Четвер, 09 березня 2023
Україна відзначає Шевченківські дні
- Article Details
- Category Новини
Сучасний, як ніколи!
Щорічно 9 та 10 березня Україна відзначає Шевченківські дні − дати народження і смерті поета, прозаїка, мислителя, живописця, громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка. Його називають генієм, провісником нового життя, пророком, титаном духу, який уболівав за долю України.
З минулого і до сьогодні мудре Тарасове слово є актуальним, воно надихає нащадків на боротьбу за волю нашої Батьківщини.
У фонді Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека ви завжди зможете ознайомитися з дорогоцінним творчим спадком Великого Кобзаря.
#тарасшевченко #Шевченко #Кобзар #Шевченківськідні
Read more
Запрошуємо на захід «Новітні IT-можливості в освітньому просторі»
- Article Details
- Category Новини
Сьогодні перед освітньою сферою стоять виклики, яких вона не знала раніше. Мобільні додатки, дистанційні робота і заняття, віртуальний простір стали частиною повсякденного життя та докорінно змінили процес навчання.
14 березня о 13.00 у рамках роботи «Академії педагогічної майстерності» відбудеться захід – бюро педагогічних знахідок «Новітні IT-можливості в освітньому просторі» в онлайн-форматі.
Під час заходу будуть розглянуті різноманітні креативні підходи, зокрема використання популярних мобільних ігор у викладанні навчальних дисциплін.
-Підключення до заходу: https://meet.google.com/isd-pyrq-svw
-Участь підтверджується заповненням онлайн-заявки за посиланням: https://forms.gle/SCecBEdD8YSrgTkm6
Read more
Середа, 08 березня 2023
Відновив свою діяльність розмовний клуб української мови «СловоТворення
- Article Details
- Category Новини
Шановні друзі, раді вам повідомити, що у Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці відновив свою діяльність розмовний клуб української мови «СловоТворення». Учасники першого засідання за темою «Мова українська – то Шевченка слово», що відбулося 9 березня, у день народження великого Кобзаря, відчули весь колорит мови поезії Тараса Шевченка, Павла Тичини, Ліни Костенко.
Присутні обговорили етапи становлення сучасної української мови, дізналися про усталені форми звертання і вітання, а також – чому не рекомендовано «вибачатиСЯ» та пропонувати «ДАВАЙ познайомимось».
Засідання клубу відбуватимуться щосереди за різними темами.
Read moreВісник нового світу
- Article Details
- Category Новини
9 березня відділ документів з питань культури і мистецтв запросив містян на засідання літературно-філософського клубу «Позиція», що присвячене 160-річчю від дня народження видатного українського вченого В.І. Вернадського.
Ідеї вченого мають неабияке значення для нашого сьогодення, але крім актуальності наукової діяльності вченого має велике значення і вивчення історії вітчизняної науки. Такий баланс аналізу історичного аспекту та актуальності досліджень і наукових відкриттів вченого був присутній у доповідях виступаючих.
Кандидат філософських наук, доцент кафедри економічної теорії і суспільних наук Миколаївського національного аграрного університету Н.В. Мірошкіна розкрила суть поняття «жива речовина» та значення для майбутнього розвитку науки відкриття Вернадським основного закону біосфери – «Кількість живої речовини є планетною константою з часів архейської ери, тобто за весь геологічний час».
Кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії освіти, теорії і методики суспільствознавчих предметів МОІППО А.Ю. Суріна ознайомила присутніх з роллю ноосферного мислення в еволюції людства, а також запропонувала імпровізоване анкетування, де були перераховані по пунктах основні ідеї Вернадського, і кожен з присутніх мав змогу висловити свою думку щодо того, наскільки сучасне суспільство і наука змогли досягнути тих цілей, що намітив видатний вчений.
Дуже цікаво було також почути думку стосовно діяльності В.І. Вернадського відомих у нашому місті філософів – кандидата філософських наук І.Л. Шпачинського та доктора політичних наук, кандидата філософських наук В.О. Ханстантінова.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено