Онлайн-презентація виставки Українська революція 1917-192: регіональний вимір»
- Деталі
- Хіти: 9
21 січня о 14.00 у Миколаївській ОУНБ на платформі ZOOM відбудеться онлайн-презентація виставки інформаційних плакатів «Українська революція 1917-192: регіональний вимір», присвячена Дню Соборності України.
Експозиція, що підготовлена Українським інститутом національної пам’яті спільно з Інститутом історії України НАН України та Державною архівною службою України, розкриває основні аспекти громадянської активності українців під час революційних подій 1917-1921 рр. Увазі учасників онлайн-заходу будуть представлені документи Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г. С. Пшеничного і матеріали з особистих архівів істориків-науковців.
Запрошуємо усіх, хто бажає. приєднатися до заходу.
Підключення до заходу ZOOM: https://us05web.zoom.us/j/6182579842?pwd=QmE0dllvV0dkMkpyM3oyS2drdTRJQT09
Ідентифікатор конференції: 618 257 9842
Код доступу: 123456
Участь у заході підтверджується заповненням онлайн-заявки за посиланням: https://forms.gle/z7Mc5C1GxDw5f7Su5
19 січня у бібліотечному ресурсному центрі «Вікно в Америку» пройшло засідання віртуального англійського розмовного клубу з колишнім волонтером Корпусу Миру Джошуа Вентсом
- Деталі
- Хіти: 8
19 січня у бібліотечному ресурсному центрі «Вікно в Америку» пройшло засідання віртуального англійського розмовного клубу з колишнім волонтером Корпусу Миру Джошуа Вентсом, який наразі перебуває в Мічигані (США).
Цей клуб надав всім учасникам можливість покращити свій словниковий запас, навички говоріння, відповідаючи на запитання підготовки до іспитів IELTS та TOEFL.
Зокрема, учасники відповіли на запитання, які задавав Джошуа:
• люди чинять злочини, коли почуваються надто відчайдушними, щоб заробляти на життя іншим способом? Згодні або не згодні? Чому?;
• коли ви шукаєте новий дім, для вас важливіше: перебування поруч зі школою чи роботою, або поруч з сім’єю та друзями?;
• на землі існує занадто багато людей? Згодні або не згодні? Чому?;
• чи повинні багатіші райони вашої країни підтримувати бідніші частини через програми соціального забезпечення? Чому? та ін.
Загалом зустріч пройшла в дружній та невимушеній атмосфері. Наступне спілкування та обговорення дискусійних питань відбудеться 27 січня о 18.00. Приєднуйтеся до нас!
Соціокультурна діяльність Миколаївської універсальної наукової бібліотеки у дистанційному форматі
- Деталі
- Хіти: 20
Обмежувальні заходи, введені у зв’язку з пандемією COVID-19, торкнулися і Миколаївської універсальної наукової бібліотеки як установи, робота якої пов'язана з масовим відвідуванням її громадянами. Робота у дистанційному форматі стала для нас новою реальністю – бібліотеці потрібно було адаптуватися, перегрупуватися і дуже швидко перебудувати свою роботу. Основну діяльність щодо просування наших ресурсів та послуг у цей період було переформатовано в онлайн. Цей перехід стався відносно спокійно, оскільки основна інфраструктура для організації цієї роботи в онлайн-режимі була вже створена, а співробітники швидко навчилися працювати у нових реаліях.
Протягом 2020 р. 141 захід було проведено у дистанційний формат на платформах Zoom та Google Meet, учасниками яких стали 2222 особи. Крім того, 14256 осіб переглянули 70 заходів, що транслювалися в соціальній мережі «Фейсбук» та розміщувалисяв ютубі.
Учасники онлайн-засідань постійної наукової студії «Освіта Миколаївщини: нові наукові орієнтири» – представники департаменту освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації, науковці, викладачі та студенти ВНЗ – обговорювали питання щодо впровадження принципів академічної доброчесності у сучасний освітньо-науковий процес закладів вищої освіти м. Миколаєва (12.11) та ділилися своїми думками щодо дистанційного та дуального навчання як шляху до модернізації вищої освіти (16.12).
Цінний подарунок монографія «Антропологічний код української культури і цивілізації»
- Деталі
- Хіти: 7
Адміністрація Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки висловлює подяку директору Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України Рафальському Олегу Олексійовичу за подаровану монографію «Антропологічний код української культури і цивілізації». Видання підготовлене авторським колективом у складі: Рафальського О.О., Калакури Я.С., Коцура В.П., Юрія М.Ф.
У виданні з’ясовуються історичні, теоретичні та методологічні засади наукового пізнання антропологічного коду української культури і цивілізації, їх самобутності і загадковості, в епіцентрі яких перебуває Людина. Розкривається його сутність як сукупність образів, засобів біологічного і соціокультурного характеру. Аналізується зміст і функції антропологічного коду культури та цивілізації на різних етапах історії України – від найдавніших часів до сучасності як системи значень і типів мислення людини, її психології та менталітету, способів прийняття нею цінностей, інтелектуального й емоційного розуміння світу, певної культури та цивілізації. Стрижнем антропологічного коду культури виступає людина, а антропологічного коду цивілізації – суспільство. Спростовуються різного роду теорії втрати ціннісно-смислової форми буття людини в умовах глобалізації сучасного світу, парадигма «русского міра», коду так званої «общерусской» культури, канонічної території, цивілізації, спільного коріння, генетичного і культурного розвитку українського і російського народів.
Монографія розрахована на широке коло користувачів, які цікавляться антропологічним осмисленням української культури та цивілізації.
17 січня бібліотечний ресурсний центр «Вікно в Америку» провів чергову онлайн-зустріч для членів англійського розмовного клубу
- Деталі
- Хіти: 9
17 січня бібліотечний ресурсний центр «Вікно в Америку» провів чергову онлайн-зустріч для членів англійського розмовного клубу.
Лідером став колишній волонтер Корпусу Миру Джошуа Вентс, за допомогою якого учасники здійснили віртуальну подорож до Детройтського інституту мистецтв.
Лідер повідомив, що цей музей – одна з головних пам`яток історичного центру Детройту – входить до числа 6 найбільших музеїв США і занесений до Національного реєстру історичних місць США. Колекція музею нараховує понад 65000 творів мистецтва з найдавніших цивілізацій до наших днів. Оскільки Джошуа нещодавно відвідав даний музей, він показав ряд цікавих фото експонатів та разом з учасниками обговорив їх. Також лідер клубу розповів про заходи, що організовує музей для відвідувачів, та про роботу кінотеатру.
Окрім того, учасники поговорили про роль мистецтва у житті людей, розповіли про свої улюблені його види, поділилися враженнями від відвідування арт-галерей, музеїв та театрів в інших країнах та містах.
Присутні подякували волонтеру за цікаву зустріч та виразили надію, що після карантину їм вдасться відвідати багато цікавих місць.
ВГО «Українська бібліотечна асоціація» реалізовувала міжнародний проєкт під назвою «Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги»
- Деталі
- Хіти: 7
З березня по грудень 2020 р. ВГО «Українська бібліотечна асоціація» реалізовувала міжнародний проєкт під назвою «Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги», який підтримував Європейський Союз за програмою «Дім Європи».
Основна мета проєкту – навчити бібліотекарів з України та Білорусі створювати інноваційні бібліотечні послуги, що розвиватимуть культурні та творчі індустрії цих країн, з використанням спеціальної методології «Дизайн-мислення для бібліотек».
Партнерами у реалізації проєкту «Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги» є Публічні бібліотеки м. Орхус (Данія), Білоруська бібліотечна асоціація та Міжнародна асоціація «Культура і Креативність».
Протягом 9 місяців 26 українських та 5 білоруських бібліотек навчалися, розробляли прототип послуги, випробовували та впроваджували її.
Учасником даного проєкту була і Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека, яка запровадила для своїх відвідувачів бібліотечну послугу «музичний квартирник» «Бібліотека об'єднує музичні таланти». Її мета – створення комфортних умов для активного спілкування та презентацій власних творчих досягнень професійних та майбутніх музикантів, музикантів-аматорів.
Докладніше про ініціативи, реалізовані бібліотеками України і Білорусі у рамках проєкту, йдеться у статті членкині ВГО «Українська бібліотечна асоціація» Оксани Бояринової «Від музичної студії до анімаційного майданчика» за посиланням:
Запрошуємо усіх бажаючих долучитися та безкоштовно опанувати цифрові навички за новим сучасним форматом – освітніми серіалами (другий сезон)
- Деталі
- Хіти: 23
Фахівці Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки продовжують навчатися цифрової грамотності на національній онлайн-платформі (https://osvita.diia.gov.ua) за проєктом «Дія. Цифрова освіта» та запрошують усіх бажаючих долучитися та безкоштовно опанувати цифрові навички за новим сучасним форматом – освітніми серіалами.
Другий сезон навчить вас, як правильно користуватися пошуковими системами, щоб знайти відповідь на своє запитання, перевірити, чи відповідь достовірна; ділитися своїми новинами і читати новини друзів. Ви навчитеся захищати свою приватність у соцмережах та лагодити комп’ютер, що завис.
Наприкінці курсу ви маєте змогу пройти фінальний тест і отримати сертифікат, що підтверджує здобуті навички.
Інформацію про навчання дізнайтеся за хештегом #Бібліотекар_в_Дії.
#cyfra_library #цифрова_грамотність #Бібліотекар_в_Дії
Онлайн-вікторина «Мартін Лютер Кінг - борець за права людини»
- Деталі
- Хіти: 12
18 січня Інформаційно-ресурсний центр міжнародного партнерства бібліотеки за допомогою онлайн-ресурсу Livereacting у соціальній мережі «Фейсбук» провів вікторину за темою «Мартін Лютер Кінг - борець за права людини».
Учасники мали відповісти на 10 запитань, що стосувалися біографії активіста, політичної діяльності, цікавих фактів із життя проповідника, тощо.
Система автоматично визначила переможця за кількістю правильних відповідей, він отримав заохочувальний приз від Центру.
На платформі ZOOM відбулась онлайн-зустріч «Незламні герої мого часу»
- Деталі
- Хіти: 8
16 січня в Миколаївській ОУНБ у рамках реалізації інформаційно-комунікаційного проєкту «Україна – моя Батьківщина!» на платформі ZOOM відбулась онлайн-зустріч «Незламні герої мого часу», присвячена Дню пам’яті героїв-захисників Донецького аеропорту ім. С. Прокоф’єва. Українських воїнів, які боронили летовище, за стійкість і відчайдушність називають «кіборгами». Вони стали символом мужності й відданості ідеалам незалежної України.
Зустріч проходила за підтримки Відділу у Миколаївській області Міністерства у справах ветеранів України та за участю начальника Відділу В. Закалюжного та головного спеціаліста П. Саєнко.
Під час онлайн-заходу герої-захисники С. Танасов і О. Воробець розповіли про хід і деталі своєї участі в обороні ДАП з 26 травня 2014 р. до 22 січня 2015 р. під час війни на сході України. Пам'ять тих, хто віддав свої життя під час найтрагічнішої військової операції, учасники заходу вшанували хвилиною мовчання.
Співробітниками відділу соціокультурної діяльності була презентована онлайн-виставка книг «Ті, що пройшли крізь вогонь», де були представлені книги «АД 242. Історія мужності, братерства та самопожертви», «Аеропорт» С. Лойка, «У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту» С. Глотова, а також інші видання про військові події 2014-2015 рр.
Більше статей...
- 15 січня у бібліотечному ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося онлайн-засідання англійського кіноклубу на платформі ZOOM
- Засідання віртуального англійського розмовного клубу з волонтером Центру Владиславом Сегедою
- Онлайн-огляд «Життя та творчість Джека Лондона»
- Онлайн-вікторина «Феномен Джека Лондона»
- Онлайн-презентація результатів міжнародного проєкту «Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги»
- Англійський розмовний клуб з Джошуа Вентсом
- Книголюби, єднаймося!
Як нас знайти!
Vyzer O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено