Вівторок, 27 квітня 2021
Презентація книги «Чорнобильське досьє КГБ. Від будівництва до аварії»
- Article Details
- Category Новини
Скорботні дзвони Чорнобиля не стихають у наших серцях ані на день з тієї жахливої дати – 26 квітня 1986 р. У день 35-річчя Чорнобильської трагедії Миколаївська ОУНБ провела презентацію книг, що відкривають досі ще не відомі сторінки цієї трагедії.
Зокрема, кандидат історичних наук, керівник Обласного центру пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності Сергій Макарчук представив збірку унікальних документів «Чорнобильське досьє КГБ. Від будівництва до аварії», передану їм у дар Миколаївській ОУНБ. Книга містить численні документи Комітету Державної Безпеки СРСР, у тому числі розшифровки негласного прослуховування переговорів – як конструкторів й будівельників Чорнобильської станції і чиновників, які приймали їх на роботу, так і персоналу станції безпосередньо під час вибуху та ліквідації аварії. Ці дані наочно свідчать про злочини тодішньої влади, яка буквально з перших хвилин не тільки знала про масштаби аварії та її жахливі наслідки, але ще на етапі будівництва, будучи попередженою про те, що неусунені проблеми неодмінно призведуть до страшної трагедії, принесла цю інформацію і, як наслідок, сотні тисяч життів, у жертву бравурним звітам. У світлі, що проливає «Чорнобильське досьє…» на персональну роль кожного з учасників тих подій, особливо явними стають цинізм та підступність керівників тодішньої держави, які звалили свою провину на людей, що у буквальному сенсі своїми тілами намагалися захистити нас від невидимої смерті – проникаючої радіації.
Read moreВідбувся семінар-дискусія за темою «Винахідництво в Україні: реалії та перспективи розвитку»
- Article Details
- Category Новини
27 квітня у рамках клубу молодих і креативних «Територія Науки» відбувся семінар-дискусія за темою «Винахідництво в Україні: реалії та перспективи розвитку». Участь в онлайн-заході взяли повірені України, викладачі та студенти Чорноморського національного університету імені Петра Могили, Миколаївського національного аграрного університету та Миколаївського будівельного коледжу Київського національного університету будівництва та архітектури.
Під час дискусії розглядалися актуальні питання щодо захисту інтелектуальних прав в Україні, стимулювання молодого покоління до винахідництва, винаходів та інноваційних проєктів українських вчених у галузі науки і техніки.
Патентний повірений у Миколаївській області В. П. Довгий ознайомив присутніх з особливостями оформлення та подачі заявки на отримання патенту на винахід чи корисну модель, а також надав декілька порад щодо отримання гранту на розробку власного стартапу.
Поділилася зі слухачами власним досвідом створення винаходу в ході написання наукової роботи та наголосила на необхідності реєстрації авторських прав асистент кафедри тракторів та сільськогосподарських машин, експлуатації і технічного сервісу Миколаївського національного аграрного університету О. В. Зубехіна-Хаят.
Read moreВручення визначника дерев Миколаєва
- Article Details
- Category Новини
«Збереження довкілля – це не тільки заходи по його захисту від руйнівних дій дорослих. Це й не в меншій мірі – виховання любові до природи у дітей. Якщо вони змалечку знатимуть, як називається той чи інший кущик, те чи інше дерево, звідки вони з’явилися у наших парках та на вулицях, чим корисні, тим більше ймовірність, що рослини стануть друзями їхнього дитинства і залишаться такими на все життя. А образити друга — набагато складніше, ніж незнайомця», – сказала Алла Ряжських, депутат Миколаївської обласної ради, голова комісії з питань екології, охорони довкілля, раціонального природокористування, туризму та рекреацій під час презентації визначника дерев Миколаєва, що відбулася 27 квітня у Миколаївській ОУНБ.
Цей ілюстрований довідник кишенькового формату, виданий громадською організацією «Кінбурн», спрямований саме на дітей. «Ми дуже хочемо, щоб маленькі миколаївці просто по дорозі зі школи додому дивилися на ті дерева, що трапляються їм на шляху, коли вони проходять парками та скверами міста, звірялися з фотографіями, порівнювали форму листя, з’ясовували, як називається дерево, яка країна є його батьківщиною, так би мовити, знайомилися зі своїми зеленими сусідами», – сказав представник «Кінбурну», передаючи цей визначник заступнику директора Миколаївської ОУНБ Ларисі Трегуб.
Ініціатори та автори видання воліли б бачити його не тільки у кожній бібліотеці, але й буквально у кишені у городянина. Втім, навряд чи на це можна сподіватися з огляду на скромний наклад. Проте в обласній науковій бібліотеці з ним можна ознайомитися вже зараз.
Read more
Як нас знайти!
Vyzer O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено