Вівторок, 02 квітня 2024
Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти оголосило прийом конкурсних пропозицій на здобуття стипендій Президента України
- Article Details
- Category Новини
Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти
Міністерство культури та інформаційної політики України
На здобуття стипендії висуваються молоді майстри народного мистецтва віком від 14 до 35 років, творчість яких сприяє розвитку традиційного народного мистецтва на основі досвіду попередніх поколінь майстрів.
Документи на здобуття стипендій подаються до 28 червня на електронну пошту:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Детальніше про конкурс та умови участі:
https://mcip.gov.ua/.../derzhmystecztv-ogolosylo-pryjom.../
Read more
Бібліотека запрошує на віртуальну зустріч з Анною Софіною
- Article Details
- Category Новини
9 квітня о 13.30 Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека запрошує на віртуальну зустріч з Анною Софіною – миколаївською письменницею, володаркою спеціальної відзнаки Міжнародний літературний конкурс "Коронація слова".
Учасники заходу, що проходитиме у рамках циклу «ЛітСвіт: про літературу і не тільки…», матимуть можливість поспілкуватися з письменницею, задати запитання щодо її творчості, а також отримати у подарунок збірку «Демони бажань» з автографом за найцікавіше запитання.
Підключення до конференції Zoom:
https://us02web.zoom.us/j/83891748018
Ідентифікатор конференції: 838 9174 8018
Участь у заході підтверджується заповненням онлайн-заявки за покликанням https://forms.gle/BkMGemHnRvujdHFSA
Долучайтеся до ефіру та відкривайте для себе світ сучасної української літератури!
Read more
Відбулася арт-зустріч «Український геній світового балету».
- Article Details
- Category Новини
На всі сторони світу відпускала Україна своїх славетних дітей. Серед таких був Серж (Сергій) Лифар, який походив з української родини, що мала козацьке коріння, і якому судилося стати всесвітньо відомим королем танцю. Саме йому, видатному балетному танцівнику, хореографу й балетмейстеру, який більшу частину життя провів у Франції, але все життя мріяв танцювати в рідному Києві, була присвячена арт-зустріч «Український геній світового балету».
Учасники заходу, що відбувся 2 квітня у Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека, дізналися про нелегкий життєвий шлях генія, непросту творчу долю реформатора балету та прослухали фрагменти його спогадів з видань, що зберігаються у фондах обласної наукової бібліотеки.
Педагог-хореограф ансамблю класичного танцю «Дивертисмент» Тетяна Смикова розповіла про Київську муніципальну українську академію танцю імені Сержа Лифаря та Міжнародний конкурс артистів балету та хореографів імені Сержа Лифаря, в якому брали участь і перемагали вихованці її колективу.
Справжньою окрасою заходу стали виступи юних танцівниць ансамблю «Дивертисмент» під керівництвом Світлани Драгомощенко, щовикликали шалені овації глядачів.
Read moreВ НБУ для дітей відзначили Міжнародний день дитячої книги
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
Захід зібрав юних читачів, почесних гостей й артистів. Серед присутніх були представники Міністерства культури та інформаційної політики, посольств закордонних країн, бізнесу, Збройних Сил України, національних та державних бібліотек Києва, партнерських громадських організацій, а також видавці, письменники, голова Комітету з Національної премії України ім. Тараса Шевченка, директор Національного музею народної архітектури та побуту України, представниці Міжнародного жіночого руху «За сімейні цінності» тощо.
На святі підбили підсумки Всеукраїнського тижня дитячого читання – 2024 «В кадрі – КНИГА! Книжковий синопсис». У межах ініціативи відбувся марафон «Діти України читають захисникам», де взяли участь понад 800 дітей з різних куточків країни. Також присутні переглянули найцікавіші короткі фрагменти фінальних робіт читачів – книжкові синопсиси – у різних форматах, за підсумками весняних читань «Книжкове ППО (Потужне Переможне Озброєння). Топ-книги, які обирають українські читачі».
Крім того, під час свята відбулося вручення книжкової нагороди за кращу сучасну дитячу книгу – Всеукраїнської літературної премії Всеволода Нестайка. Цього року її отримала письменниця Мія Марченко за книгу «Майка Паливода обирає професію».
Детальніше:
https://mcip.gov.ua/.../u-nbu-dlya-ditej-vidznachyly.../
Read more
Міжнародний день дитячої книги
- Article Details
- Category Новини
«Книга – це віконце, через яке діти бачать і пізнають світ і самих себе».
Василь Сухомлинський.
Друзі, 2 квітня – Міжнародний день дитячої книги, що відзначається в день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена.
Ідея виділити спеціальний день для популяризації книги серед юних читачів належить німецькій письменниці, авторці творів для дітей та громадській діячці – Еллі Лепман (1891-1970), яка була організатором створення Міжнародної ради з дитячої книги, за ухвалою якої запроваджене свято. Сьогодні – це найавторитетніша організація в світі, що об’єднує письменників, художників, літературознавців та бібліотекарів більше як з 60 країн світу і має офіційний статус в ЮНЕСКО та ЮНІСЕФ. Письменниця також виступала за створення окремої нагороди в галузі дитячої літератури. Так з’явилася Міжнародна премія імені Г. К. Андерсена, якою раз на два роки, вшановують найкращих авторів та ілюстраторів дитячої книги.
Серед українців є лауреати цієї премії! У 1973 р. Почесний диплом за поему-казку «Барвінок і Весна» отримав український письменник Богдан Чалий, а 1979 р. премію отримав Всеволод Нестайко за книжку «Тореадори з Васюківки».
Якщо звернутися до історії виникнення перших дитячих творів, то це були перекази, розповіді, оповідання, пісні, що передавалися в усній формі. Вони були покликані розважати та навчати малечу, спеціалізованої літератури для дітей не випускали. У ХVIII ст. починали друкувати книги для читання. Так, у 1744 р. світ побачила перша дитяча книжка розважального характеру під назвою «Маленька гарненька кишенькова книжечка». Її автором був популяризатор дитячої книги тих часів англійський видавець – Джон Ньюбері (1713-1767). Видання відрізнялося гарною обкладинкою та захоплювало дітлахів веселими іграми та яскравими ілюстраціями.
Read moreПонеділок, 01 квітня 2024
Відбулося засідання розмовного клубу «Dialogue» присвячена темі «Нові знайомства»
- Article Details
- Category Новини
2 квітня на базі ресурсного бібліотечного центру «Вікно в Америку» відбулося засідання розмовного клубу «Dialogue». Зустріч була присвячена темі «Нові знайомства».
Під час засідання разом зі спікером Бредом Банністером учасники обговорили різні засоби, які можна використовувати для знайомства, наприклад: відвідування різних заходів або групових занять, використовування соціальних мереж та застосунків для спілкування. У ході дискусії учасники зійшлися на тому, що важливо бути відкритим та проявляти інтерес до інших людей. А також приємною новиною стало те, що багато хто з учасників знаходять цікаві знайомства саме у нашій бібліотеці під час відвідування заходів та засідань клубів.
Ми нагадуємо, що англійський розмовний клуб «Dialogue» – це чудова можливість поліпшити свої мовні навички у приємному колі однодумців!
Чекаємо на вас щовівторка о 15:00 у Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека за адресою: вул. Маріупольська, 9.
Read moreЛауреат Нобелівської премії 1925 p. Джордж Бернард Шоу (1856-1950)
- Article Details
- Category Новини
Джордж Бернард Шоу (1856-1950) – лауреат Нобелівської премії 1925 p. ірландський філософ, прозаїк і самий прославлений – після Шекспіра – драматург, що писав англійською мовою.
Бернард Шоу народився у Дубліні. У 1871 р. закінчив школу й пішов працювати звичайним клерком у земельній конторі. Навчатися в університеті він не міг через брак коштів. У двадцятирічному віці Шоу переїхав до Лондона, де працював в телефонній компанії Едісона та писав романи, що не дали йому ані слави, ані грошей. У 1884 р. майбутній драматург вступає до Фабіанського товариства, створеного для поширення соціалістичних ідей, та опановує ремесло вуличного агітатора. У той же час письменник працює літературним рецензентом, театральним оглядачем і музичним критиком у кількох газетах і журналах.
На початку 1890-х рр. Шоу став палким прихильником «нової драми» і передовсім – творчості Ібсена. Його погляди втілені у книзі «Квінтесенція ібсенізму» (1891).
У 1892 р. у Незалежному театрі була поставлена перша п’єса Бернарда Шоу «Будинки вдівця». «Я не досяг успіху, – пригадував Шоу, – зате викликав галас». 1898 р. він публікує збірки «П’єси неприємні» та «П’єси приємні», а у 1900 р. – «П’єси для пуритан» та вводить в англійський театр соціальну драму.
Read moreБібліотека висловлює щиру подяку Леоніду Андрійовичу Ржепецькому за передане в дар видання «Історія України очима письменників»
- Article Details
- Category Новини
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека висловлює щиру подяку Леоніду Андрійовичу Ржепецькому за передане в дар видання «Історія України очима письменників» (Харків : Видавництво Фоліо, 2013).
До збірки увійшли оповідання, уривки з романів українських письменників: Ю. Мушкетика, Ю. Винничука, А. Кокотюхи, Т. Прохасько, Р. Іванчука, М. Загребельного, С. Жадана, І. Роздобудько, М. Матіос, О. Ірванеця та ін. Літературно-художні твори присвячені персонам української історії та висвітлено події, що відбувалися на теренах України у різні періоди: від ІХ ст. (854 р.) і до сучасності (2013 р.).
Видання знайомить із майже забутими сторінками історії нашої країни: періодом державності Білих Хорватів у Прикарпатті (роман «Шлях Богомола» Володимира Єшкілєва), сумними подіями 882 р. від Різдва Христова (повість «Невиправдана дата» Тимура та Олени Литовченко), подіями в Україні 1627-1698 рр. (роман Ю. Мушкетика «Заступила чорна хмара та білую хмару»), буковинською історією Марії Матіос («Тринадцять драм на хуторі Сірук») та ін.
Запрошуємо завітати до бібліотеки та ознайомитися з виданням.
#Книжкові_Новинки_МОУНБ #читатимодно #читайукраїнською #люблючитати #Книжкові_Дарунки_МОУНБ #даруй_книгу
Read more
Сьогодні маємо чергове надходження по проєкту «Вільні читають українською» для постраждалих бібліотек Миколаївської області
- Article Details
- Category Новини
Сьогодні маємо чергове надходження по проєкту «Вільні читають українською» для постраждалих бібліотек Миколаївської області від Інститут історії України НАН України та Фастівецької гімназії Фастівської міської ради Київської області.
Приємною несподіванкою стала ціла коробка іграшок, які зібрали та надіслали дітки з Фастівецької гімназії.
Дякуємо, друзі, за вашу небайдужість!
Найближчим часом ці книжки знайдуть своїх читачів.
#Вільні_читають_українською_Миколаївщина
#даруй_книгу #читатимодно #читайукраїнською
Уповноважений із захисту державної мови
Міністерство освіти і науки України Єдині
Управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОДА КУЛЬТУРА МИКОЛАЇВЩИНИ
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено