П'ятниця, 25 березня 2016
Спеціальний навчальний курс «Державне регулювання в сфері криптографічного та технічного захисту інформації»
- Article Details
- Category Новини
На базі Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова стартував проект з неформальної професійної освіти, ініційований Миколаївським інститутом професійного розвитку і освіти. Актуальність даного проекту пов'язана з необхідністю гармонізації трудової діяльності в умовах членства України в Євросоюзі та зростання інвестиційної привабливості підприємств різних технічних сфер. Перехід на європейські технічні регламенти в галузях економіки обумовлює обов'язкову наявність підвищеного рівня якості персоналу та захищеність інформаційних ресурсів.
24-25 березня розпочалися заняття за спеціальним навчальним курсом «Державне регулювання в сфері криптографічного та технічного захисту інформації». Учасників привітали т. в. о. директора Департаменту технічного захисту інформації Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України Гавриленко А.В., начальник управління Держспецзв’язку України в Миколаївській області Дмитриченко С.В., генеральний директор Миколаївського інституту професійного розвитку і освіти Кривда П.І., віце-президент Міжнародного технологічного університету «Миколаївська політехніка» Вільський Г.Б. та директор обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова Агаркова В.В.
Слухачами спеціального навчального курсу стали провідні спеціалісти підприємств морегосподарського комплексу з шести міст України: Одеси, Миколаєва, Херсона, Маріуполя, Чорноморська, Южного, які представляли такі підприємства, як: ТОВ «Група інформаційної безпеки «ФС ГРУП», ДП СМП «ОКТЯБРЬСК», ДП «Іллічівський морський торговельний порт», ДП «Маріупольський морський торговельний порт», ДП «Херсонський морський торговельний порт», ДП «Морський торговельний порт «Южний» та ТОВ СП «НІБУЛОН». На заході також були присутні заступники керівників ряду організацій державної форми власності м. Миколаєва.
Програма курсу включала лекції, обговорення та консультації. Провідні фахівці галузі представили слухачам загальну характеристику та нормативне забезпечення системи технічного захисту інформації, ліцензування господарської діяльності у галузі технічного та криптографічного захисту інформації, порядок розроблення, виробництва та уведення в експлуатацію засобів захисту інформації. У рамках навчання розглядалися питання державної експертизи в сфері криптографії та державного контролю за дотриманням вимог законодавства щодо надання послуг електронного цифрового підпису. Були визначені шляхи гармонізації національної нормативної бази з питань інформаційної безпеки з міжнародними стандартами. Зазначалося, що на сьогодні розвиток галузі технічного захисту інформації є одним з важливих факторів забезпечення інформаційної та, відповідно, національної безпеки держави. Актуальним напрямком розвитку галузі є удосконалення і проведення гармонізації нормативної бази із захисту інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzer O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено