Понеділок, 15 квітня 2024
У світі відзначають Міжнародний день культури
- Article Details
- Category Новини
«...Мир, заснований лише на економічних та політичних угодах урядів, не зможе завоювати одностайної, міцної та щирої підтримки народів, він має базуватися на інтелектуальній та моральній солідарності людства».
Зі Статуту ЮНЕСКО
Друзі, 15 квітня у світі відзначають Міжнародний день культури. Саме цього дня 1935 року було підписано міжнародний договір «Про охорону художніх і наукових закладів та історичних пам’яток». Договір підписали у Вашингтоні представники 21 країни на чолі з президентом США Ф. Рузвельтом. У ньому містяться загальні принципові положення про захист культурних цінностей та повагу, що їм слід надавати. Це – універсальний документ, який може застосовуватися і в мирний час, і в разі збройного конфлікту. З ініціативою відзначати дату підписання, як Міжнародний день культури виступила в 1998 р. Міжнародна ліга захисту культури. - громадська організація, діяльність якої спрямована на захист і примноження досягнень культури, мистецтва, науки та релігії.
У рамках прийнятого документа запропоновано для використання знак, яким передбачається відзначати культурні об’єкти, що знаходяться під захистом – біле полотно, на якому зображені три червоних кола, що символізують минуле, сьогодення, майбутнє і об’єднуються кільцем вічності – символ миру та об’єднання людей для високих гуманних цілей. Такий знак зустрічається на багатьох пам’ятниках культури різних епох в різних куточках земної кулі. Знак на прапорі має майоріти над культурними об’єктами як охоронець істинних духовних цінностей людства.
#Календар_МОУНБ #Свята #ВизначніДні #Вітання #Календар #ВизначніДати #Відзначаємо
Read more
Перегляньте яскраві видання французьких авторів, які нещодавно поповнили наш фонд
- Article Details
- Category Новини
Цікавитесь розважально-інтерактивними книжками енциклопедичного напрямку для дітей? Тоді завітайте до Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека й перегляньте яскраві видання французьких авторів, які нещодавно поповнили наш фонд, завдячуючи Французький інститут в Україні / Institut français d'Ukraine.
Веселі, і водночас, інформативні довідники із серії «Енциклопедії» від харківського видавництва Vivat «Важливі філософські питання для дітей 7-11 років» та «Ненудна наука для тих, кому від 7 до 107 років», познайомлять допитливих чомучок з навколишнім світом та науковими досягненнями, заохотять до роздумів та навчать критично мислити й знаходити відповіді на складні питання.
Захоплива подорож крізь час та простір розгортається на сторінках книги Видавництво ArtBooks «Історія дослідження космосу: від годинника до польоту людини на Марс» С. Леду та С. Фраттіні зі серії «Моя енциклопедія». В ній багато пізнавальної інформації про Всесвіт, небесні тіла та планети, а ще про астрономів, фізиків, винахідників літальних апаратів, дослідників космічного простору та космонавтів.
Read moreНеділя, 14 квітня 2024
Міжнародний день екологічних знань
- Article Details
- Category Новини
Щорічно, 15 квітня світова спільнота відзначає Міжнародний день екологічних знань. Цей день було встановлено в 1992 р. Генеральною Асамблеєю ООН під час конференції в Ріо-де-Жанейро.
В Україні це свято відзначається з 1996 року за ініціативою громадських природоохоронних організацій. Його мета – нагадати суспільству про необхідність збереження довкілля та природних ресурсів, інформувати громадськість про стан навколишнього середовища як у межах конкретної країни, так і загалом у світі.
Зазвичай, цього дня мешканці населених пунктів збираються разом, щоб прибрати у місцевому парку, лісопосадці, на березі ріки, озера тощо. Окрім масових толок, організовуються акції озеленення. Також, з метою збору коштів на захист навколишнього середовища, проводяться різноманітні заходи, адже діяльність з формування екологічної культури населення та дбайливого ставлення до навколишнього природного середовища – це запорука безпечного майбутнього для всього людства.
Пропонуємо вашій увазі добірку літератури з фонду Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека:
Гейтс Б. Як відвернути кліматичну катастрофу (Київ : Лабораторія, 2021);
Колберт Е. Шосте вимирання (Київ : Наш Формат, 2017);
Read more15 квітня відзначають одразу два свята – Всесвітній день мистецтва та Міжнародний день культури
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
Сьогодні наші культура та мистецтво стали зброєю у боротьбі за правду та свободу. Вони стали нашим голосом, що розповідає світу про злочини росії проти людей, культури та нашої ідентичності.
Наші митці відкривають Україну — сучасну, цікаву та неповторну. Вони ж закарбовують наш героїчний опір проти загарбника у своїх роботах.
Щороку 15 квітня відзначають одразу два свята – Всесвітній день мистецтва та Міжнародний день культури.
Ми дякуємо кожному митцю, який звертається до світу мовою мистецтва, створює благодійні проєкти та підтримує захисників та захисниць, які боронять нашу свободу.
Read more
Дмитро Онуфрійович Пожоджук збірка есеїв «Код нації»
- Article Details
- Category Новини
«Ці нотатки я почав писати у день 30-річчя Незалежної України.
А тепер – війна…»
Дмитро Пожоджук
Гуцульщина – край українських верховинців, в якому й до нині збереглися автентичні традиції й обряди, де панує дух творчості, історії та родинної пам’яті. І саме цьому дивовижному етнокультурному регіону України присвячено збірку есеїв «Код нації» (Київ: Видавничий дім журналу «Пам’ятки України», 2023).
Автором книги та головним її героєм є заслужений майстер народної творчості України, знаний гуцульський вишивальник, писанкар, етнограф, фольклорист, журналіст та громадський діяч Дмитро Онуфрійович Пожоджук. Його короткі нариси – це така собі етнічно-мистецька панорама спогадів та роздумів на тему історичної заповідності Гуцульщини, її столиці – Косово.
Гортаючи сторінки цієї книги, читачі познайомляться з неймовірною красою карпатського краю, його волелюбним народом, традиційним гуцульським мистецтвом та сакральною символікою. Не менш захопливим буде історичний екскурс у часи минувшини: кам’яний вік, феодальщину, Княжу Русь, Річ Посполиту, радянський період… Автор також згадує нацизм, фашизм, расизм, геноцид та злочини проти українського народу, звертає увагу на втрачену історичну свідомість та відповідальність, національний менталітет, мовні традиції та етноетикет.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено