випадки мобінгу учасника трудових відносин. За таке правоворушення будуть штрафувати від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або призначати виправні роботи строком до одного місяця з відрахуванням до 20 процентів заробітку.

Крім того, нагадаємо, що нещодавно набув чинності Закон, якимвстановлено відповідальність за буллінг. Судами уже винесено перші рішення про притягнення до відповідальності за цькування учасників освітнього процесу.

Останні статті

Опитування

Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?

Раз на рік - 3.6%
Раз на місяць - 19.6%
Раз на тиждень - 32.1%
Кожен день - 39.3%
Жодного разу - 5.4%

Total votes: 56

Відео про бібліотеку
Copyright ® 2012; Vyzer O.M.; E-mail: vyzer62@gmail.com