Середа, 19 травня 2021
Миколаївська ОУНБ поповнилася дитячими виданнями, надрукованими у миколаївському видавництві «Іліон»
- Article Details
- Category Новини
Обласна програма підтримки вітчизняного книговидання, книгорозповсюдження та популяризації української книги у Миколаївській області існує вже не перший рік. Завдяки їй бібліотеки Миколаївщини регулярно поповнюються виданнями місцевих авторів – як художніми творами і для дорослих читачів, і для дітей, так й краєзнавчою та дослідницькою літературою.
Днями Миколаївська ОУНБ поповнилася дитячими виданнями, надрукованими у миколаївському видавництві «Іліон». Література видана саме в рамках цієї програми. Це яскраві та добрі книжки для малечі, що вже чекають на своїх читачів на полицях нашої книгозбірні.
#обласна_програма
Read more
Презентація науково-популярного видання «Истории из прошлого»
- Article Details
- Category Новини
19 травня у бібліотеці відбулася презентація нового науково-популярного видання «Истории из прошлого», присвяченого історичним подіям, що відбулися на Півдні України у XVIII–XXІ ст., та нашим землякам, які заслужили визнання своїми досягненнями. Книга вийшла друком у видавництві «Іліон». Автор – кандидат історичних наук, доцент, депутат Миколаївської обласної ради VIII скликання, голова постійної комісії з питань науки і освіти, інновацій, молоді, сім’ї і спорту, культури та духовності Миколаївської обласної ради, член Національної спілки краєзнавців України, лауреат Миколаївської обласної премії ім. М. Аркаса, переможець у спеціальній номінації «Літопис Миколаєва» щорічної загальноміської програми «Людина року. Городянин року» Є. Г. Горбуров. Кожний історичний факт, наведений у книзі, підтверджений архівними документами чи артефактами, що зберігаються у державних або приватних архівах і колекціях. Книга ілюстрована унікальними рідкісними світлинами.
У заході взяли участь представники влади та відомі у місті працівники різних сфер науки і культури, творча інтелігенція, співробітники вищих учбових закладів, музеїв, архівів, бібліотек.
На заході пролунали виступи кандидата історичних наук, заступника директора з наукової роботи Миколаївського обласного краєзнавчого музею В. В. Чернявського, кандидата медичних наук, доктора історичних наук, професора В. С. Єрмілова, кандидата історичних наук, завідуючої Музеєм суднобудування та флоту Т. С. Мітковської, доктора історичних наук, доцента кафедри історії Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського Д. В. Нефьодова та колекціонера В. А. Юрлова.
Read moreЖиве читання «Європейська казка»
- Article Details
- Category Новини
З 17 по 19 травня за ініціативою Центру європейської інформації бібліотеки було проведене живе читання європейських казок у фейсбуці.
Під час прямих ефірів співробітник центру Антоніна прочитала глядачам фантастичні фінські народні казки, що захопили усіх своєю щедрою фантазією, оригінальним сюжетом та неповторним народним гумором.
Також були представлені німецькі казки Інгрід та Дітер Шубертів, з яких слухачі дізналися про надзвичайно хороброго Мишеня та його чарівну мотузку, а також познайомилися зі справжнім піратом, який зберігає у своїй скрині безліч морських трофеїв. Особливою була зустріч з незвичайним котом Вікентієм у польській казці Крис і Агнешки Стельмащуків «Кіт Вікентій і острів скарбів».
Read more
Вахта пам’яті
- Article Details
- Category Новини
Татарка Феруза Ібрагімова, яка в 2014 р. змушена була покинути рідну землю у зв’язку з анексією Криму, розповіла про долю своєї родини, що пережила депортацію у 1944 р., та відчула на собі насилля тоталітарного режиму. Присутні на зустрічі не могли стримати сліз, слухаючи її страшну історію. Ця розмова відбувалася під час онлайн-години «Без строку давнини» з нагоди Дня пам'яті жертв політичних репресій та Дня боротьби за права кримськотатарського народу, що проводилася бібліотекою 19 травня.
Пані Феруза поділилася інформацією про соціальні проєкти й акції, що проходять у Миколаєві за її ініціативою, та закликала усіх пам’ятати, якою ціною дається свобода.
Учасники онлайн-зустрічі ознайомилися з матеріалами виставки «Великий терор: місця пам'яті», підготовленої Українським інститутом національної пам’яті у співпраці з Національним історико-меморіальним заповідником «Биківнянські могили» і Головною редколегією науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією» та дізналися про маловідомі факти, статистичні дані злочинів періоду 1937-1938 рр. на території України.
Під час заходу демонструвалися відеоматеріали про літературу, присвячену даній темі, що надійшла до фонду бібліотеки від Українського інституту національної пам’яті та Інституту історії Національної академії наук України. Кандидат історичних наук, керівник обласного центру пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності Сергій Макарчук зробив огляд видань із серій «Реабілітовані історією» та «З архіву ВУЧК ГПУ НКВД КГД». Послухати його короткі та змістовні розповіді можна за посиланням https://www.youtube.com/channel/UCR256Tp8xg4Pj9iJ-A6YLpg/featured, ознайомитися та попрацювати з самими книгами – у нашій бібліотеці.
Read moreМиколаївський історик Євген Горбуров презентував нову книгу (ТРК МАРТ, 19.05.21)
- Article Details
- Category Відеогалерея
Read more
«Вікіпедія для бібліотекарів. #1Lib1Ref»
- Article Details
- Category Новини
19 травня на платформі ZOOM співробітники Миколаївської ОУНБ долучилися до вебінару «Вікіпедія для бібліотекарів. #1Lib1Ref».
Координатор «Вікімедіа Україна» Антон Процюк розповів про структуру вікіпедії, наголосив на важливості достовірності і надійності джерел. З 15 травня до 5 червня 2021 р. бібліотекарі та читачі зможуть взяти участь у міжнародній акції #1Lib1Ref («один бібліотекар, одне посилання»).
Мета акції – додавання посилань на джерела статей. Створимо спільно перевірене знання, доступне кожному, разом з вікіпедієй.
Read more
Відбулася зустріч-обговорення «Відновне правосуддя: світовий досвід та впровадження в Україні»
- Article Details
- Category Новини
Під час тижня Відкритого Уряду в Україні, що проходить з 17 по 21 травня, 19 травня в обласній бібліотеці у рамках роботи Університету правових знань відбулося онлайн-обговорення «Відновне правосуддя: світовий досвід та впровадження в Україні». У заході взяли участь викладачі та студенти Миколаївського національного аграрного університету та коледжу Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського.
Упродовж зустрічі обговорювалися питання доцільності відновного правосуддя, його впровадження в Україні, історія появи у багатьох країнах світу. Директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Миколаївській області Н.В. Гнатуша розповіла про філософію відновного правосуддя, його форми, механізми та принципи впровадження, про успішні кейси щодо застосування відновного правосуддя щодо неповнолітніх в Україні, зокрема у Миколаївській області.
Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини у Миколаївській області В.М. Жепало підкреслив переваги застосування відновного правосуддя, зазначивши, що воно допомагає уникнути більш тяжчого покарання неповнолітніх та дає їм можливість стати на шлях виправлення та перевиховання, позбавивши виникнення комплексу проблем.
Read more
Книгознавчий урок «Мистецтво кириличної книги: від рукописної до друкованої»
- Article Details
- Category Новини
19 травня до Музею книги обласної бібліотеки завітали студенти Миколаївського політехнічного коледжу. Для них був проведений книгознавчий урок «Мистецтво кириличної книги: від рукописної до друкованої». Під час заходу відвідувачі познайомилися із зібранням кириличних пам’яток з фонду бібліотеки, що нараховує 18 прим. Переважну більшість книг колекції становлять видання Святого Письма, богослужбові книги, а також зразки проповідницької літератури. Серед них – «Библия сиречь Книги Священного писания Ветхого и Нового Завета» (1802), «Беседы на Матфея Евангелиста святого Иоанна Златоуста» (1826), «Жития святых» (1855) та ін. Вони є унікальним джерелом відомостей щодо історії культури, книгодрукування та мистецтва книги. На сторінках деяких примірників збереглися цінні прикмети часу: печатки та написи колишніх власників.
Студенти дізналися про типи кириличного письма, особливості художнього оформлення східнослов’янських рукописних книг, надрукованих церковнослов’янською мовою. Увагу учасників заходу привернуло факсимільне видання». На прикладі видатної пам’ятки старослов’янського письменства – «Остромирового Євангелія» – наші гості дізналися про такі складові художнього оформлення рукописної книги, як ініціал, заставки, кінцівки, мініатюри.
Окрім цього, студенти мали змогу на власні очі побачити головні раритети нашого музею, познайомитися з колекціями стародруків, українських видань ХІХ – поч. ХХ ст., книг з екслібрисами та дарчими написами, мініатюрних видань та зразків поліграфічного мистецтва.
Учасники зустрічі погодилися, що старовинні книги становлять велику культурну і наукову цінність та потребують дбайливого ставлення й уваги.
Read more
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено