Вівторок, 02 квітня 2019
Науково-практична конференція до 75-річчя з дня визволення Миколаївської області від німецько-фашистських загарбників
- Article Details
- Category Новини
2 квітня в обласній науковій бібліотеці відбулася науково-практична конференція «Південний регіон України в роки окупації: маловідомі імена, події, факти», приурочена до відзначення 75-ї річниці визволення Миколаївщини від німецько-фашистських загарбників. У роботі конференції взяли участь історики, краєзнавці, науковці, студенти, що розглянули питання нацистського окупаційного режиму, становища військовополонених та в’язнів нацистських концтаборів, долі цивільного населення, підпільного руху та суспільно-політичного життя на окупованій території у роки Другої світової війни.
Модератором конференції виступив Дмитро Нефьодов, доктор історичних наук, доцент кафедри історії Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського. Він представив аудиторії доповідь «Рух Опору у Південній Україні в дослідженнях миколаївських істориків».
Молодший науковий співробітник музею «Підпільно-партизанський рух на Миколаївщині в роки Великої Вітчизняної війни. 1941-1944 рр.» Олександр Калімбет повідав про життя місцевого населення Трансністрії під час румунської окупації.
Студенти історичного факультету Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського Ольга Українцева, Богдан Нетудихатка та Дарія Ковалевич ознайомили присутніх із передумовами виникнення та особливостями партизанського руху на Миколаївщині, діяльністю «Миколаївського центру» та підпільної молодіжної організації «Партизанська іскра».
Про діяльність підпільних груп М. Тайожного, Ю. Тарасова, В. Дорохольської, І. Шапошнікова (військовополонених концтабору «Шталаг-364») у м. Миколаєві під час Другої світової війни розповіла начальник відділу інформації та використання документів Державного архіву Миколаївської області Марина Мельник.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzer O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено