2018Понеділок, 24 вересня 2018

Заходи на День відкритих дверей (до Всеукраїнського дня бібліотек)

Рейтинг користувача:  / 0

 

27 вересня

10.30 Флешмоб «Читаємо без зупинки»

відділ соціокультурної діяльності

 

12.00 Презентація виставки «Серія професійних видань»

відділ обслуговування користувачів

 

14.00 Літературна подорож «Мандри книжковими столицями світу»

відділ обслуговування користувачів

 

14.00 Ретроподорож «Історія міста у фотоархівах бібліотеки»

відділ документів і наукових розвідок з питань краєзнавства

 

14.00 Книгознавчий залік «Книга від А до Я»

відділ науково-дослідної роботи з рідкісними і цінними виданнями

 

15.00 Презентація виставки «Шедеври живопису у книжковій ілюстрації»

відділ документів з питань культури і мистецтв

Read more

Запрошуємо на зустріч з патентними повіреними України

Рейтинг користувача:  / 0

Усіх, хто бажає дізнатися як оформити заявку на винахід, запрошуємо  на зустріч з патентними повіреними України, що відбудеться 26 вересня о 15.00 у рамках роботи клубу молодих і креативних «Територія Науки».

На зустрічі будуть обговорюватися питання проведення патентного пошуку та етапи патентування винаходу. Фахівцями буде надана кваліфікована безкоштовна консультація зі складання заявок на об’єкти промислової власності та запропоновано інформаційну підтримку на усіх стадіях процесу набуття охорони інтелектуальної власності.

У засіданні візьмуть участь патентні повірені України, винахідники, представники Миколаївського міського товариства дослідників, Миколаївської міської станції юних техніків, викладачі та студенти вищих навчальних закладів.

 

Read more

Запрошуємо до відкритого мікрофону

Рейтинг користувача:  / 0

Одним із шляхів розповсюдження гендерних стереотипів у сучасному суспільстві є засоби масової інформації. Завдяки широті їхнього поля діяльності вони ще більше закріплюються в уяві людей.

25 вересня о 15.00 усіх, хто небайдужий до гендерних проблем, що й досі існують у сучасному світі, запрошуємо виразити свої думки під час відкритого мікрофону «Вплив засобів масової інформації на формування гендерних стереотипів», що відбудеться у рамках роботи обласного гендерного центру.

На заході будуть розглядатися такі питання: гендерна рівність жінок і чоловіків на роботі та в сім’ї; гендерні ролі, що змінюються під впливом політичних й економічних відносин, притаманних сучасному суспільству; висвітлення сучасного становища жінок та чоловіків на телебаченні та у друкованих засобах інформації.

Read more

Субота, 22 вересня 2018

Миколаївська обласна наукова бібліотека приєдналася до святкування 81-ї річниці утворення Миколаївської області

Рейтинг користувача:  / 0

22 вересня обласна бібліотека долучилася до святкування 81-ї річниці утворення Миколаївської області. У цей день бібліотекарі підготували для городян та гостей міста творчу бібліомайстерню з виготовлення «3D- листівки у техніці «pop-up» та бліц-вікторину «А що ти знаєш про рідний край?», де потрібно було продемонструвати свої знання з історії, культури, біографій видатних особистостей  краю. Зустрічали гостей заходу у яскравих костюмах працівниці бібліотеки – учасниці арт-шоу «Бібліотечні моделі». Інтерес присутніх викликала книжкова виставка «Люблю тебе, мій краю рідний», де були представлені фотоальбоми, енциклопедичні видання, довідники з історії та культури краю, видання до ювілеїв та з історії районів Миколаївської області.

Крім того, багатьох зацікавила виставка фотографій «FotoКрай: Миколаївщина в об’єктиві», де були представлені фотографії мальовничих краєвидів та архітектурної спадщини нашої області.

Read more

Четвер, 20 вересня 2018

Засідання клубу «Поліглот» «Людина, яка навчила Німеччину читати»

Рейтинг користувача:  / 0

18 вересня 2018 р. виповнилося 5 років з дня смерті знаного літературознавця Німеччини Марселя Райх-Раницького (Marcel Reich-Ranicki). Про життя цієї людини знімали фільми, його слова та вчинки обговорюють, цитують та пародіюють у Німеччині вже півстоліття. Хто ж він, цей популярний та впливовий чоловік? Він не політик, не естрадний співак. Він – критик. Точніше – всесвітньо відомий Літературний  Критик з великої літери. Закоханий у німецьку мову, дотепний та жорсткий, якого ще за життя називали «Попою Римським від літератури».

Вшануванню пам’яті цієї видатної особистості було присвячене засідання клубу професійних перекладачів «Поліглот», що відбулося 20 вересня у секторі документів іноземними мовами.

Учасники заходу ознайомилися з біографією критика, його літературною та медійною діяльністю. З дитинства Марсель Райх-Раницький захоплювався та віддано служив літературі. 15 років він керував відділом літератури найголовнішої німецької газети «Франкфуртер альгемайне цайтунг». Протягом 13 років був ведучим популярної німецької телепередачі «Літературний квартет». І весь час безупинно писав про книги. Для деяких читачів його статті та виступи з екрана були цікавішими за обговорювані книги. Райх-Раницький володів  рідкісним даром відносно просто представляти доволі складні твори.  Він  говорив про книги так захоплено, що не тільки притягував людей до телевізора, але й спонукав читати.

Райх-Раницький залишив значний слід у літературі не тільки як критик. Його літературознавчі монографії про творчість Йогана В. Гете, Томаса Манна, Бертольда Брехта, Макса Фрiша і Томаса Бернхарда –  фундаментальні та неймовірно захопливі. Автобіографія Раницького "Моє життя", тираж якої перевищив півмільйона, довгий час входила у першу десятку публіцистичних бестселерів Німеччини. ЇЇ вважають одним з найкращих мемуарних творів ХХ століття.

Райх-Раницький не був «просто критиком», хоча й великим. Він був Райх-Раницьким, вільною духом людиною. А це більше, ніж може здатися на перший погляд.

Read more

Участь у міжнародних та всеукраїнських літературних конкурсах

Рейтинг користувача:  / 0

20 вересня у рамках студії письменницької майстерності «Мистецтво слова» відбулася консультація-бесіда лауреата всеукраїнських конкурсів Надії Дерманської «Участь у міжнародних та всеукраїнських літературних конкурсах». Під час заходу молода письменниця поділилися своїми спогадами про свою першу участь  у літературному конкурсі, дала поради стосовно того, як необхідно розповідати свої історії,  продумувати  сюжет, щоб твір був зрозумілим усім читачам.

Виставка книг «Сузір’я талантів: лауреати престижних премій»  розкрила імена письменників, які стали відомими завдяки своїй участі  у  літературних конкурсах.

Read more

Середа, 19 вересня 2018

Правове довідкове бюро «Стягнення аліментів: нові правила»

Рейтинг користувача:  / 0

19 вересня у рамках роботи Університету правових знань відбулося засідання правового довідкового бюро «Стягнення аліментів: нові правила» за участю студентів юридичних факультетів ВНЗ міста та відвідувачів бібліотеки.

Заступник начальника управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Ткаченко О.В. ознайомила присутніх з останніми змінами у законодавстві  щодо захисту права дитини на належне їхнє утримання. Також вона розповіла про способи стягнення аліментів на дитину та важелі впливу у разі невиконання або неналежного виконання обов’язку щодо утримання дитини.

Увазі учасників заходу була представлена виставка видань з фондів бібліотеки  «Охорона прав дитини».

Read more

Вівторок, 18 вересня 2018

«Адвокація: час діяти»

Рейтинг користувача:  / 0

 

18 вересня координатор бібліотечного ресурсного центру «Вікно в Америку» Лариса Сидоренко провела тренінг «Адвокація: час діяти» для студентів заочного відділення факультету менеджменту бізнесу, спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» ВП «Миколаївська філія Київського національного університету культури і мистецтв».

Під час заходу учасники обговорили важливість та необхідність адвокації, розглянули різноманітні моделі діяльності публічної бібліотеки як центру громадської активності, взяли участь у грі «Промова у ліфті» та ознайомилися з практичним досвідом адвокаційної діяльності бібліотек Миколаївського регіону.

Також учасників було ознайомлено з діяльністю Секції з адвокації Української бібліотечної асоціації та досвідом адвокаційної діяльності бібліотек України, що представлений у групі«Школа бібліотечної адвокації» у мережі Фейсбук.

Присутні дійшли висновку, що адвокація – це постійна та кропітка праця з представлення інтересів бібліотек, що є особливо актуальною в умовах децентралізації та адміністративної реформи.

Read more

Понеділок, 17 вересня 2018

«Спорт – це життя!»

Рейтинг користувача:  / 0

За роки незалежності Україна подарувала світу чимало видатних спортсменів. Серед них є особистості, які своїми виступами привертають особливу увагу спортивного світу.

17 вересня співробітники відділу наукової інформації і бібліографії запросили відвідувачів Відкритої мобільної бібліотеки на інформаційну годину «Спорт – це життя!», що присвячена Дню фізичної культури і спорту в Україні.

Присутні дізналися про видатні досягнення, перемоги та рекорди українських і в тому числі миколаївських чемпіонів, перевірили свої знання під час  вікторин та отримали заохочувальні призи за вірні відповіді.

Увазі присутніх були запропоновані найцікавіші видання з фонду обласної наукової бібліотеки про історію фізичної культури, спорту, Олімпійських ігор, світові досягнення українських спортсменів тощо.

Read more

Субота, 15 вересня 2018

Відбулася екскурсія «Слідами німецької історії у місті Миколаєві»

Рейтинг користувача:  / 0

15 вересня в історичному центрі міста відбулася екскурсія «Слідами німецької історії у місті Миколаєві». Захід був організований співробітниками ОУНБ спільно з Миколаївською обласною центральною спілкою німців і німецької молоді «Відергебурт» у рамках реалізації локального проекту «Сузір’я злагоди». Пройти знаковими місцями, пов’язаними з іменами видатних представників німецького народу та пам’ятними моментами історії проживання німців у місті Миколаєві зібралися члени німецької спілки «Відергебурт», представники інших національних об’єднань міста, перекладачі, викладачі і студенти вищих навчальних закладів міста та зацікавлені миколаївці.

До об’єктів пішохідної екскурсії увійшли найбільш цікаві архітектурні споруди легендарних миколаївськиї архітекторів німецького походження Т. Вунша та Є.А. Штукенберга, які присвятили місту майже все своє творче життя.

Т. Вунш прослужив на благо Миколаєва більше 45 років та виконав для міста близько 26 комплексних проектів. У співпраці з іншими архітекторами він створив майже усі відомчі, адміністративні, культові та громадські споруди  міста. Найвизначніші роботи архітектора – будівля Миколаївської астрономічної обсерваторії (1821) та реконструйована споруда Музею суднобудування і флоту.

30 років на посаді міського архітектора судилося прослужити Є.А. Штукенбергу. Найвідоміші роботи архітектора, що збереглися до наших часів, – Маріїнська жіноча гімназія (нині Перша українська гімназія ім. М. Аркаса), будівля дитячої художньої школи та Палац урочистих подій на розі вулиць Спаська та Лягіна. Ці старовинні споруди й сьогодні створюють архітектурне обличчя старого Миколаєва.

Окремі частини екскурсії представляли волонтери, читачі бібліотеки, які цікавляться внеском німців в історію міста.

Read more

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ. Всі права застережено