Четвер, 11 квітня 2024
Запрошуємо в онлайн-форматі на читацьку конференцію «Нові імена в сучасній українській літературі»
- Article Details
- Category Новини
Сучасна українська література – яскрава, самобутня і захоплююча. Сьогодення характеризується появою жанрів, що стрімко розвиваються та знаходять свого читача.
Запрошуємо усіх, хто цікавиться новими процесами у літературному житті нашої країни, взяти участь в VI щорічній читацькій конференції «Нові імена в сучасній українській літературі», що відбудеться у Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека 18 квітня о 14.00 в онлайн-форматі.
Усіх поціновувачів читання запрошуємо поділитися своїми враженнями від творів сучасних українських письменників та порадити іншим книги, які сподобалися.
Підключитися до заходу можна за покликанням:
https://meet.google.com/hdx-fuer-dvn
Участь у заході підтверджується заповненням онлайн-заявки за покликанням:
https://forms.gle/hQc29Jh2TatZpnfA8
Read more
Видавців запрошують подавати заявки на участь у Міжнародному книжковому ярмарку у Варшаві 2024
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
Дедлайн подачі заявки: 17 квітня 2024 року.
Форма для подачі заявки доступна за посиланням http://surl.li/slwim
Організатори ярмарку не покривають витрати представників видавництв на дорогу, проживання та харчування.
Обовʼязкові умови участі у складі українського національного стенда:
Представлення на стенді виключно книг українських авторів українською або польською мовами.
Присутність представників видавництва в день забудови для викладки книг та протягом всіх днів проведення ярмарку.
Самостійне фінансування участі представників видавництва (дорога, проживання та харчування).
Представлення книг, що вже були перекладені на інші мови буде перевагою.
Заплановані бізнес зустрічі на ярмарку будуть перевагою.
Read more«У Миколаївській області пошкоджено 211 закладів культури, пам’яток архітектури та культових споруд», — Ростислав Карандєєв
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
В межах свого візиту на прифронтову Миколаївщину т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв відвідав заклади культури та мистецької освіти, а також поспілкувався з митцями, діячами культури, представниками мистецької освіти, органів місцевої влади та медіа.
З 2022 року в Миколаївській області пошкоджено 211 закладів культури, пам’яток архітектури та культових споруд. 23 обʼєкти знищено повністю, 40% з них відновлено. Різного ступеня пошкоджень зазнали 9 закладів культури та освіти у сфері культури обласного підпорядкування.
З початку агресії рф заклади культури Миколаївщини психологічно підтримують людей. Працівники сфери продовжують створювати безбар’єрний простір для всіх. Розробляють віртуальні екскурсії, оцифровують твори мистецтва, створюють 3D – листівки, відкрили інклюзивний гурток творчої реабілітації «Сцена без обмежень».
«Культура важлива вже сьогодні. Ми часто чуємо, що якісь ініціативи не на часі. Але культура й духовність важливі для нашої стійкості вже зараз. Тому вкрай необхідно наполегливо нести свою місію працівникам сфери культури, які є зберігачами українських цінностей», – сказав т. в. о. Міністра.
Після пошкоджень унаслідок обстрілів у Миколаєві відновлюють фаховий коледж музичного мистецтва. Це щойно виявлена пам’ятка місцевого значення. А також архітектурні пам’ятки, розташовані на вулиці Адміральській, пам’ятку національного значення «Старофлотські казарми» КЗК «Миколаївський обласний краєзнавчий музей».
Детальніше:
https://mcip.gov.ua/.../u-mykolayivskij-oblasti.../
Read moreВідбувся онлайн-захід – юридична консультація «Захист прав членів сімей військовослужбовців: проблеми та шляхи їх вирішення»
- Article Details
- Category Новини
11 квітня в рамках роботи Університету правових знань Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека відбувся онлайн-захід – юридична консультація «Захист прав членів сімей військовослужбовців: проблеми та шляхи їх вирішення» за участі представників Миколаївський місцевий центр з надання БВПД, викладачів і студентів Миколаївський Національний Аграрний Університет та бібліотек територіальних громад.
Начальник Миколаївського відділу з надання безоплатної правничої допомоги Тетяна Брюханова ознайомила присутніх із законодавчою базою, що регулює правовий і соціальний захист членів сімей військовослужбовців. Вона розповіла про порядок оформлення документів, що підтверджують статус військового полоненого, для отримання грошової компенсації його родини.
Надала пояснення щодо того, хто саме належить до членів сімей загиблих військовослужбовців і який існує порядок отримання ними статусу члена сім’ї загиблого Захисника чи Захисниці України. Пані Тетяна наголосила на тому, що члени сімей військовослужбовців, які загинули, захищаючи Батьківщину, мають право на усі види правничих послуг. Також вона поділилася успішними кейсами щодо встановлення факту родинних відносин та встановлення батьківства.
Наприкінці заходу учасники мали змогу отримати консультацію фахівця за темою зустрічі та занотували контактні дані центрів безоплатної правничої допомоги у Миколаєві та Миколаївській області.
Read moreПройшла лекція «Відділ «Абверу»-1С в «Шталазі-364»: невідомі сторінки діяльності німецької військової контррозвідки в таборі військовополонених (1941-1944 рр.)»
- Article Details
- Category Новини
11 квітня, у Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів, Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека запросила усіх, хто цікавиться історією рідного краю, на лекцію «Відділ «Абверу»-1С в «Шталазі-364»: невідомі сторінки діяльності німецької військової контррозвідки в таборі військовополонених (1941-1944 рр.)».
Лекцію, що проходила у рамках вільного університету «Розсекречені історії», провів науковець, кандидат історичних наук, доцент, дослідник історії України ХХ ст., керівник обласного центру пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності Сергій Макарчук. Він ознайомив відвідувачів з маловідомими фактами розгортання в Україні потужної мережі німецьких карально-репресивних органів спеціального призначення – розвідки (абвер команди), таємної поліції (гестапо), поліції безпеки (СД) та військового гестапо (ГФП).
Слухачі дізналися про те, як з початком окупації нашого міста загарбники розташували найбільший із регіональних концтаборів – «Шталаг-364», що проіснував з осені 1941 р. до березня 1944 р. Лектор розповів про діяльність на Миколаївщині команди 740 «військового гестапо», що виконувала функції виконавчих органів польових та місцевих комендатур, про вербування місцевих жителів агентами німецької розвідки відділу «Абверу»-1С та підготовку шпигунів і диверсантів з числа військовополонених у дислокованій спецшколі в окупованому Миколаєві.
Read moreУчасники засідання Англійського кіноклубу переглянули короткі уривки спортивної комедії «Гольф-клуб» (1980)
- Article Details
- Category Новини
11 квітня на базі бібліотечного ресурсного центру «Вікно в Америку» відбулось засідання Англійського кіноклубу.
Зустріч була присвячена американській кінокомедії. Під час засідання разом зі спікером Бредом Банністером учасники переглянули короткі уривки спортивної комедії «Гольф-клуб» (1980) та обговорили, як цей жанр відображає суспільні тенденції й культурні цінності свого часу. У ході розмови зазначили, що комедія й сьогодні залишається дієвим інструментом для висміювання та критики суспільних проблем. Учасники зустрічі висловили бажання частіше переглядати та обговорювати кінокомедії для підтримки позитивного настрою.
Запрошуємо на засідання Англійського кіноклубу щочетверга о 15:00!
Практикуйте свою англійську разом з носіями мови в Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека!
Read moreСереда, 10 квітня 2024
МКІП спільно з Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого розробило рекомендації щодо створення безбар’єрного простору у публічній бібліотеці
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
З 2023 року разом з Національною бібліотекою Міністерство провело низку заходів для українських публічних бібліотек щодо політики безбар’єрності та недискримінації. Результатом цієї роботи стали розроблені НБУ ім. Ярослава Мудрого Методичні рекомендації щодо створення безбар’єрного простору у публічній бібліотеці.
Вони мають допомогти книгозбірням будувати свою роботу, відповідно до законодавства та нормативів у сфері безбар’єрності. В їхню основу покладені міжнародно-правові акти, норми українського законодавства, практики роботи.
Ознайомитися з Методичними рекомендаціями:
https://mcip.gov.ua/.../mkip-spilno-z-nbu-imeni.../
Read more11 квітня в Регіональному тренінговому центрі відбулося заняття з комп’ютерної грамотності з циклу «Комп’ютер для початківця»
- Article Details
- Category Новини
11 квітня в Регіональному тренінговому центрі Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека відбулося заняття з комп’ютерної грамотності з циклу «Комп’ютер для початківця» у рамках діяльності факультету «Основи комп’ютерних знань» Університету третього віку.
Слухачі курсів освоїли користування клавіатурою, зокрема ознайомилися з функціями деяких клавіш: функціональних, символьних, спеціальних, управління курсором, модифікаторів. Дізналися, як і коли працює додаткова цифрова клавіатура, а також для чого потрібні індикатори режимів.
Під час знайомства з офісним пакетом Microsoft Office більш детально зупинилися на текстовому редакторі Microsoft Word та доступних у ньому функціях.
Здобуті знання та навички учасники заняття закріпили практичними діями.
Read moreВідбувся вебінар за темою «Бібліотека та авторське право: зміни у законодавстві»
- Article Details
- Category Новини
11 квітня у рамках вебкоучингу «БібліоStudies» відбувся вебінар за темою «Бібліотека та авторське право: зміни у законодавстві».
На заході були присутні фахівці 33 публічних бібліотек територіальних громад області.
Завідуюча сектором інформування органів влади та місцевого самоврядування відділу наукової інформації і бібліографії Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека Анжеліка Вінницька розповіла про основні положення Закону України «Про авторське право і суміжні права», якими повинні керуватися бібліотекарі у своїй діяльності, ознайомила з випадками вільного використання творів, відтворення та оприлюднення видань у цифровому форматі.
Модератор акцентувала увагу на дотриманні авторського права при підготовці бібліографічних видань, презентацій, написанні сценаріїв, а також обслуговуванні користувачів у бібліотеках.
Read more«Історія великих страждань» (до Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів)
- Article Details
- Category Новини
Щорічно, 11 квітня згідно рішення Генеральної Асамблеї ООН 1991 р. світова спільнота вшановує Міжнародний день звільнення в’язнів фашистських концтаборів. Цю дату було встановлено в пам’ять про збройне повстання ув’язнених у 1945 р. в Бухенвальді. Коли у концтабір увійшли американські війська, повсталі вже взяли під контроль табір. Після цього хвиля звільнень почалася й в інших концтаборах – Дахау, Освенцімі, Майданекі та ін.
Наш обов’язок – пам’ятати про ті трагічні події у часи Другої світової війни, що забрали життя мільйонів людей.
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека підготувала добірку видань з даної теми:
Віктор Франкл. Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі (Харків : Видавництво "КСД", 2019).
Австрійський психіатр Віктор Франкл у своїй книзі розповідає про власний досвід перебування у нелюдяних умовах концтаборів. Автор пройшов випробовування голодом і приниженнями, жорстокістю та нелюдськими умовами життя. Аналізуючи поведінку в’язнів, їх психологічний стан Віктор Франкл розповідає про свою методику, що утримує людину над прірвою, захищає розум від божевілля та надає їй сенс життя.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено