All articles
Середа, 04 жовтня 2023
Lviv BookForum: у Львові відбудеться 30-й міжнародний літературний фестиваль
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
Фокусна тема цьогорічного форуму — «Перепис майбутнього».
Протягом фестивалю на вас чекають:
-150 подій у програмі;
-25 подій із прямою трансляцією на сайті;
-50 видавництв на книжковому ярмарку;
-стенд коміксів та стенд книг про російсько-українську війну;
-презентації книжок українських авторів.
Фестиваль відбудеться з 4 до 8 жовтня у Пороховій вежі — одній із небагатьох збережених до сьогодні фортифікаційних споруд Львова, яка знаходиться у самому центрі міста.
Організатор заходу — ГО «Форум видавців». Подія реалізовується за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри (UCBI)», а також Open Society Foundation та Львівської міської ради.
Read more
Обговорення твору Ернеста Хемінгуея «Гори, як білі слони»
- Article Details
- Category Новини
5 жовтня о 15:00 на базі бібліотечного ресурсного центру «Вікно в Америку» відбудеться чергове засідання Англійського книжкового клубу, присвячене творчості Ернеста Хемінгуея. Спільно зі спікером клубу Бредом Банністером ми обговоримо твір «Гори, як білі слони» та розкриємо сенс цієї цікавої розповіді.
Приєднуйтеся до нас! Давайте разом розглянемо глибокі теми, що відображені в цій розповіді, та поділімося своїми враженнями від прочитаного.
Ознайомитися з текстом твору можна за посиланням: https://faculty.weber.edu/.../Hills%20Like%20White...
Запрошуємо усіх охочих читати разом з нами, ділитися враженнями та практикувати розмовну англійську мову з носіями в Англійському книжковому клубі, засідання якого відбуваються щочетверга о 15:00.
Чекаємо на вас за адресою: вул. Маріупольська, 9.
Read more
Вівторок, 03 жовтня 2023
Вілл Гомперц «Думай як митець»
- Article Details
- Category Новини
Як використання дзеркал та лінз допомагало Мікеланджело та Караваджо створювати його чудові полотна? Як наш сучасник гончар Тістер Гейтс, який жив у найбіднішому районі Чикаго, зумів за допомогою розіграшу стати не лише популярним майстром кераміки, а й перетворити свій район на більш комфортний і привабливий? Про ці та ще про багато інших захоплюючих історії про успіх творчих людей розповідає художній редактор BBC Вілл Гомперц у книзі «Думай як митець» (Видавництво ArtHuss / arthuss.com.ua, 2018).
Видання містить 10 ключових уроків творчого мислення від культових митців – Да Вінчі, Дюшана, Воргола, Ай Вейвея та інших. Ґомперц допомагає нам розкрити свого внутрішнього Пікассо і навчити мислити поза рамками.
Вілл Гомперц вважає, що розвиток креативного, творчого мислення незабаром стане необхідністю. З його точки зору, саме такий стиль мислення є природною реакцією на руйнівний вплив цифрової революції: «Схоже на те, що саме у творчості ми знайдемо втіху, мету життя та власне місце у нашу цифрову епоху». Про мету видання своєї книги автор говоре: «Я хотів би хоч трохи прояснити, як найвідоміші та найуспішніші художники активували свої творчі здібності і зуміли повністю використати їхню продуктивність».
Read moreЗбірники наукових праць «Рукописна та книжкова спадщина України. Археографічні дослідження унікальних архівних та бібліотечних фондів»
- Article Details
- Category Новини
Друзі, фонд відділу обслуговування користувачів Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека поповнився збірниками наукових праць «Рукописна та книжкова спадщина України. Археографічні дослідження унікальних архівних та бібліотечних фондів» (Київ, 2021-2022) (вип.: 27, 28, 29).
Це фахове видання засноване у 1993 р. на базі Інституту рукопису – спеціалізованого науково-дослідного підрозділу Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського. На його сторінках висвітлюються різні аспекти вивчення історії рукописної книги, стародруків, спеціалізованих бібліотечних та архівних фондів з метою реконструкції історії книжкової культури України та світу, що охоплює різноманітні за змістом джерела.
До 27 випуску увійшли фахові розвідки, що містять результати археографічних досліджень унікальних архівних та бібліотечних фондів - матеріали та документи з історії міста Львова з фондів Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені В. Стефаника. Авторами публікацій здійснено структурний аналіз тестаментів (заповітів) волинян XVІ-XVІІ ст., розглянуто естетичні та філософсько-змістові смисли у текстах та зображеннях авторських графічних листівок Опанаса Заливахи, описано їх значення у формуванні культурно-мистецького національного світогляду другої половини XX ст. Низка статей присвячена 150-річчю від дня народження Агатангела Кримського – видатного українського вченого, історика, письменника і перекладача.
Read moreВідбулась онлайн-презентація виставки інформаційно-просвітницьких плакатів Українського інституту національної пам’яті «Перерваний урок»
- Article Details
- Category Новини
Освітня галузь в Україні упродовж 1937-1939 рр. суттєво постраждала від сталінського терору. Вчителі зазнавали різних форм утисків – від пресингу з боку вищого керівництва до арештів під час проведення спецоперацій НКВС.
3 жовтня у Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека відбулась онлайн-презентація виставки інформаційно-просвітницьких плакатів Українського інституту національної пам’яті «Перерваний урок», приурочена до Дня вчителя.
Учасники заходу дізналися про життєвий шлях, обставини арешту і розстрілу педагога, Героя України Василя Івчука, літературознавця Володимира Дурдуківського, історика Остапа Павлика, поета Степана Бендюженка та інших освітян, пам'ять про яких вшановано на українській частині Міжнародного меморіалу жертв тоталітаризму 1937-1941 рр.
Read moreОбговорення штучного інтелекту
- Article Details
- Category Новини
3 жовтня в Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека на базі бібліотечного ресурсного центру «Вікно в Америку» відбулося чергове засідання англійського розмовного клубу «Dialogue».
Темою заходу, спікером якого був Бред Банністер, стало обговорення штучного інтелекту, що активно входить до нашого життя.
Кожен з присутніх висловив свою думку стосовно того, як сучасна наука використовує роботів та як у подальшому внаслідок цього може змінитися світ.
Долучайтеся до розмовного клубу та покращуйте навики спілкування англійською разом з нами!
Чекаємо на вас щовівторка о 15:30 за адресою: вул. Маріупольська, 9.
Read moreПонеділок, 02 жовтня 2023
Всеукраїнський урок єдності: як не вестися на маніпуляції та залишатися згуртованими
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
Напередодні уроку Фільтр. Національний проєкт з медіаграмотності, проведе пресконференцію в «Медіацентр Україна — Укрінформ» разом з партнерами.
Серед спікерів заходу — Taras Shevchenko, заступник Міністра культури та інформаційної політики України.
Під час конференції журналісти зможуть поставити запитання офлайн та в чаті трансляції на YouTube каналі Media Center Ukraine.
http://youtube.com/@mediacenterukraine-ukrinfo5672...
Всеукраїнський урок з медіаграмотності реалізовується Національним проєктом з медіаграмотності «Фільтр» Міністерства культури та інформаційної політики та Суспільне Мовлення за підтримки ПРООН в Україні та фінансування уряду Японії.
Read more
«Вікі любить памʼятки 2023»
- Article Details
- Category Новини
З 1 до 31 жовтня розпочався фотоконкурс «Вікі любить памʼятки 2023». Уперше в українській частині конкурсу відбудеться спеціальна номінація «Війна руйнує пам'ятки», що присвячена світлинам, які зображують руйнування чи пошкодження об’єктів нерухомої культурної спадщини України від російської військової агресії із 2014 року.
Станом на 13 вересня 2023 року ЮНЕСКО підтвердило пошкодження 289 об’єктів культурної спадщини України. З 24 лютого 2022 року зафіксовано руйнування – 120 релігійних споруд, 27 музеїв, 109 будівель з історичною чи мистецькою цінністю, 19 пам’ятників, 13 бібліотек, 1 архів. У базі сайту culturecrimes.mkip.gov.ua від Міністерство культури та інформаційної політики України зафіксовано 553 пошкоджених та зруйнованих об’єкти. Обидві бази враховують і пам’ятки, які перебувають на обліку, і об’єкти, які ще не мають офіційного статусу.
Як взяти участь:
-Перейти на сторінку спецномінації у Вікіпедії: https://w.wiki/7Yog ;
-Створити або увійти у свій акаунт у Вікіпедії (при реєстрації треба вказати дійсний e-mail);
-Знайти пам’ятку у конкурсних списках спецномінації. У кожної пам’ятки є власний ідентифікатор (ID);
-Завантажити фото пам’ятки прямо з переліку: знайдіть у списках рядок із потрібним об’єктом, і в останній колонці натисніть на посилання «[Завантажити фото]» або «Завантажити ще фото».
Read moreКОБЗАРСЬКА БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ СНІГУРІВСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ БАШТАНСЬКОГО РАЙОНУ
- Article Details
- Category Новини
До війни це була невелика бібліотека, що розташовувалась у сільському будинку культури. Її фондом, який налічував 6 484 прим., користувалося 350 читачів. У 2011 р. за підтримки голови сільської ради було зроблено ремонт: проведено реконструкцію опалення, придбано меблі, комп’ютер, принтер, облаштовано доступ до мережі Інтернет.
Бібліотека була центром суспільного життя села, де проводилися різноманітні соціокультурні заходи, працювали читацькі клуби для дітей та молоді «Книжкова лікарня» і «Молодіжний квартал». У 2012 р. бібліотека святкувала своє 55-річчя.
Внаслідок постійних обстрілів громади, будівля клубу та приміщення бібліотеки зруйновані: пошкоджена покрівля та частково зовнішні стіни, вибиті вікна та двері.
Фонд бібліотеки та матеріально-технічна база знищені повністю.
Read moreНеділя, 01 жовтня 2023
Проєкт Media Center Ukraine та Український інститут національної пам'яті продовжує спростовувати міфи російської пропаганди
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
Новий ролик розповідає про те, що росія насправді не є борцем із колоніалізмом, а навпаки має колоніальну природу.
Також ви дізнаєтесь, що росія завжди проводить типову колоніальну політику на всіх захоплених територіях, а росіяни почуваються серед інших народів більш привілейованими «старшими братами».
Дивитись відео — за посиланням
https://www.youtube.com/watch?v=CYTLO43aJaQ...
Read more
Як нас знайти!
Vyzer O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено