липня 2025
Четвер, 03 липня 2025
Оголосили довгий список конкурсу воєнної поезії пам’яті Гліба Бабіча
- Article Details
- Category Новини
Видавництво «Білка» оприлюднило довгий список конкурсу воєнної поезії пам’яті Гліба Бабіча. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва.
Цього року на конкурс надійшло 2602 вірші від 470 учасників.
«Тим складніше проводити відбір, адже доводиться обирати між справді сильними творами», — йдеться на сторінці видавництва. Через це команда вирішила збільшити кількість фіналістів короткого списку до 50 замість 30.
У списку збережено творчі псевдоніми авторів. Серед понад сотні імен — Ія Ківа, Валерій Пузік, Полковник Куртц, Marine, Теплий Сніг, Анастасія Тітарчук, Оксана Рубаняк, Остап Кудлатий, Юрій Соломко, Катерина Єгорушкіна, Мирослава Кирильчук, Позивний Шуга, Олег Андрос, Богдан Боденчук та інші.
Повний список номінантів можна переглянути на фейсбук-сторінці видавництва «Білка».
Гліб Бабіч — військовослужбовець і поет. З 2014 по 2019 рік Бабіч брав участь в Антитерористичної операції і Операції об’єднаних сил. Після звільнення із війська займався громадською діяльністю, зокрема працював в організаціях, які працюють із ветеранами війни. Став співзасновником громадської організації «Брати по зброї». У видавництві «Білка» у 2021 році вийшла збірка поета «Вірші та пісні». Після 24 лютого 2022 року служив у 10-й гірсько-штурмовій бригаді під позивним «Лєнтяй».
Нагадаємо, у 2024 році оголосили переможців конкурсу воєнної літератури 4.5.0.
Джерело:
Читомо
https://chytomo.com/oholosyly-dovhyj-spysok-konkursu-voiennoi-poezii-pam-iati-hliba-babicha/
Read more
Кабінет Міністрів України затвердив операційний план заходів на 2025–2026 роки з реалізації Комунікаційної стратегії щодо створення безбар’єрного простору в Україні
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України
Кабінет Міністрів України затвердив операційний план заходів на 2025–2026 роки з реалізації Комунікаційної стратегії щодо створення безбар’єрного простору в Україні, що був розроблений Міністерством культури та стратегічних комунікацій.
Документ передбачає чіткий перелік дій центральних органів виконавчої влади, місцевих адміністрацій та інших заінтересованих сторін для досягнення цілей Національної стратегії безбар’єрності до 2030 року. Крім того, операційний план спрямований на активне залучення заінтересованих сторін до комунікації з представниками сфер забезпечення базових потреб осіб з інвалідністю, громадськими організаціями та соціальними групами, які зіштовхуються з різноманітними бар’єрами.
Реалізація цього проєкту дозволить державним органам ефективно координувати дії, спрямовані на формування безбар’єрного простору вже у 2025–2026 роках, і зробити важливий крок до європейських стандартів доступності в Україні.
Read more
Вулиця імені Максима Алдошина (колишня вулиця Олега Кошового)
- Article Details
- Category Новини
Друзі! Продовжуємо рубрику «Перейменування об’єктів топонімії. Миколаївщина» від Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека. Сьогоднішня наша розповідь про вулицю імені Максима Алдошина (колишня вулиця Олега Кошового).
Коротка довідка: Максим Алдошин (1991-2014) – військовик, учасник російсько-української війни. Нагороджений орденом «За мужність» III ступеню (посмертно).
Народився у Миколаєві. Закінчив Миколаївську гімназію № 41, потім навчався у Миколаївському політехнічному коледжі. У 2010 р. вступив до Луганського університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка. Проходив військову службу за контрактом на посаді водія-стрільця взводу охорони та патрульно-постової служби Миколаївського зонального відділу військової служби правопорядку Збройних Сил України. З липня 2014 р. брав участь в антитерористичній операції на сході України.
Помер 7 серпня 2014 р. у військовому шпиталі в результаті важких поранень, які отримав під час виконання бойового завдання поблизу с. Піски Донецької області. Похований у Миколаєві на кладовищі у мікрорайоні Балабанівка.
У 2014 р. у Миколаєві на фасаді будинку, де жив герой, встановлено меморіальну дошку на його честь. Біля будівлі Миколаївського політехнічного коледжу висаджено алею та встановлено пам'ятний знак. У Києві на меморіалі «Стіна пам'яті полеглих за Україну» розміщено його портрет.
#перейменування #деколонізація #Миколаївщина #топоніми
Управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОДА КУЛЬТУРА МИКОЛАЇВЩИНИ
Read more
Середа, 02 липня 2025
«Байти навичок»: Менеджмент
- Article Details
- Category Новини
Регіональний тренінговий центр Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека пропонує ознайомитись з новим розділом Національної освітньої платформи Дія.Освіта https://osvita.diia.gov.ua/ «Байти навичок» https://osvita.diia.gov.ua/bytes
Це серія коротких відео, кожне з яких містить корисні поради з різних тем, які надають спеціалісти представлених сфер. Подібно до цифрового байта, що містить компактну одиницю інформації, освітній байт - це найменша одиниця знань, тобто своєрідні будівельні блоки, які в поєднанні з іншими форматами становлять цілісну систему навичок.
У пропонованому блоці мова піде про менеджмент. Ви отримаєте інформацію про базові поняття переговорів для різних життєвих ситуацій, а також про те, як здійснювати пошук людей, з якими у вас спільні інтереси і цілі. Дізнаєтеся про комунікацію в команді, інструменти управління і побудову ефективної співпраці, а також зможете отримати корисні знання про дизайн-мислення. А ще про особливості соціальних мереж в Україні: як зробити правильний вибір. Блок містить 5 коротких відео. Користуйтеся з користю!
Read more
У Польщі, Канаді й Португалії відкрили нові «Українські книжкові полички»
- Article Details
- Category Новини
У червні 2025 року нові «Українські книжкові полички» з’явилися одразу в трьох містах: португальському місті Коїмбра, польському Рибніку та канадському Бремптоні. Про це повідомили у посольствах України в цих країнах.
У Коїмбрі, Португалія, поличку відкрили в муніципальній бібліотеці за участі міського голови Жозе Мануеля Сільви, представників міської ради, бібліотекарів та української громади. Як зазначили в консульстві, «наявність українських книг у бібліотеці – це не лише про доступ до літератури. Це можливість зберігати ідентичність, мову та пам’ять далеко від Батьківщини».
У польському місті Рибнік (Сілезьке воєводство) ініціативу реалізували у співпраці з генеральним консульством України в Кракові. На відкритті виступили міський голова Пьотр Кучера, директорка бібліотеки Александра Кліх-Сєвьорек, консул Вячеслав Войнаровський та представники ГО «Нечужий». За словами консула, така ініціатива — «не лише символічний акт солідарності, а й практичний крок у культурній дипломатії». У бібліотеці відтепер є книжки українською мовою, переклади польською та авдіокнижки. Їх надали видавництва Vivat, Віхола, Фоліо, Ранок, Artbooks, «Жорж», Creative Women Publishing, Саміт-Книга, «Богдан», Bookraine та інші.
Read moreВівторок, 01 липня 2025
На «Укрінформі» вийшов авторський блог Міністра культури та стратегічних комунікацій України «Як мистецтво змінює розмову про війну»
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України
1 липня Данія офіційно перейняла головування в Раді ЄС. З цієї нагоди на «Укрінформі» вийшов авторський блог Міністра культури та стратегічних комунікацій України «Як мистецтво змінює розмову про війну».
У дописі Міністр акцентує на тому, що культура, яка була у пріоритеті під час головування Польщі, залишається у фокусі й з новими партнерами.
«Україна — на мапі європейської культури, і ми далі працюємо над тим, щоб наша присутність була не епізодичною, а системною. Крок за кроком формуємо “Культурний Рамштайн” — простір постійної міжнародної взаємодії для підтримки, обміну й спільної дії в культурі», — зазначає Міністр.
Одним із символів цього культурного діалогу став Сергій Святченко — художник і архітектор родом із Харкова, який понад 35 років живе в Данії. У своїй творчості він поєднує українське коріння, модерністську традицію та сучасне мислення. Святченко не копіює війну — він осмислює її художньо, створюючи власну візуальну мову спротиву, болю й гідності.
Його монументальний колаж «Харків. Вершники надії» — це візуальна поема, натхненна «Гернікою» Пікассо, але глибоко українська за суттю. Проєкт «Відсутність присутності. Обличчя війни» — ще одна глибока спроба деконструювати образи війни й показати, як мистецтво може працювати з травмою, не втрачаючи гідності й сили.
«Святченко виступає як свідок, але говорить засобами високої художньої культури, демонструючи, що Україна може звертатися до світу не лише хроніками болю, а й вишуканим образом», — йдеться в блозі.
Повний текст блогу на сайті Укрінформу.
Read more
УКФ та UCORD розпочали приймати заявки на конкурс «Згуртованість через культуру»
- Article Details
- Category Новини
Український культурний фонд розпочав приймати заявки на грантовий конкурс «Згуртованість через культуру». Ініціатива впроваджується УКФ та фінансується Швейцарсько-українським проєктом «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD, що втілюється за підтримки Швейцарії через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва компанією NIRAS Sweden AB.
Мета конкурсу – підтримати культурно-мистецькі проєкти, що сприяють соціальній згуртованості, розвитку конфліктно чутливого діалогу, посиленню локальної ідентичності та формуванню спільного ціннісного простору в шести регіонах України – у Вінницькій, Волинській, Одеській, Сумській, Тернопільській, Хмельницькій областях. Кінцевий термін подачі заявки – 13 липня, 18:00.
Read moreУ Фінляндії зафіксували найвищу активність у бібліотеках за майже 20 років
- Article Details
- Category Новини
2024 рік став рекордним для публічних бібліотек Фінляндії: кількість позичань друкованих книжок досягла найвищого рівня з 2005-го. Про це повідомляє національна телерадіомовна компанія Фінляндії Yle, посилаючись на фінську організацію з авторських прав у сфері літератури Sanasto.
За даними організації, загальна кількість видач книжок у бібліотеках зросла на 4% порівняно з попереднім роком. У дитячій літературі зафіксували вже третій поспіль рекорд з позичань.
«Зростання популярності бібліотек — це чудова новина. Водночас компенсації авторам мають зростати відповідно до кількості позичань книжок у бібліотеках», — прокоментувала виконавча директорка Sanasto Нііна Веттенсола.
За даними організації, доходи авторів та авторок у Фінляндії продовжують знижуватись попри зростання попиту на їхню працю.
Організація Sanasto представляє інтереси понад 16 000 фінських письменників, перекладачів, поетів, науковців та інших літераторів. Вона оперує оплатою за використання текстів у бібліотеках, на телебаченні, радіо та в електронному форматі.
Зазначимо, після приєднання 59 північних муніципалітетів до Національної електронної бібліотеки Фінляндії у сервісі щодня реєструвалася тисяча нових користувачів.
Як повідомлялося, у 2023 році у Фінляндії тривала дискусія щодо дії авторського права та регулювання вільного поширення книжкових обкладинок бібліотеками в інтернеті. У 2022 році центральна бібліотека Гельсінкі Oodi отримала дорослі та дитячі видання українською мовою.
Джерело:
Читомо
https://chytomo.com/u-finliandii-zafiksuvaly-najvyshchu-aktyvnist-u-bibliotekakh-za-majzhe-20-rokiv/
Read more
Звіт Миколаївської ОУНБ за ЧЕРВЕНЬ 2025 року
- Article Details
- Category Новини
Друзі!
Пропонуємо вашій увазі відеоролик про роботу Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека.
Дізнайтесь, які важливі події і заходи відбулися у бібліотеці протягом місяця.
Залишайтеся завжди на інформаційній хвилі разом з нами!
Онлайн-ресурси психологічної підтримки для Захисників, Захисниць і їхніх родин
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України
На сторінках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» з’явився важливий допис — про перевірені онлайн-ресурси психологічної підтримки для Захисників, Захисниць і їхніх родин.
Це безкоштовні сервіси, де вислухають, підтримають і допоможуть впоратись з емоційними труднощами. Допомога — поруч, і важливо знати, де її шукати.
Поширюйте цей допис — можливо, саме завдяки вам хтось отримає підтримку у важкий момент.
Дякуємо за силу і захист. Ми — разом і поруч.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено