Четвер, 19 лютого 2015
Відбулася презентація фототипічного перевидання повісті письменника М. Венгера «Микола Коваль»
- Article Details
- Category Новини
19 лютого 2015 р. у бібліотеці відбулася презентація фототипічного перевидання повісті письменника М. Венгера «Микола Коваль», що була вперше надрукована у Миколаєві у 1832 р.
Книгу видано у 2014 р. миколаївським видавництвом «П.М. Шамрай» за ініціативою правління Миколаївського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка та сприянням творчої інтелігенції краю за кошти родини Марцінковських. Фототипічна репродукція твору доповнена вступним словом І.Б. Марцінковського, сучасним варіантом тексту повісті та коментарями.
«Микола Коваль» М. Венгера має важливе історико-культурне значення, оскільки є першим художнім прозовим твором українського національного відродження початку ХІХ ст. Оригінал відсутній у книгосховищах України, єдиний відомий примірник зберігається у фонді Російської національної бібліотеки у Санкт-Петербурзі. Це видання невеликого формату обсягом 25 сторінок у зеленій палітурці. Твір висвітлює події, що пов’язані з польсько-литовським повстанням 1830-1831 рр.
У заході взяли участь краєзнавці, літератори, видавці, бібліотекарі, викладачі та студенти вищих навчальних закладів міста. З виходом у світ нової книги усіх привітала кандидат філологічних наук, доцент Інституту філології ЧДУ ім. П. Могили В.М. Руссова. Сторінки життя та творчої діяльності письменника М. Венгера висвітлив кандидат філологічних наук Л.П. Дудюк. Кандидат медичних наук, доцент Гуманітарного інституту Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, голова Миколаївського обласного об'єднання товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка І.Б. Марцінковський розповів гостям про копітку пошукову та науково-дослідну роботу, пов’язану з виходом у світ фототипічного видання. Він також зазначив, що твір Миколи Венгера становить історико-культурну, літературну та книгознавчу цінність. Тому за ініціативою складачів фототипічне перевидання повісті надіслано до Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського та більшості наукових обласних бібліотек України, де з виданням матимуть змогу ознайомитися філологи, літературознавці, дослідники історії книговидавничої справи, а також кожна освічена людина, яка шанує рідну мову і літературу.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено