2018П'ятниця, 16 березня 2018

Запрошуємо на поетичний сейшн «Розмова»

Рейтинг користувача:  / 0

 

На базі  Миколаївської ОУНБ ім. О. Гмирьова у рамках  проекту «Будь на хвилі – читай, думай, дискутуй!» проводитимуться заходи «Відкритий мікрофон», під час яких талановиті люди Миколаївщини зможуть реалізувати свою творчість – презентувати поезію, оповідання або п’єсу.

Перша зустріч – поетичний сейшн «Розмова» – відбудеться 17 березня о 16.00 у Зоні вільного читання бібліотеки за участю відомих миколаївських поетів Ольги Сквірської і Макса Айдахо.

У стильній і комфортній Зоні вільного читання, обладнаній нещодавно у холі бібліотеки, можна буде послухати якісну поезію, поспілкуватися з авторами і просто приємно провести весняний суботній вечір.

Read more

Четвер, 15 березня 2018

Вулична акція до Всесвітнього дня поезії

Рейтинг користувача:  / 0

Обласна наукова бібліотека запрошує приєднатися до поетичного слему «Поезія – Всесвіту голос» (до Всесвітнього дня поезії).

Протягом заходу усі, хто бажає, зможуть продекламувати  власні вірші, а також поезію українських та зарубіжних поетів.

На учасників чекають поетичні вікторини та конкурси, участь в імпровізованому флешмобі.

Усіх, хто захоплюється поетичним словом, запрошуємо взяти участь у заході, що відбудеться 20 березня, початок о 12.00.

 

Read more

Запрошуємо до участі у скайп-бесіді

Рейтинг користувача:  / 0


«Біографія письменника – це його книжки», – так про себе та свою творчість говорять брати Капранови – талановиті українські письменники, видавці, публіцисти та громадські діячі.

20 березня о 14.00 у рамках роботи студії письменницької майстерності «Мистецтво слова» відбудеться скайп-бесіда «Історія успіху братів Капранових». Під час зустрічі учасники матимуть змогу надати запитання письменникам про їхню творчість, плани на майбутнє, почути поради щодо написання власних творів та можливості їхнього видання.

Увазі присутніх буде представлена книжкова виставка «Всесвіт творчості братів Капранових».

Read more

Дискусія «Життя без шпаргалок»

Рейтинг користувача:  / 0

 

15 березня за ініціативою бібліотечного ресурсного центру «Вікно в Америку» у рамках реалізації проекту «Основи академічної доброчесності та боротьби з плагіатом» відбулася дискусія «Життя без шпаргалок».

Учасники заходу дізналися про академічну доброчесність і важливість дотримання її принципів в академічному середовищі, обговорили види плагіату і навчилися цитуванню академічного письма. Також вони поділилися своїми думками про корупцію в українських вищих навчальних закладах та її вплив на якість освіти в Україні.

Наприкінці заходу всі учасники дійшли згоди, що сьогодні важливо бути академічно чесним, оскільки це позитивно впливає на подолання корупції у нашій державі задля кращого майбутнього українців.

Read more

Круглий стіл «Робота будівельників за кордоном. Умови праці для українців в країнах ЄС»

Рейтинг користувача:  / 0

15 березня у бібліотеці за ініціативою Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України проведено круглий стіл «Робота будівельників за кордоном. Умови праці для українців в країнах ЄС». Участь у заході взяли керівники обласних організацій Профспілки, заступник директора Миколаївського обласного центру зайнятості, керівники міських будівельних кампаній, експерти, представники організацій роботодавців, будівельних навчальних закладів. Захід відбувся за сприяння Міжнародного фонду «Відродження» у рамках проекту «Громадська синергія» під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

Спікерами заходу виступили Василь Андреєв – керівник проекту, Голова Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України, Олег Борисов – експерт з питань зайнятості і трудової міграції Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України та Тетяна Бєлєнкіна – голова Миколаївської обласної організації профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України.

Під час заходу учасниками порушувалися  питання стану ринку праці у будівельній галузі України і Миколаївській області зокрема, а також обговорювалися ключові сфери праці в країнах ЄС, що їх обирають українці. Також учасники акцентували увагу на питаннях, пов’язаних з порушенням трудових прав українців та умов їхнього працевлаштування за кордоном, проблемами трудової міграції з України.

Read more

Середа, 14 березня 2018

Трибуна юриста «Звернення громадян та доступ до публічної інформації»

Рейтинг користувача:  / 0

14 березня у рамках роботи Університету правових знань відбулася трибуна юриста «Звернення громадян та доступ до публічної інформації» за участю студентів юридичних факультетів ВНЗ міста та відвідувачів бібліотеки. Головний спеціаліст Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Т. М. Жукова акцентувала увагу присутніх  на  ознаках, термінах подання та класифікації понять «звернення громадян», «публічна інформація» та «запит». Також вона зупинилася на основних положеннях Законів України «Про інформацію» і «Про доступ до публічної інформації», що стали важливим кроком у сфері дотримання конституційних прав і свобод людини в Україні.

Увазі учасників заходу була запропонована книжкова виставка «Інформаційний простір суспільства», що складалася з навчальних посібників, юридичної літератури, періодичних видань та Законів України з фонду наукової бібліотеки.

Read more

Калейдоскоп цікавих фактів «У світі псевдонімів»

Рейтинг користувача:  / 0

14 березня у відділі науково-дослідної роботи з рідкісними і цінними виданнями бібліотеки відбувся калейдоскоп цікавих фактів «У світі псевдонімів». Учасники заходу дізналися про те, що на даний час є більше 50 видів псевдонімів, і найчастіше вони використовуються у літературі, мистецтві та релігії.

Співробітники відділу розповіли, що існує багато причин та мотивів використання псевдонімів. Увазі присутніх були надані деякі факти з біографій видатних особистостей, які прославилися під вигаданими іменами або прізвищами (Ілля Ільф, Євген Петров, Іван Крилов, Максим Горький, Сашко Чорний, Дем’ян Бідний, Андрій Білий та ін.). У багатьох авторів, окрім головного псевдоніму, було багато інших вигаданих імен. Так, наприклад у Пушкіна їх було 38, Некрасова – 47, Тургенєва и Достоєвського – по 11, Чехова – 45. Але «світовий рекорд» у цій області належить Вольтеру (справжнє ім’я – Марі Франсуа Арує) – до 200 псевдонімів.

Наприкінці зустрічі усі дійшли згоди, що псевдоніми дозволяють повніше представити історію літератури, культури, ближче познайомитися з біографією і творчістю відомих людей. 

Read more

Вівторок, 13 березня 2018

День фахівця «Актуальні питання музичного виховання»

Рейтинг користувача:  / 0

Співробітництво з Миколаївським інститутом післядипломної педагогічної освіти – одне з провідних напрямків діяльності відділу документів з питань культури і мистецтв ОУНБ ім. О. Гмирьова. Вже традиційним стало спільне проведення Днів фахівців та тематичних Днів інформації, що сприяє популяризації інформаційних ресурсів обласної бібліотеки серед викладачів музики та співу загальноосвітніх шкіл, музичних керівників дошкільних навчальних закладів та керівників музичної самодіяльності.

13 березня відбувся день фахівця для керівників дошкільних навчальних закладів. Темою обговорення були актуальні проблеми музичного виховання: розвиток музичних здібностей, емоційного інтелекту, особливості сприйняття класичної музики дітьми дошкільного віку.

Бібліотекарі звернули увагу на методичну літературу з відповідних тем. Особливу увагу викликали нові надходження нот для дітей дошкільного віку, що нещодавно бібліотека придбала у видавництвах «Мелосвіт» та «Богдан». Цікаві музичні казки, музичні ігрові програми та сценарії, пісні українських композиторів допоможуть викладачам зробити музичні заняття у дитячих садочках ще цікавішими.    

Read more

Талант бути письменником!

Рейтинг користувача:  / 0

13 березня у бібліотеці відбулася зустріч «Талант бути письменником», що розпочала низку заходів у рамках роботи студії письменницької майстерності «Мистецтво слова». В урочистому відкритті студії взяли участь миколаївські письменниці, які погодилися передати частинку своїх знань, вмінь і навичок початківцям. Кожна з присутніх гостей зазначила, що  на бажання стати письменником вплинула велика любов до читання та книги, що проявилася у них ще в дитинстві.

Письменниця, голова Миколаївської обласної організації Національної спілки письменників України Віра Марущак розповіла про джерела натхнення, завдяки яким з’являються її твори. Дипломант конкурсу «Коронація слова» Лілія Бондаренко зупинилася на великому таланті Лесі Українки, творчість якої надихає її писати власні книги. Письменниця і поетеса Інеса Завялова зазначила, що у письменницькій творчості значну роль відіграє талант, що ним людину наділяє природа. Лауреат всеукраїнських конкурсів Надія Дерманська поділилася власним баченням можливості написання творів та пошуку своєї читацької аудиторії. Молодий прозаїк Єлизавета Безушко розкрила основні секрети, що допомагають писати твори – це велике бажання творити та вміння спостерігати за оточуючим світом.

Велику зацікавленість усіх присутніх викликала книжкова виставка літератури з фондів бібліотеки «Їхнє призначення – дарувати красу душі та слова».

Read more

Понеділок, 05 березня 2018

Наукове шоу «Цікаві відкриття науковців-жінок минулих століть»

Рейтинг користувача:  / 0

 

5 березня у рамках проекту «Новий погляд на знайомі речі» у бібліотеці відбулося наукове шоу «Цікаві відкриття науковців-жінок минулих століть». Гості заходу дізналися про представниць прекрасної статі, які здійснили видатні історичні відкриття та чудернацькі винаходи (Феано, Гіпатія Александрійська, Марія Гаетано Аньєзі, Софія Ковалевська, Марія Склодовська-Кюрі та Мері Кіс).

З винаходами у галузі медицини та з жінками-медиками півдня України ознайомила присутніх студентка I курсу Приватного вищого навчального закладу «Медико-Природничий університет» Марія Юрченко.

Під час доповіді «Як закінчити кораблебудівний університет та не побудувати  «Титаніка» викладач кафедри екологічної хімії Національного університету кораблебудування ім. Адмірала Макарова О. О. Гайша акцентувала увагу на морських та океанських волнах-вбивцях й презентувала власну розробку заспокоювача качки судна при штормі.

Доктор філологічних наук, завідуюча кафедри журналістики Чорноморського національного університету ім. Петра Могили Т. В. Монахова зупинилася на поняттях «народництво», «модернізм» і «постмодернізм» та відповідних типах особистостях.

О. Є. Беліков, старший викладач Чорноморського національного університету ім. Петра Могили, презентував маску «Ultimate Mask», розроблену кафедрою «Автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій» університету, запатентовану для боротьби з проявами старіння. 

Увазі присутніх була запропонована виставка «Знамениті жінки-винахідниці» з фонду наукової бібліотеки.

Read more

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ ім.О. Гмирьова. Всі права застережено