Понеділок, 17 серпня 2020
Відбулося засідання англійського книжкового клубу з волонтером Бредом Банністером
- Article Details
- Category Новини
17 серпня в Інформаційно-ресурсному центрі міжнародного партнерства відбулося засідання англійського книжкового клубу з волонтером Бредом Банністером, під час якого відвідувачі прочитали та обговорили книгу «Чотири ляпаси» американського письменника, автора романів та новел Френсіса Скотт Фіцджеральда. Письменник вважався одним з найкращих авторів ХХ ст., провідним голосом для «Втраченого покоління» 1920-х та епохи джазу, який написав чотири романи (п’ятий залишився незавершеним), а також десятки новел, присвячених темам молодості, відчаю та віку.
«Чотири ляпаси» – розповідь про Семюеля Мередіт, який, пройшовши через ряд неприємних побутових епізодів, усвідомлює, якою має бути людина, щоб виправдати своє горде звання. Герой проходить шлях від школи-інтернату до ділового світу, вступаючи у конфронтації, під час яких він отримує удари долі. І основні конфлікти в його житті призводять до того, що він є типом людини, про яку оповідач врешті-решт каже: «В даний час ніхто, про кого я знаю, не має найменшого бажання вдарити Самуеля Мередіта ...».
Read moreПерший музичний квартирник «Бібліотека об'єднує музичні таланти»
- Article Details
- Category Новини
16 серпня у Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці у рамках реалізації проєкту «Твори культуру: створюємо бібліотечні інноваційні послуги», ініційованого ВГО «Українська бібліотечна асоціація» за підтримки Європейського Союзу (програма «Дім Європи»), відбувся перший музичний квартирник «Бібліотека об’єднує музичні таланти». Організатор заходу – Інформаційно-ресурсний центр міжнародного партнерства, запросив до участі як професійних і майбутніх музикантів і вокалістів, так й аматорів музичного мистецтва.
Свою творчість увазі глядачів представили вчителі, психологи, бібліотекарі, працівники телебачення, представники Миколаївської обласної філармонії та обласного Будинку художньої творчості, артисти Миколаївського Академічного Художнього російського драматичного театру, студенти тощо. У затишній комфортній залі присутні насолоджувалися звучанням класичних і сучасних джазових композицій, українських популярних і авторських пісень під акомпанемент синтезатора, саксофону та гітари. Було дуже музично атмосферно.
Read moreВідвідувачі Каштанової бібліотеки дізналися про традиції та прикмети свят
- Article Details
- Category Новини
Здавна кінець літа та збір врожаю відмічалося у наших предків великими святами. Медовий Спас, який ще називають Маковим або Маковеєм, святкують 14 серпня. Цього дня освячують у храмі мед, мак, цілющі трави печуть пісні медові пряники, а також готують млинці та медовий квас. У пасічників є традиція цього дня роздавати по шматочку сот з медом дітям та жебракам.
19 серпня відзначається Яблучний спас, який за християнським календарем свято має назву Преображення Господнє. Свято також відоме, як день дарів земних – традиційне свято врожаю і день, з якого, згідно з повір’ями, природа розверталася від літа до осені і зими.
Горіховий Спас відзначається 29 серпня, у народі його також називають ще Хлібним і Полотняним. У цей час починали пекти хліб і пироги зі свіжого борошна, збирали лісові горіхи, а перелітні птахи вже починали відлітати у теплі краї. Також у цей день освячують воду, а якщо вона взята з підземних джерел, то вважається цілющою.
17 серпня відвідувачі Каштанової бібліотеки дізналися про традиції святкування українцями цих трьох спасів, а також ознайомилися з цікавими рецептами смачних страв з яблук, горіхів та меду.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzer O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено