Понеділок, 27 березня 2023
«Острів любові»
- Article Details
- Category Новини
У 1995 році на телеекранах з’явився серіал «Острів любові». Знятий режисером Олегом Біймою на студії «Укртелефільм». Всього 10 серій, що стали екранізацією творів класичної української літератури Ольги Кобилянської, Марка Вовчка, Івана Франка, Володимира Винниченка, Євгена Гуцала, Гната Хоткевича та ін. Прем’єра перших двох серій відбулася в Києві в Будинку кіно. Наступні ж серії демонстрували лише на телебаченні у пізній час, адже за жанровим визначенням серіал назвали містично-еротичним. Так і «загубився» він для широкого загалу на довгі роки, аж поки восени 2022 року вийшов в онлайн-кінотеатрі українського кіно «Такфлікс».
Історії в серіалі відбуваються і в ХІХ столітті, і під час Першої світової війни, і в 1990-ті роки та охоплюють широку географію: від Карпат до Києва та Миколаєва. Фільми досліджують різні прояви кохання в українській культурі та літературі: комічні, трагічні, іронічні та гротескні.
Read moreНеділя, 26 березня 2023
Кіно&Книги
- Article Details
- Category Новини
«Острів любові». Фільм перший (режисер Олег Бійма, 1995 рік). В основу лягли твори Олександра Олеся «Острів Любові» та «Осінь».
Короткий опис сюжету без спойлерів. Перша світова війна. Перед відправкою на фронт, молодий студент йде на полювання разом із дідом Омельком. Перечекати ніч вони вирішують у закинутому старовинному будинку на острові. Юнаку усюди ввижається молода Панночка і він вмовляє діда розповісти таємничу історію острова.
«Життя сильніше смерті, але для сильних.» – каже Панночка в драматичному етюді «Осінь» своєму коханому і це ніби стає лейтмотивом до творчості Олександра Олеся.
Він народився на Сумщині у 1878 році. Закінчив Харківський ветеринарний інститут. Лікував тварин у Києві і водночас співпрацював у редакції «Літературно-наукового вісника», видавництві «Лан». На його долю випали буремні роки. У 1919 виїхав до Будапешта як аташе з питань культури посольства УНР в Угорщині. Потім проживав у Відні, де очолював Союз українських журналістів та редагував журнал «На переломі». З 1924 року жив у Празі, де і помер у 1944 р. незабаром по тому, як дізнався про смерть сина Олега Ольжича. В СРСР його творчість була заборонена. У 2017 році прах Олеся було перепоховано на Лук'янівському кладовищі у Києві.
Унікальний український поет, письменник, перекладач, драматург. Його тексти хвилюють уяву читача, вражають своєю правдивістю та заманюють перегортати сторінку за сторінкою. Екранізація вдало поєднала два індивідуальні твори в одну історію і створила містичну локацію для усього серіалу.
Read moreСонячний талант композитора, поета, педагога
- Article Details
- Category Новини
Сичов Олександр Федорович (нар. 18 травня, 1977, Миколаїв) — заслужений артист України, диригент хору, викладач музики, керівник вокального ансамблю.
Його батько – Федір Карпович Сичов – це відомий в Миколаєві музикант. Артист Миколаївської обласної філармонії. Його мати – Євгенія Іванівна – співачка.
По материнській лінії родич Лесі Українки, а по батьківській лінії в російському м. Бійську, Алтайського краю, дядько (брат батька) Анатолій Карпович Сичов — заслужений працівник освіти та письменник. Батько, Федір Карпович Сичов — керівник гурту народної та сучасної пісні обласної миколаївської філармонії «Вільні козаки» з 2010 р.
У 2010 році закінчив Миколаївський державний університет імені В. О. Сухомлинського, факультет «Музика та художнє мистецтво», клас доцента Пільгуя Дмитра Олександровича. Миколаївське державне вище музичне училище в 1996 р., факультет «Хорове диригування», клас старшого викладача, лауреата міжнародних вокальних конкурсів Сорочана Анатолія Олександровича.
Read moreМКІП та ПРООН продовжать співпрацю для протидії дезінформації та швидкої відбудови України
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
МКІП та ПРООН продовжать співпрацю для протидії дезінформації та швидкої відбудови України.
Сторони обговорили поточні та майбутні спільні проєкти, а також домовились посилити співпрацю з ключових напрямків у 2023 році.
Під час зустрічі Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко виокремив чотири ключові пріоритети Міністерства на 2023 рік:
-охорона культурної спадщини;
-підтримка культурної сфери всередині країни;
-діджиталізація культури, мистецтва, спадщини та медіа;
-протидія дезінформації та санкції проти російської пропаганди.
Олександр Ткаченко висловив вдячність United Nations Development Programme - UNDP за підтримку, надану Міністерству протягом попередніх років, і привітав зміцнення співпраці найближчим часом. Постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє у свою чергу відзначив активну роль МКІП у протидії дезінформації, забезпеченні інформаційної безпеки та розвитку медіаграмотності серед населення.
Read moreНовий Акрополь Україна та шість її філій у Запоріжжі, Львові, Полтаві, Винниці, Дніпрі та Миколаєві долучилися до регіональної акції зі збору книжок для постраждалих бібліотек Миколаївської області
- Article Details
- Category Новини
На минулому тижні культурна асоціація Новий Акрополь Україна та шість її філій у Запоріжжі, Львові, Полтаві, Винниці, Дніпрі та Миколаєві долучилися до регіональної акції зі збору книжок для постраждалих бібліотек Миколаївської області.
Завдячуючи їхній небайдужості, активній громадянській позиції та любові до книги, читачі нашої області отримали більше двохсот сучасних українських книжок!
Дякуємо, друзі!
Read moreЧитачі Горохівської територіальної громади отримали 350 книжок
- Article Details
- Category Новини
Друзі, минулого тижня фахівці Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека продовжували передачу книжок для постраждалих бібліотек Миколаївщини, що були зібрані у рамках акцій, оголошених PEN Ukraine Миколаївською обласною універсальною науковою бібліотекою.
Читачі Горохівської територіальної громади отримали 350 книжок до Олександрівської та Баратівської сільських бібліотек-філій.
Дякуємо нашим друзям та партнерам за нові українські книжки!
#Книжкові_Дарунки_МОУНБ #даруй_книгу
Read more
Відбулася чергова онлайн-зустріч «ЛітСвіт: про літературу і не тільки з …».
- Article Details
- Category Новини
27 березня відбулася чергова онлайн-зустріч «ЛітСвіт: про літературу і не тільки з …». Цього разу героїнею заходу стала письменниця, журналістка, сценаристка, неодноразова переможниця Міжнародний літературний конкурс "Коронація слова", володарка відзнаки «Золотий письменник України» Ірен Роздобудько.
Учасниками заходу стали працівники різних сфер науки і культури, творча інтелігенція, просвітяни, співробітники та студенти учбових закладів, бібліотекарі не тільки з Миколаївської, а й Київської, Львівської, Рівненської, Сумської областей.
Дякуємо пані Ірені за можливість поспілкуватися та задати запитання щодо її творчості, планів на майбутнє. Усі бажаючі можуть переглянути запис на ютуб-каналі «Миколаївська ОУНБ» та залишити свої відгуки.
Відкривайте для себе світ сучасної української літератури разом з нами!
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено