All articlesНеділя, 19 січня 2020

Секрет її успіху»

Рейтинг користувача:  / 0

19 січня в Інформаційно-ресурсному центрі міжнародного партнерства доМіжнародного дня освіти відбулася Q&A session із ученицею Миколаївського муніципального колегіуму ім. В.Д.Чайки, учасницею Всеукраїнського етапу олімпіад і конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої Академії Наук Юлією Золотарьовою під назвою «Секрет її успіху».

Юлія розповіла учасникам заходу про своюучасть у міжнародній хіміко-біологічній школі, шлях відбору і географію учасниківта відвідання провідного біохімічного інституту Європи – Інституту імені Френсіса Кріка – влітку 2019 р.

Гостя поділилася спогадами про наукові лекції англійською мовою, яківідвідали учасники, екскурсії по новітніх лабораторіях і виставках. Також вона розповіла, як учасники проходили інтерактивний квест «Escape the lab with CRUK Discovery Lab» та як проводили вільний час. Все це було неоціненним досвідом, оскільки дало змогу побачити професійну роботу провідних європейських спеціалістів.

Наприкінцізустрічі Юлія відповіла на запитання аудиторії та порадила всім, а особливо молоді, не боятися труднощів та брати участь у різних проектах.

Read more

У бібліотечному ресурсному центрі «Вікно в Америку» знову зібралися учасниці Жіночого кар’єрного клуб

Рейтинг користувача:  / 0

19 січня у бібліотечному ресурсному центрі «Вікно в Америку» знову зібралися учасниці Жіночого кар’єрного клубу.

Цього разу учасниці за допомогою фасилітаторки Зої Кучерової обговорювали першу звичку «Будьте нестримною» за книгою Ранії Андерсон «Мене не спинити. Шість звичок жінок у країнах, що розвиваються».

Учасниці згадували гендерні упередження та стереотипи, направлені проти жінок, обговорили різноманітні випробовування, які постають , коли жінка веде справи у країнах, що розвиваються, а також висловилися, як позбутися перешкод на шляху досягнення цілей тощо.

Окрім того, присутні поділилися своїм життєвим, професійним досвідом у тому, що їм допомагає чи заважає бути нестримними та спробували розібрати ці приклади під керівництвом фасилітатора.

Наприкінці зустрічі учасниці дійшли висновку, що треба вірити у себе, в те, ким в є та пам'ятати, що в середині у кожної жінки є щось більше за перешкоди.

Read more

Субота, 18 січня 2020

Тренінг для вчителів англійської мови у рамках реалізації освітнього проєкту «ВИ.Мова»

Рейтинг користувача:  / 0

18 січня на базі Інформаційно-ресурсного центру міжнародного партнерства відбувся тренінг для вчителів англійської мови Очаківського району та Олександрівської об’єднаної територіальної громади Вознесенського району Миколаївської області у рамках реалізації освітнього проєкту «ВИ.Мова». Даний проєкт допомагає вчителям та дітям в селах, смт та містах (до 100 тис. осіб) викладати та вивчати англійську через інноваційний підхід та позашкільну активність.

Захід був організований  координатором проєкту «ВИ.Мова», колишнім координатором випускників програми FLEX на півдні України Марією Донець.

Під час  тренінгу вчителі дізналися про можливості отримання постійної підтримки у вигляді планів уроків, шляхи мотивації себе та учнів, про teaching personnel та як це використовувати;  як складати плани уроків за методом 4Р, як викладати читання, щоб  зацікавити всіх учнів,  та багато іншого.

Read more

П'ятниця, 17 січня 2020

 Хроніка культурного життя Миколаївської області за грудень 2019 р.

Рейтинг користувача:  / 0

 

УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ, НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ ТА РЕЛІГІЙ

МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

 

МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСНА УНІВЕРСАЛЬНА НАУКОВА БІБЛІОТЕКА

 

 

ХРОНІКА

КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЗА ГРУДЕНЬ 2019 р.

Read more

Середа, 15 січня 2020

Зустріч з редакторами

Рейтинг користувача:  / 0

15 січня у рамках реалізації проекту «Медійна грамотність для людей поважного віку» у бібліотечному ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася зустріч з редакторами творчих програм «Українське радіо –Миколаїв»Світланою Вовк та Денисом Бобковим.

Під час заходу учасники дізналися про останні зміни, що відбулися у сфері розвитку українського радіо, специфіку роботи на радіо та телебаченні. Окремо гості розповіли про те, чому медіаграмотність є надзвичайно важливою і дали кілька порад щодо того, як уберегти себе від шахраїв.Денис та Світлана також розповілипро свою участь у Південному Медіа Форумі. Не обійшли увагоюгості і роботу над випусками радіопрограми «На всі 100» та телевізійної програми «Арт-простір.Наприкінці заходу Світлана та Денисвідповіли на ряд запитань аудиторії.

Read more

Четвер, 09 січня 2020

Серія книг «Класика української літератури»

Рейтинг користувача:  / 0

 


Серія книг «Класика української літератури», видана Центром учбової літератури, включає твори українських письменників за програмою Міністерства освіти та науки України для позакласного читання учнів середніх загальноосвітніх навчальних закладів.


 

Read more

Понеділок, 23 грудня 2019

Презентація наукової монографії «Молдавани Миколаївщини в єдиній родині українців: погляд крізь роки»

Рейтинг користувача:  / 0

23 грудня у бібліотеці відбулася презентація наукової монографії доцента, доктора історичних наук М.М. Зеркаля «Молдавани Миколаївщини в єдиній родині українців: погляд крізь роки». Організаторами заходу стали управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації, Рада національних товариств Миколаївської області та обласна універсальна наукова бібліотека.

На заході були присутні представники громадських організацій, історики, краєзнавці, працівники бібліотек та усі, хто цікавиться минулим рідного краю та досліджує історію Миколаївської області.

З доповідями виступили голова Ради Національних товариств Миколаївської області Л. С.-М. Каймаразова, головний спеціаліст відділу у справах національностей та релігій управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації, кандидат історичних наук А. В. Шостак, автор книги М. М. Зеркаль, рецензент книги – доктор історичних наук Ю. В. Котляр, представники молдавської спільноти, у тому числі голова творчої спілки «Миколаївський обласний осередок Національної спілки майстрів народного мистецтва України» Л. О. Лістунова. Вони наголосили на необхідності створення молдавської спільноти у Миколаївському регіоні, подальшого вивчення теми етнічних меншин, нових історичних досліджень з історії краю.

Присутні послухали чудові молдавські мелодії,  переглянули відеоряд рідкісних фотографій. До уваги учасників була підготовлена книжкова виставка «Миколаївщина: етнокультурна мозаїка» з фонду обласної універсальної наукової бібліотеки.

Read more

Неділя, 22 грудня 2019

ЗВІТ ПО СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ УНІВЕРСАЛЬНОЇ НАУКОВОЇ БІБЛІОТЕКИ НА 2016-2020 рр. (науково-дослідна та науково-методична діяльність бібліотеки)

Рейтинг користувача:  / 0

Дана публікація є продовженням звіту по Стратегії розвитку Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки на 2016 – 2020 рр. Другою ціллю даного документу було визначено, що Миколаївська ОУНБ – заклад, який займається науковою діяльністю. Основними етапами реалізації цієї цілі стали: здійснення науково-дослідної та науково-методичної діяльності.

 

На етапі здійснення науково-дослідної діяльності були виконані наступні процеси:

- організація та проведення наукових досліджень, у т. ч. історичних з метою розробки теоретичних і практичних питань бібліотечної справи, книгознавства, бібліотечного краєзнавства. Протягом 2016 – 2019 рр. наукова бібліотека взяла участь у трьох всеукраїнських дослідженнях, організованих Національною бібліотекою України ім. Ярослава Мудрого («Незадоволений читацький попит на вітчизняну книжкову продукцію у публічних бібліотеках України» (2016), «Кадрові ресурси публічних бібліотек України: стан та перспективи розвитку» (2017)) та Одеською національною науковою бібліотекою («Проблематика та стан науково-дослідної роботи бібліотек Південного регіону і визначення подальших перспектив розвитку» (2018)). Було організовано 3 обласних дослідження («Сучасний стан краєзнавчих фондів ЦБС Миколаївської області» (2016), «Бібліотеки у засобах масової комунікації. Газети» (2018), «Стан підвищення професійної кваліфікації бібліотечних працівників Миколаївської області» (2019)) та 3 локальних («Викладачі та студенти ВНЗ – користувачі ОУНБ» (2017), «Інформаційні потреби викладачів мистецтвознавчого циклу навчальних закладів міста» (2017), «Вивчення потреб навчальних та лікувальних закладів міста у медичній літературі» (2019));

- вивчення трьох комплексних тем наукових досліджень: «Бібліотечні фонди XVIII   початку XX ст.: вивчення і введення до наукового обігу»,  «Книгодрукування на Миколаївщині у ХІХ - ХХІ ст.», «Історія бібліотек Миколаївської області». Під час вивчення було опрацьовано більше 5 тис. документів, систематичний каталог видань ХІХ – поч. ХХ ст. поповнено 4115 новими записами. Результати досліджень були оприлюднені шляхом участі з доповідями у науково-практичних конференціях (19), публікацій у наукових виданнях (24), підготовки та видання бібліографічних покажчиків (6).

Read more

Четвер, 19 грудня 2019

 Хроніка культурного життя Миколаївської області за листопад 2019 р.

Рейтинг користувача:  / 0

 

УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ, НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ ТА РЕЛІГІЙ

МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

 

МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСНА УНІВЕРСАЛЬНА НАУКОВА БІБЛІОТЕКА

 

 

ХРОНІКА

КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЗА ЛИСТОПАД 2019 р.

 

Read more

«Комп’ютер для початківця» та «Інтернет: освоюємо нові комунікаційні можливості»

Рейтинг користувача:  / 0

З 9 до 19 грудня в Регіональному тренінговому центрі у рамках Університету третього віку пройшли комп’ютерні курси «Основи комп’ютерних знань».

Курси були поділені на 2 блоки: «Комп’ютер для початківця», «Інтернет: освоюємо нові  комунікаційні можливості».

На тренінгах «учні за 50» ознайомилися з конфігурацією комп’ютера,  основами роботи в операційній системі «Windows 7», методикою роботи в мережі Інтернет.

Для людей поважного віку комп’ютер відкриває масу можливостей і може стати незамінним помічником у повсякденному житті. Заняття стали реальною допомогою нашим «курсантам», які завдяки вивченню «азбуки персонального комп’ютера» відкрили для себе нові інформаційні ресурси, розширили комунікаційні можливості та завели нові знайомства.

Read more

Як нас знайти!

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ. Всі права застережено