Сучасні педагогічні технології на сторінках періодичних видань
- Деталі
- Хіти: 11
Освіта є однією з найважливіших складових суспільства, що впливає на всі процеси і сторони життя, оскільки готує фахівців, розвиває особистість, формує певні життєві погляди.
Новітні моделі освітніх технологій, зокрема гібридного навчання із застосуванням онлайн-технологій чи компетентнісного підходу, стають все більш популярними серед вчителів-практиків, що дозволяє організувати плідну спільну діяльність вчителя і учня. Але інновації самі по собі не виникають, вони є результатом наукових пошуків, передового педагогічного досвіду окремих учителів і цілих колективів. До таких нововведень, наприклад, відносяться імітаційні технології, «кейс-метод», відеотренінги, комп’ютерне моделювання тощо.
120 років Нобелівській премії з літератури
- Деталі
- Хіти: 8
Щорічно 3 березня в усіх країнах відзначається Всесвітній день письменника – професійне свято літераторів (World Day of the writer). Повна назва цього свята – Всесвітній день миру для письменника. Дата заснована за рішенням 48-го конгресу Міжнародного ПЕН-клубу (International PEN Club) у січні 1986 р.
ПЕН-клуб був заснований в Лондоні у 1921 р. Назва організації – абревіатура, утворена першими буквами англійських слів: poets – поети, essayists – есеїсти, novelists – романісти. Цікаво, що абревіатура в даному випадку співпадає зі словом pen – в перекладі з англійської – “ручка”. Ідея створення організації належить англійській письменниці Кетрін Емі Доусон-Скотт. Першим президентом ПЕН-клубу став відомий англійський письменник Джон Голсуорсі. До цього дня приурочені церемонії вручення різних літературних премій.
Творча спадщина майстрів психології (рідкісні видання ХІХ - поч. ХХ ст.)
- Деталі
- Хіти: 19
Слово «психологія» утворене з грецьких слів «психа» (душа) і «логос» (вчення, наука).
Теоретичні витоки психології як окремої галузі знань виникли в давньогрецькій філософії більше двох тисяч років тому.
У процесі розвитку психології виділялося три основні її предмети: душа, свідомість, поведінка.
Основні етапи розвитку психології як науки:
- античність, епохи Середньовіччя і Відродження – наука про душу;
- XVII ст. – наука про свідомість;
- XX ст. – наука про поведінку;
- сучасний етап – наука, що вивчає факти, закономірності та механізми психіки.
Представляємо вашій увазі прижиттєві видання праць відомих психологів, які внесли помітний вклад у розвиток психологічної науки і практики.
«Горить душа її поезії…» (до 150-річчя від дня народження Лесі Українки)
- Деталі
- Хіти: 47
«Життя Лесі Українки - це подвиг митця,
один із тих подвигів, що підносять людину в очах сучасників,
роблять її нетьмарною зіркою в очах потомків.»
О. Гончар
Леся Українка (справжнє ім'я Лариса Петрівна Косач) - українська письменниця, перекладач, культурний діяч. Писала у найрізноманітніших жанрах: поезію, лірику, епос, драму, прозу, публіцистику. Також працювала в галузі фольклористики і брала активну участь в українському національному русі.
Народилася 25 лютого 1871 р. у м. Новограді-Волинському в сім’ї службовця - юриста Петра Косача та відомої української письменниці, громадської діячки Олени Пчілки, сестри Михайла Драгоманова. Багато часу Леся приділяла навчанню. Особливо добре знала літературу - вітчизняну і світову, володіла класичними і основними європейськими мовами, що дало змогу читати в оригіналі твори багатьох письменників світу.
«Лісова пісня»: гімн почуттям і природі (до 150-річчя від дня народження Лесі Українки)
- Деталі
- Хіти: 141
Леся Українка (1871–1913) – без перебільшення одна з найвідоміших письменниць в історії української літератури.
Творчість Лесі Українки багатогранна: поезія, проза, драматургія, переклади, епістолярна спадщина, фольклорні зібрання. Письменниця збагатила вітчизняну літературу новими темами та мотивами. За творами письменниці зняті фільми, мультфільми, поставлені балети, поетичні вистави.
8 лютого 2018 р. Верховна Рада України ухвалила постанову № 2286-VIII «Про відзначення 150-річчя з дня народження Лесі Українки». Враховуючи винятковий внесок письменниці у розвиток української культури, вирішено провести низку заходів. Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека долучається до відзначення пам’ятної дати. Ми пропонуємо переглянути віртуальну виставку про один з найвідоміших творів Лесі Українки – драму-феєрію «Лісова пісня», що була написана 110 років тому.
Від соборності України до єдності української нації (до Дня Соборності України)
- Деталі
- Хіти: 65
В історії становлення незалежності і соборності України, особливе місце займає день 22 січня 1919 р., коли Директорія Української Народної Республіки проголосила Злуку всіх українських земель. Саме цей день об'єднав українців східної та західної частини країни в єдину Українську державу та назавжди залишиться в історії нашого народу як свято Соборності України.
Пропонуємо вам переглянути виставку «Від Соборності України до єднання української нації», що приурочена до цього значущого для українського народу дня. Представлені на ній книги стануть гарними путівниками з історії державотворення.
«Рицар морів» – Джек Лондон (до 145-річчя від дня народження)
- Деталі
- Хіти: 56
Джек Лондон (справжнє ім'я - Джон Ґріффіт Че́йні) — американський письменник, громадський діяч, журналіст. Народився 12 січня 1876 р. в Сан-Франциско. Найбільш відомий як автор пригодницьких оповідань і романів.
Рано почав працювати, ще в школі підробляв продажем газет. А коли закінчив школу, пішов працювати на консервну фабрику.
У 1893 р. найнявся матросом на промислову шхуну, що відправлялася ловити котиків до берегів Японії і в Беринговому морі. Перше плавання дало Джеку багато яскравих вражень, що лягли потім в основу багатьох його морських розповідей і романів.
Переглянути віртуальну виставку можна ТУТ!
Більше статей...
- «Феномен Н. О. Кухар-Онишко»
- Михайло Грушевський – історик і будівничий нації
- Об'єднуючи простір і час: картографічні видання ХІХ – поч. ХХ ст. з фонду Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки
- "Я - сонцепоклонник. Я - словопоклонник" (до 100-річчя від дня народження М. Д. Руденка)
- Арт-Нуво VS Арт-Деко: метаморфози стилів
- Космос: горизонт за межами Землі
Як нас знайти!
Vyzer O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено