Четвер, 23 травня 2013
«Нормативно-правова база методичної діяльності бібліотек»
- Article Details
- Category Новини
23 травня 2013 р. на базі Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова був проведений тренінг для працівників методичних відділів районних ЦБС Миколаївської області за темою «Нормативно-правова база методичної діяльності бібліотек».
Під час першого блоку «Регламентуюча документація: тематичний аспект» учасники тренінгу ознайомилися з основними державними стандартами щодо бібліотечно-інформаційної діяльності та нормативно-правовими документами функціонування ЦБС, у тому числі з формування та зберігання бібліотечних фондів, інформаційної та бібліографічної діяльності тощо. Також учасники тренінгу були ознайомлені з управлінськими та організаційними складовими моніторингової діяльності бібліотек.
У другому блоці «Узагальнюємо досвід – формуємо завдання» було презентовано результати обласного соціологічного дослідження «Вивчення стану поінформованості громади про інформаційно-бібліотечні послуги: якість роботи Центрів вільного доступу до Інтернет» та надано консультації щодо обліку діяльності та формування професійного іміджу Центрів вільного доступу до мережі Інтернет.
Read more«Из древней тьмы, на мировом погосте звучат лишь Письмена»
- Article Details
- Category Новини
У рамках святкування Дня слов’янської писемності і культури у відділі науково-дослідної роботи з рідкісними і цінними виданнями 23 травня відбулася презентація книжкової виставки «Из древней тьмы, на мировом погосте звучат лишь Письмена». На виставці, присвяченій 1150-річчю створення слов’янської писемності, представлені видання ХІХ – поч. ХХ ст. з питань слов’янознавства.
Учасникам презентації, якими стали студенти факультету філології та журналістики Миколаївського національного університету ім. В.О. Сухомлинського, було запропоновано фільм з історії створення абетки слов’янськими першосвятителями Кирилом та Мефодієм.
Зацікавленість присутніх викликала розповідь завідуючої відділом Трегуб Л.М. про перші та прижиттєві видання видатних славістів ХІХ ст. - О. Востокова, І. Срезневського, І. Домбровського, М. Греча та ін. Саме їхні праці заклали основи слов’янознавства і стали поштовхом до подальших досліджень у цій галузі науки. Можливо, деякі погляди та теорії, викладені у працях позаминулого століття, сьогодні застарілі та поступилися місцем для інших пояснень, але, незважаючи на це, вони і досі не втратили наукової цінності та їхнє значення для сучасних дослідників слов’янських мов не викликає сумнівів.
Read more
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено