Proceedings of the International scientific and practical conference ―Cambridge Congress of Advanced Studies‖ (April 3-5, 2026) / Publisher website: www.naukainfo.com. - Cambridge, United Kingdom, 2026. - 350 p.
308 натури» . Посвідчення на вільний проїзд в Україну Тарас Шевченко одержав лише 25 травня . Повертаючись з цієї подорожі, Тарас Шевченко завітав і до нашого міста. Відомо ,що 20 серпня 1859 року, перебуваючи в Прилуках, він пише листа до Варфоломія Шевченка, в якому сповіщає, що 14 серпня виїхав з Києва, а 20 вирушає з Прилук до Конотопа. Просить писати йому в Петербург , а наступного, 21 серпня був у Качанівці. Відвідини Прилук Тарасом Шевченком у 1859 році також несли своє відображення в повісті «Музикант». Повість, як відомо, була написана Шевченком 1855 року , коли він відбував свою солдатчину. В ній він згадує свого знайомого І. Бодянського : «історичні відомості, що торкаються властиво міста Прилуки , подав мені покійний отець Ілія Бодянський». В повісті також читаємо: « Вийшло те , що я цілих 20 літ з дня мого виїзду з Прилуки не тільки не бачив Києва, Чернігова, Ніжина, Прилуки… я цілих 20 літ не бачив моєї милої батьківщини, ні навіть слова рідного не чув. От що іноді з нами доля робить». А ось відомості особливо важливі для нас: під час відвідин Прилук, «…заходився рисувати прекрасно освітлену вечірнім сонцем кам‘яну церкву, досить незграбної, одначе оригінальної архітектури, збудовану полковником
Made with FlippingBook
RkJQdWJsaXNoZXIy MTAxMzIwNA==