Середа, 21 листопада 2018
У бібліотеці відбулося засідання наукової студії за темою «Інклюзивна освіта: актуальні питання теорії та практики»
- Article Details
- Category Новини
21 листопада в обласній науковій бібліотеці відбулося чергове засідання постійно діючої наукової студії «Освіта Миколаївщини: нові наукові орієнтири» за темою «Інклюзивна освіта: актуальні питання теорії та практики». Метою заходу було обговорення стану інклюзивної педагогіки в Україні, процесу впровадження інклюзивної освіти на Миколаївщині, питань щодо оновлення змісту, форм, методів, засобів і технологій навчання і виховання студентів вищих педагогічних навчальних закладів з урахуванням сучасного розвитку освітньої інклюзії, надання рівного доступу до якісної освіти дітей з особливими освітніми потребами.
Участь у заході взяли представники влади, інклюзивно-ресурсного центру, науковці, викладачі, магістри та студенти вищих навчальних закладів, педагоги-практики, практичні психологи.
Із вступним словом до присутніх звернулася модератор заходу, заступник директора з наукової роботи Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки Н. В. Моісеєва, яка наголосила на актуальності засідання та акцентувала увагу на важливості обміну досвідом серед фахівців інклюзивної освіти.
Заступник директора департаменту освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації Л.О. Комісарова привітала учасників наукової студії та розкрила стан впровадження інклюзивної освіти у нашому регіоні.
Про інклюзивну освіту як модель соціального устрою розповіла доктор філософії в галузі освіти, доцент кафедри педагогіки та інклюзивної освіти Миколаївського національного університету ім. В.О. Сухомлинського К.А. Шапочка. Вона зупинилася на ролі суспільно-соціальній моделі розуміння осіб з особливими потребами та обґрунтуванні концепції інклюзивної освіти.
Психолог-викладач Центру соціально-психологічної підтримки студентів, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню Чорноморського національного університету ім. Петра Могили Л.Г. Захарова розкрила питання готовності спільноти до впровадження інклюзивної освіти. Вона також розповіла про досвід інших країн світу та навела статистичні дані соціальних опитувань українців.
Під час докладу за темою «Створення інклюзивного освітнього простору» методист обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти О.В. Бавольська зупинилася на моделях розуміння інвалідності, концепції Нової української школи та розповіла про стратегію, спрямовану на те, щоб проектування і компоненти будь-якого середовища, виробів, комунікації, інформаційних технологій чи послуг були однаково доступні та зрозумілі всім та відповідали вимогам спільного користування.
Read moreВиноградарство: технологія вирощування та переробки
- Article Details
- Category Віртуальні виставки
«Немає більшої насолоди у
світі,ніж відчувати пахощі
квітучого виноградника...»
Пліній Старший
Виноград – єдина у світі рослина, ягоди якої пофарбовані у кольори веселки. Сині і фіолетові, темно-червоні і рожеві, зелені і жовтуваті солодкі і духмяні ягоди винограду зачаровують своєю красою. Чудодійні лікувальні властивості виноградного грона здавна використовувалися людиною. Адже воно містить багато мікроелементів та поживних речовин. Смачні виноградні китиці корисні дітям і дорослим та є сировиною для створення ліків, що допомагають боротися з багатьма хворобами.
Практичні рекомендації фахівців, що містяться на сторінках запропонованих книг, стануть джерелом корисної інформації з агротехніки та переробки винограду.
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено