Вівторок, 13 квітня 2021
Онлайн-презентація виставки інформаційно-просвітницьких плакатів «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори»
- Article Details
- Category Новини
«І у мирні часи, і часи лихоліття будуть пам'ять і віра у наших серцях» – ці рядки стали лейтмотивом онлайн-презентації виставки інформаційно-просвітницьких плакатів «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори», що пройшла 13 квітня в обласній бібліотеці.
Для усього людства 11 квітня – пам'ятна дата. Саме в цей день у світі відзначають Міжнародний день визволення в'язнів нацистських концтаборів, які у 1945 р. у Бухенвальді почали інтернаціональне повстання проти нацистів.
Понад 60 учасників з різних куточків Миколаївської області, які приєдналися до заходу, зі співчуттям слухали історії полонених з таборів Третього Рейху. Військові, примусові працівники, українські націоналісти, духовенство, жінки й навіть діти – таким був український контингент в’язнів Аушвіца, Бухенвальда, Дахау, Равенсбрюка.
Про те, що відбувалося на цих фабриках смерті, розповів голова Миколаївського міського відділення Української спілки в’язнів – жертв нацизму Михайло Прядко. Він згадав свої дитячі роки, проведені у полоні, і розповів про трагічну долю власної родини.
Начальник відділу інформації та використання документів державного архіву Миколаївської області Марина Мельник говорила про участь медичних працівників у справі визволення в’язнів нацистських концтаборів. Особливе місце у її розповіді було приділено руху спротиву та діяльності підпілля на Миколаївщині.
Read more115 років від дня народження Семюела Беккета (1906-1989)
- Article Details
- Category Новини
13 квітня – 115 років від дня народження Семюела Беккета (1906-1989), ірландського прозаїка, поета, драматурга, перекладача, лауреата Нобелівської премії з літератури 1969 року, одного з основоположників (поряд з Еженом Іонеско) театру абсурду.
Театр абсурду, або драма абсурду — абсурдистський напрямок у західноєвропейській драматургії й театрі, який виник у середині XX століття. В абсурдистських п'єсах світ зображений як безглузді, позбавлені логіки накопичення фактів, вчинків, слів і доль. Термін «Театр абсурду» вперше використаний театральним критиком Мартіном Ешліном, який побачив у цих творах художнє втілення філософії Альберта Камю про безглуздість життя, що той проілюстрував у своїй книзі «Міф про Сізіфа». Театр абсурду – це біль людини та її внутрішній світ. Де глибокі інтелектуальні та філософські проблеми розв’язуються в комічних, фарсових, буфонних формах.
Роман «Уот» Семюеля Беккета складається з чотирьох частин та додатків, із якими автор радить ознайомитися наприкінці. У цьому творі, як і в інших, Беккет використовує техніку потоку свідомости, властиву текстам Джеймса Джойса та Марселя Пруста, які мали вплив на творчість ірландського письменника. Особливий символізм закладений в імена головних героїв – слуги Уота і його господаря Нота. Уот – з англійської «what» – «що», а Нот – слово заперечення «ні» або «нуль». У такий спосіб підкреслює марність порозуміння між слугою і господарем, людиною нижчою і вищою.
Тема індивіда, безпорадного перед викликами світу, – одна з центральних у романі. Під час служби у містера Нота ми спостерігаємо ці позитивні зміни, коли герой спершу працює на першому поверсі, згодом піднімається на другий. Проте, незважаючи на це, Уот почуває себе самотнім, безсилим, нереалізованим і немічним. Він гостро відчуває безвихідь свого становища, занепад світу і загалом безпорадність людських істот.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено