Неділя, 21 січня 2018
Пізнавальна подорож «Архітектурні пам’ятники тваринам»
- Article Details
- Category Новини
21 січня у рамках творчої лабораторії вихідного дня у бібліотеці відділ з економічних, технічних та природничих наук провів пізнавальну подорож «Архітектурні пам’ятники тваринам».
Гості заходу мали можливість ознайомитися з історією виникнення архітектурних пам’ятників, присвячених собакам, які прославилися у бойових діях, отримали нагороди і звання й зберегли свою відданість людині.
Відвідувачі дізналися багато цікавого про літературні, кінематографічні, фольклорні та сучасні скульптури, що присвячені тваринам, а також переглянули відео «Пам’ятники тваринам».
Read moreІнтелектуальний пазл «Знайди книги – склади цитату»
- Article Details
- Category Новини
Інколи навіть дорослим хочеться пригод. На жаль, не завжди є можливість відправитися у справжню подорож та побачити щось цікаве. А взяти участь у книжковому квесті й здійснити мандрівку по сторінках творів відомих письменників та учених може кожний.
21 січня у відділі науково-дослідної роботи з рідкісними і цінними виданнями у рамках Творчої лабораторії вихідного дня відбувся інтелектуальний пазл за темою «Знайди книги – склади цитату». Учасники заходу здійснили пізнавальну подорож по сторінках старовинних видань та шедеврів сучасного поліграфічного мистецтва, що були представлені на виставці «Книги мудрості людства». Кожна книга цієї експозиції містила таємницю, розгадати яку можна було лише виконавши певні завдання. Використовуючи ключі-підказки, що були заховані в експозиції, присутні слово за словом збирали мудрі висловлювання видатних особистостей минулого. Таким чином, під час заходу всі учасники змогли продемонструвати та перевірити свої знання з літератури, історії та мистецтва.
Read more
Анімаційні фільми: просто про складні речі
- Article Details
- Category Новини
Важко знайти людину, яка б не любила анімаційні фільми. Дивитися мультики, кинувши всі ігри у дворі, ми бігли додому в дитинстві, ставши дорослими, цінуємо сатиричні та гумористичні анімаційні фільми. Але наскільки підвладні для цього жанру складні філософські теми?
Складним, наповненим символами і метафорами анімаційним фільмам була присвячена кіно зустріч - дослідження «Анімаційні фільми: просто про складні речі», що відбулася 21 січня у відділі документів з питань культури і мистецтв. Прикладом таких творів були фільми режисера Юрія Норштейна «Їжачок в тумані» і «Казка казок», а також аніме японського режисера Мамору Осії та художника Йосітакі Амано «Яйце ангела».
Під час заходу аналіз робіт Юрія Норштейна бібліотекарі зробили, завдяки унікальним монографіям з історії мистецтва анімації й книгам, написаним режисерами. Це книга Юрія Норштейна «Сніг на траві», що була створена на матеріалі циклу лекцій. Також цікава робота українського режисера Євгена Сивоконя «Якщо ви любите мультиплікацію: з творчого досвіду режисера» (1985) і монографія Сергія Асеніна «Чарівники мультиплікації», присвячена естетичним проблемам цього виду мистецтва (1974). Як відомо, за підсумками опитування кінокритиків і мультиплікаторів з усього світу на міжнародному фестивалі «Лапута» в Токіо «Їжачок в тумані» був офіційно названий кращим мультиплікаційним фільмом усіх часів і народів – перше місце з 150 робіт. Друге місто – «Казка казок». У глибокому, метафоричному та загадковому «Їжачку в тумані» можна бачити просто забавну історію про їжачка, який йшов в гості до ведмедика і заблукав у тумані, а можна зрозуміти цей фільм як філософську притчу про шляхи пізнання світу.
Read more«Громадянські права»
- Article Details
- Category Новини
21 січня у бібліотечному ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося чергове засідання англійського розмовного клубу «Діалог». Учасники разом з лідером, учасницею програми FLEX, студенткою Чорноморського національного університету ім. Петра Могили, Юлією Хакімовою обговорили тему «У мене є мрія». Захід був приурочений до Дня Мартіна Лютера Кінга, що традиційно відзначається у США.
Під час заходу лідер згадала історію становлення громадянських прав у США, розкрила роль Мартіна Лютера Кінга в американській історії, після чого учасники подивилися та обговорили коротке відео виступу Мартіна Лютера Кінга «Я маю мрію».
Під час заходу учасники обговорили визначення і характеристики основних громадянських прав різних країн, а працюючи у групах порівняли їх. Серед учасників, присутніх на заході, були представники з України, Канади, США, Аргентини, Вірменії, тому обговорення виявилося цікавим, змістовним та ґрунтовним.
Read more
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено