Четвер, 02 липня 2015
Свято Івана Купала
- Article Details
- Category Новини
2 липня відділ документів з питань культури і мистецтв запропонував відвідувачам Мобільної бібліотеки інформгодину «Свято Івана Купала» з циклу «Українські народні звичаї та традиції», але природа піднесла сюрприз. Стихія води, як і належить напередодні свята Івана Купала, взяла верх, і день був дощовим. Це не завадило постійним відвідувачам відділу зібратися у приміщенні бібліотеки й поспілкуватися за цією загадковою та привабливою темою.
На книжково-ілюстративній виставці «Традиції святкування Івана Купала», були представлені дослідження відомих українських та російських етнографів
В. Скуратівського, П. Чубинського, Ф. Вовка, О. Афанасьєва, В. Войтовича, Ю. Климця, О. Потебні, Б. Рибакова та ілюстрації картин українських художників щодо традицій свята. В огляді літератури були порівняні концепції трактування міфологічних образів Івана Купали і Морени у наукових працях різних етнографів, істориків та релігієзнавців.
До уваги учасників заходу були запропоновані відеозаписи українських фольклорних колективів «Жайвір», «Слов’яночка», російського «Роса», які виконували старовинні обрядові купальські пісні.
З глибоким зацікавленням присутні прослухали розповідь журналіста Т. І. Даниленко про традиції святкування Івана Купала у Західній Україні, де українські звичаї особливо ретельно зберігаються. Але з розповіді Н. Г. Луценко присутні дізналися, що в Миколаєві теж відроджуються традиції цього народного свята, і цього року його вже відзначали на території парку «Перемога».
Народне свято Івана Купала пов’язано ще й з поетичним сприйняттям природи, тому на заході пролунали вірші миколаївських поетів Єви Гіан й Валерія Фальова. А кандидат філософських наук В. І. Мітіна розкрила неабияку глибину сприйняття стихій давніми слов’янами.
Кандидат мистецтвознавства, музикознавець О. М. Петренко нагадала, що свято Івана Купала – одна з улюблених тем в поезії. Наприклад, відомі вірші С. Єсеніна присвячені саме цьому святу. Вона процитувала музичний фрагмент кантати Г. Свиридова «Поема пам’яті Сергія Єсеніна» де використовувався давньослов’янський спосіб організації музики – пентатонний.
І хоча захід тривав уже більше двох годин, ніхто не поспішав розходитися, настільки цікавим вийшло спілкування на тему улюбленого народного свята.
Read moreЗвіт про здійснення державних закупівель за січень - червень 2015 року (звітний період)
- Article Details
- Category Державні закупівлі
Ідентифікаційний код ЄДРПОУ |
0 |
2 |
2 |
2 |
1 |
7 |
8 |
0 |
Державне статистичне спостереження
Конфіденційність статистичної інформації забезпечується
статтею 21 Закону України "Про державну статистику"
Порушення порядку подання або використання даних державних статистичних спостережень тягне за собою відповідальність, яка встановлена статтею 186³ Кодексу України про адміністративні правопорушення
ЗВІТ ПРО ЗДІЙСНЕННЯ ДЕРЖАВНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ
за січень - червень 2015 року
(звітний період)
Read more
Звіт про результати закупівель без проведення процедури закупівлі за 2 квартал 2015 року
- Article Details
- Category Державні закупівлі
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О.Гмирьова, 02221780
Read moreСереда, 01 липня 2015
«Довершеність чарівного натхнення»
- Article Details
- Category Новини
У рамках роботи Відкритої мобільної бібліотеки співробітники відділу документів і наукових розвідок з питань краєзнавства знайомлять мешканців та гостей міста з цікавими фактами з історії нашого регіону та видатними особистостями, чиї життя і діяльність пов’язані з нашим краєм.
1 липня відбулася артхвилина «Довершеність чарівного натхнення», присвячена 165-річчю від дня народження видатного художника-мариніста, уродженця м. Очакова Р.Г. Судковського, який наполегливо і плідно працював, оспівуючи безмежні морські простори та жаркі південні степи. Під час заходу присутні дізналися, що доля відвела митцю лише неповних тридцять п’ять років, але до цього недовгого проміжку часу увійшли навчання в Одесі та Санкт-Петербурзі, сумлінна, копітка праця у рідному місті, подорожі до європейських столиць, участь у громадському житті та численних виставках. Сьогодні твори художника зберігаються у приватних колекціях та фондах багатьох музеїв світу.
Учасники заходу мали можливість ознайомитися з репродукціями картин великого мариніста, що надруковані в альбомі «Руфін Судковський: українська художня спадщина» (Одеса, 2010 р.). Гості також із задоволенням взяли участь у збиранні пазлів із зображеннями картин Р.Г. Судковського.
Read more
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено