Субота, 11 березня 2023
Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка 11 березня оприлюднив список переможців 2023 року
- Article Details
- Category Новини
Вітаємо лауреатів!
Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка 11 березня оприлюднив список переможців 2023 року у номінаціях «Література», «Публіцистика, журналістика», «Літературознавство і мистецтвознавство», «Музичне мистецтво», «Кіномистецтво»:
-КАЛИТКО Катерина Олександрівна, поетеса – за книгу поезій «Орден мовчальниць»
-КОМПАНІЧЕНКО Тарас Вікторович, БЕРЕЖНЮК Максим Павлович, ДАНИЛЕЙКО Северин Володимирович, КРИСЬКО Ярослав Андрійович, ОХРІМЧУК Сергій Михайлович, виконавці гурту «Хорея Козацька» – за авдіоальбом «Пісні Української революції»
-НАЗАРЕНКО Михайло Йосипович, літературознавець – за книгу «Крім «Кобзаря». Антологія української літератури. 1792-1883» у двох частинах
-ПОРТНІКОВ Віталій Едуардович, журналіст – за публіцистичні статті та виступи останніх років
-ЦІЛИК Ірина Андріївна, режисерка – за документальний фільм «Земля блакитна, ніби апельсин».
Read more
П'ятниця, 10 березня 2023
«Душу й тіло ми положим за нашу свободу»
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
10 березня 1865 року в польському Перемишлі на Шевченкових роковинах уперше прозвучала музика композитора Михайла Вербицького на слова поета Павла Чубинського.
Так зазвучав наш гімн.
«Душу й тіло ми положим за нашу свободу» лунає з найгарячіших точок нашої країни, а «згинуть наші вороженьки, як роса на сонці» співає вся країна в унісон.
Так він звучить, так він звучатиме й надалі.
Read more
Краєзнавчі новинки миколаївських видавництв «Видавництво Ірини Гудим» та «ФОП Швець В. М.»
- Article Details
- Category Новини
Фонд Миколаївськської обласної універсальної наукової бібліотеки поповнився унікальними краєзнавчими новинками миколаївських видавництв «Видавництво Ірини Гудим» та «ФОП Швець В. М.».
Ми вдячні постійному та багаторічному партнеру бібліотеки – видавцю І. О. Гудим за передані в дар книжки, що вийшли друком у надскладні воєнні роки: науково-популярні видання І. Гаврилова, Н. Христової «Силуэты старого города» (Миколаїв, 2023) та В. Христенка «Николаевский хронограф» (Миколаїв, 2021), документально-художнє видання із серії «Обдаровані мудрістю» «Під вічною зорею» (Миколаїв, 2022), літературно-художні видання В. Панченка «Под аккорд гитарный» (Миколаїв, 2021) та збірку Н. Аладьїної «Казки Ганса Хрістіана Андерсена: віршована версія» (Миколаїв, 2023).
Краєзнавчі книги завжди несуть в собі відчуття рідного дому і пам’яті минулих років. Нарешті ви – наші любі користувачі – зможете ознайомитися з особливо цінними для миколаївців «Силуэтамы старого города». Книга, присвячена пам’яті працівників обласного краєзнавчого музею Ігоря та Інни Гаврилових. Фактично це більш ніж 30-річні дослідження фондів державного архіву Миколаївської області та обласної наукової бібліотеки, зібрання серії публікацій про миколаївські вулиці, що друкувались на сторінках газети «Вечерний Николаев», а також публікацій на Інтернет-порталі «Николаевский базаръ».
Read more«Книгосховище»
- Article Details
- Category Новини
«Слово – це зброя, а література може працювати як інструмент самозахисту»
Ірина Славінська
Коли нам добре або погано, ми звертаємось до одного з ідеальних винаходів людства –книжки. Чи є місце для читання під час війни? На які книги варто звернути увагу зараз, а про які краще забути назавжди? Як змінюється сучасна українська література під впливом війни? Саме ці та багато інших питань обговорює з відомими письменниками, видавцями, критиками, літературознавцями та іншими гостями авторка та ведуча проєкту «Книгосховище» – українська письменниця, радіоведуча і радіопродюсерка Олена Гусейнова.
На сьогодні подкаст «Книгосховище» нараховує 43 випуски, що доступні у вільному доступі на платформах Apple Podcasts, Google Podcasts, MEGOGO Аудіо, SoundCloud, Anchor.fm, RadioPublic, Castbox та як ютуб-блог http://surl.li/fjnlh.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено