Середа, 14 березня 2018
Трибуна юриста «Звернення громадян та доступ до публічної інформації»
- Article Details
- Category Новини
14 березня у рамках роботи Університету правових знань відбулася трибуна юриста «Звернення громадян та доступ до публічної інформації» за участю студентів юридичних факультетів ВНЗ міста та відвідувачів бібліотеки. Головний спеціаліст Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Т. М. Жукова акцентувала увагу присутніх на ознаках, термінах подання та класифікації понять «звернення громадян», «публічна інформація» та «запит». Також вона зупинилася на основних положеннях Законів України «Про інформацію» і «Про доступ до публічної інформації», що стали важливим кроком у сфері дотримання конституційних прав і свобод людини в Україні.
Увазі учасників заходу була запропонована книжкова виставка «Інформаційний простір суспільства», що складалася з навчальних посібників, юридичної літератури, періодичних видань та Законів України з фонду наукової бібліотеки.
Read moreКалейдоскоп цікавих фактів «У світі псевдонімів»
- Article Details
- Category Новини
14 березня у відділі науково-дослідної роботи з рідкісними і цінними виданнями бібліотеки відбувся калейдоскоп цікавих фактів «У світі псевдонімів». Учасники заходу дізналися про те, що на даний час є більше 50 видів псевдонімів, і найчастіше вони використовуються у літературі, мистецтві та релігії.
Співробітники відділу розповіли, що існує багато причин та мотивів використання псевдонімів. Увазі присутніх були надані деякі факти з біографій видатних особистостей, які прославилися під вигаданими іменами або прізвищами (Ілля Ільф, Євген Петров, Іван Крилов, Максим Горький, Сашко Чорний, Дем’ян Бідний, Андрій Білий та ін.). У багатьох авторів, окрім головного псевдоніму, було багато інших вигаданих імен. Так, наприклад у Пушкіна їх було 38, Некрасова – 47, Тургенєва и Достоєвського – по 11, Чехова – 45. Але «світовий рекорд» у цій області належить Вольтеру (справжнє ім’я – Марі Франсуа Арує) – до 200 псевдонімів.
Наприкінці зустрічі усі дійшли згоди, що псевдоніми дозволяють повніше представити історію літератури, культури, ближче познайомитися з біографією і творчістю відомих людей.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено