травня 2021
Понеділок, 31 травня 2021
30 травня в бібліотечному ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося чергове засідання англійського розмовного клубу «Діалог»
- Article Details
- Category Новини
30 травня в бібліотечному ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося чергове засідання англійського розмовного клубу «Діалог», модератором якого виступив волонтер центру Олександр Кандаков.
Учасники засідання обговорили, як уникнути незручні та дискомфортні ситуації на роботі, в сім'ї та школі. Присутні поділилися власним досвідом, розказавши кумедні історії, в яких вони опинялися, та надали поради щодо того, як можна відповісти на незручні запитання з гумором. Також у діалогах спробували уникнути незручних ситуацій.
Наступна зустріч відбудеться 6 червня о 15.30. Приєднуйтеся до нас!
Read more
«Парки та заповідні місця Європи» (до Європейського дня парків)
- Article Details
- Category Віртуальні виставки
24 травня у всій Європі святкується Європейський день парків. Проведений вперше в 1999 р. цей день тепер відзначається щорічно. Свято було започатковане представниками Федерації «Europarк», яка об'єднала безліч заповідних природних зон, розташованих в 36 країнах Європи. Дата святкування була вибрана не випадково – саме цього дня 1909 р. у Швеції було створено перший національний парк.
День Парків започатковано з метою популяризації природоохоронних територій, а також для суспільної підтримки їх роботи. Глобальна мета – підвищення значущості парків і заповідних територій, а також розробка заходів щодо збереження зелених куточків Планети. Важливою складовою цього процесу організатори свята бачать міжнародну консолідацію у питаннях, які стосуються охорони природних територій Європи, які накопичили в собі культурну спадщину кількох століть. Тому збереження таких природних зон вважається обов’язком людства.
Read moreНеділя, 30 травня 2021
Відбувся історичний екскурс «Іноземці в історії заснування та розвитку Миколаєва»
- Article Details
- Category Новини
30 травня у бібліотеці відбувся історичний екскурс «Іноземці в історії заснування та розвитку Миколаєва» у рамках спільного проєкту бібліотеки та Ради національних товариств Миколаївської області «Сузір’я злагоди».
Учасники зустрічі ознайомилися з представниками різних національностей – греками, німцями, поляками, болгарами, які народилися в нашому місті або приїздили до нього та залишили яскравий слід у його історії. Серед них – адмірали і письменники, заводчики і купці, священники і лікарі, інженери, архитектори. Наприклад, представник греків Микола Миколайович Аркас, автор відомої книги «Історія України-Русі, прославив місто як історик, етнограф, композитор, просвітитель. Діяльність Євгена Антоновича Штукенберга, німця за походженням, сформувала архітектурний вигляд міста в кінці ХІХ – початку ХХ ст. За його проєктами зведені будівлі міської Думи, Маріїнської жіночої гімназії, церкви Св. Марії Магдалини та ін. Син польського дворянина Людвиг Антонович Опацький, побудував найбільшу та найгарнішу у місті Церкву Пресвятої Богородиці Всіх Скорботних Радості, або Новокупецьку церкву, як її називали городяни.
Своїми думками щодо ролі іноземців у Миколаєві з присутніми поділилися представники національних товариств нашого міста: Миколаївського обласного товариства греків «Нова Еллада», Миколаївського обласного товариства поляків, болгарського товариства ім. Івана Вазова та Миколаївського обласного центру німецької культури.
Read moreП'ятниця, 28 травня 2021
Об'єктив сьогодні 28.05.21 (Презентація Української абетки І. Черкесової та Л. Дудюка 27.05.21) (ТРК НІС-ТВ, 28.05.21)
- Article Details
- Category Відеогалерея
Read more
У Миколаєві 27.05.21 презентували «Українську абетку для малюків та їхніх батьків» (ТРК МАРТ, 28.05.21)
- Article Details
- Category Відеогалерея
Read more
Четвер, 27 травня 2021
«Українську абетку для малюків та їхніх батьків» презентували в Миколаєві 27.05.21 (Суспільне Миколаїв, 27.05.21)
- Article Details
- Category Відеогалерея
Read more
Програма поповнення фондів публічних бібліотек: необхідні навички для реалізації бібліотеками Миколаївської області
- Article Details
- Category Новини
27 травня 2021 р. в онлайн-форматі відбувся День професійного спілкування за темою «Програма поповнення фондів публічних бібліотек: необхідні навички для реалізації бібліотеками Миколаївської області». До заходу долучилися представники 22 публічних бібліотек.
Фахівці обласної бібліотеки ознайомили учасників з умовами участі у Програмі, необхідними технологічними складовими, формами обліку та звітності, сучасними форматами популяризації видань, розглянули практичні аспекти роботи в «Автоматизованій системі відбору та розподілу книжкової продукції» щодо оцінювання книжкових видань та технологію роботи у фейсбуці.
Read moreДискусійні заняття «Ted Talks»
- Article Details
- Category Новини
27 травня в Інформаційно-ресурсному центрі міжнародного партнерства відбулося дискусійне заняття «Ted Talks» за участю студентів Чорноморського національного університету імені Петра Могили разом з викладачкою кафедри англійської мови Оленою Остафійчук.
Студенти розповіли про себе та чим вони займаються у вільний час. Також співробітник центру ознайомив присутніх з ресурсами та послугами бібліотеки та центру, переліком соціокультурних заходів та проєктною діяльністю бібліотеки.
Олена розповіла, що означає«Ted Talks» і основні теми обговорення. Заняття пройшло у вигляді дискусії, під час якого студенти подивилися тематичне відео у форматі ted talks «Got a meeting? Take a walk». Також студенти вивчили нові слова та словосполучення. Учасники заняття працювали зі словами та складали речення, ділилися власним досвідом та активно обговорювали тематичні питання.
Read more
Презентація «Української абетки для малюків та їхніх батьків»
- Article Details
- Category Новини
Книги, з якими дитина робить свої перші кроки світом літератури, відіграють особливу роль у її житті, тому батьки, які прагнуть прищепити своїм дітям любов до читання, до їхнього вибору, підходять до цього з особливою ретельністю. Ідея сучасного родинного виховання знаходить новий розвиток у наш час, коли українська мова відроджується в нових історичних умовах.
27 травня в бібліотеці у рамках проєкту «Академія творчого світогляду» відбулась презентація «Української абетки для малюків та їхніх батьків», авторами якої виступили відома художниця, дослідниця скіфської спадщини Інна Черкесова і вчений та викладач Леонід Дудюк.
Науковці представили оригінальний посібник для вивчення української мови батьками разом зі своїми дітьми, що не дублює і не замінює навчання грамоти у дошкільних навчальних закладах та в початковій школі. Присутні ознайомилися з методикою посібника, що є загальновизнаною: спочатку розміщене візуальне спостереження предметів на правій стороні абетки, потім звукова назва його і наступний крок – це звук, що позначається певною літерою. Закріпленню первинних вражень читача також сприяють прислів’я, приказки, загадки, що входять до видання. Окремої уваги заслуговують наведені імена людей, що починаються із певної літери, – це розширює знання відомих і деяких забутих власних імен.
Під час обговорення учасники презентації висловили захоплення багатством мовного матеріалу та естетичним оформленням посібника. Усі зійшлися в думці щодо оригінальності «Української абетки» І. Черкесової та Л. Дудюка, а також її важливості у вихованні в сучасних умовах мислездатних, патріотичних особистостей, яким належатиме велика місія розвитку Української держави.
Read more«Зведений каталог: чи стане реальністю для українських бібліотек»
- Article Details
- Category Новини
27 травня 2021 р. завідувачка відділу обробки документів та організації каталогів Ірина Бабаєва взяла участь у семінарі «Зведений каталог: чи стане реальністю для українських бібліотек», організованому ВГО Українська бібліотечна асоціація.
Спікер – провідний науковий співробітник Інституту бібліотекознавства Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського, доктор історичних наук Надія Володимирівна Стрішенець – розповіла про зв’язки зведеного каталогу з проєктами «Репертуар українського друку» та «Державний реєстр книжкових пам’яток України». Учасники ознайомилися зі зведеними каталогами провідних бібліотек світу та пострадянських країн, а також оцінили їх. У рамках семінару слухачі оновили теоретичні знання про зведений каталог, його відмінність від розподіленого каталогу, а також обговорили перспективи зведеної каталогізації в Україні.
Read more
Як нас знайти!
Vyzer O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено