Вівторок, 26 липня 2022
Кошти з продажу NFT-артів допоможуть відновити зруйновані росіянами культурні об’єкти України
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
Міжнародна контент-платформа Depositphotos,музей війни MetaHistory Museum of War спільно з МКІП готують спеціальні колекції NFT-артів авторства найкращих українських цифрових художників.
Всі отримані кошти підуть на відбудову культурних об’єктів.
META HISTORY, створений через місяць від початку повномасштабного російського вторгнення і станом на сьогодні вже зібрав понад $1,2 млн для Благодійний Фонд Сергія Притули/Serhiy Prytula Charity Foundation та криптофонду Aid For Ukraine, який ініціювало Міністерство цифрової трансформації України разом з українською криптоплатформою KUNA та блокчейн-компанією Everstake.
Музей збирає гроші, продаючи колекції NFT-артів під назвою Warline – це набір творів цифрового мистецтва, який у хронологічному порядку висвітлює кожну важливу подію у російсько-українській війні.
Read moreМистецтво під час війни — Ukraine War Art Collection
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
Розповідаємо про ще один проєкт, ініційований МКІП спільно з Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти.
Основна мета платформи — архівувати і записувати ті мистецькі прояви, які з’явилися в останні кілька місяців, з метою їх подальшого дослідження.
Ми запросили профільних експертів з візуального, музичного та перформативного мистецтва, а також кіно. Задачею експертів стане формування критеріїв, за якими платформа архівуватиме мистецькі прояви.
Більше про проєктиhttps://war-art.mkip.gov.ua
Read more
Понеділок, 25 липня 2022
«Лавка продажу дітей» (Миколаїв, 2020) і «Володарки курганів» (Київ, 2022)
- Article Details
- Category Новини
Друзі! Що б здавалося спільного між антиутопією миколаївської письменниці Anna Sofina «Лавка продажу дітей» (Миколаїв, 2020) та романом у жанрі міського фентезі харківської письменниці Н. Пікіної «Володарки курганів» (Київ, 2022)?
По-перше – твори були написані у рамках міжнародного марафону NaNoWriMo.
По-друге – авторки працювали з Клубом Анонімних Авторів.
І по-третє – книжечки вже у фонді обласної наукової бібліотеки і чекають на своїх читачів.
Про першу частину з циклу «Непорочна Ода» антиутопію «Лавка продажу дітей» ми вже неодноразово розповідали, а от «Володарки курганів» – новинка цього року і ми знайомимо вас з ним вперше.
Який сюжет? Адже одразу уявляється безмежний горизонт степу, аромат розжарених на сонці літніх трав і холодок небезпеки по спині (бо як же без цього – має бути інтрига). Отже, «чорні» археологи розкопують курган з метою знайти скіфське золото. Натомість вивільняють скіфське прокляття, яке спочатку завдає клопоту бригаді нелегальних копачів, а потім поширюється далі. Поховати прокляття може берегиня, але вона застара для цього. Володарка курганів намагається передати своє знання у спадок онуці. Але єдине, що бажає дівчина – це жити нормальним життям. Проте одного дня зло торкається і її, тож вона вже не може бути осторонь.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено