Понеділок, 12 червня 2023
Неділя, 11 червня 2023
13 червня відбудеться чергове засідання англійського розмовного клубу «Dialogue»
- Article Details
- Category Новини
13 червня о 12.00 в Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека на базі бібліотечного ресурсного центру «Вікно в Америку» відбудеться чергове засідання англійського розмовного клубу «Dialogue».
Разом з лідером та волонтером центру Бредом Банністером ми обговоримо тему «Діалог в ресторані: розмовні фрази», розглянемо найпоширеніші фрази та вирази, які можна використовувати під час замовлення страв або спілкування з офіціантом. Дізнаємось, як висловити свої уподобання щодо їжі та напоїв.
Вдосконалюйте свої навички спілкування разом з нами! Чекаємо на вас у бібліотеці за адресою: вул. Маріупольська, 9.
#englishspeakingclub #вчимоанглійськуразом #розмовнийклубdialogue
Read more
В Україні видали англійською мовою «Книгу-мандрівку. Нескорені»
- Article Details
- Category Новини
У видавництві #книголав англійською мовою вийшло ілюстроване суспільно-політичне видання «Книга-мандрівка. Нескорені».
Як повідомили Укрінформу у видавництві, книжка “Unconquered. The big book of bravery” створена у співпраці з United24, креативною агенцією Green Penguin та за сприяння Міністерства закордонних справ України.
«Історія сміливості, яка розповідається в цій книжці, ще не завершена. Вона пишеться щодня кров’ю і потом на полях війни, яку розв’язала найбільша ядерна держава Росія проти своєї сусідки України, що майже 30 років тому в ім’я миру добровільно відмовилася від свого ядерного арсеналу», - сказали у #книголаві.
У книжці зібрано 550 фактів про перебіг і наслідки року найкривавішої війни з часів Другої світової. Коротка й проста форма викладення, динамічні ілюстрації й тонкий гумор - формат розрахований на широку аудиторію читачів, які хочуть зрозуміти, що ж насправді відбувається в Україні й чому на карту поставлено не лише долю держави на східному кордоні Європейського Союзу, але й майбутнє світового ладу.
«Чому Росія напала на Україну? Хто такі українці? Чому вони не здаються? Чому платникам податків, що перебувають за тисячі кілометрів від війни, дешевше допомагати Україні, ніж витратити ці гроші на інші нагальні потреби? Як сталося, що локальна війна в Європі позначилася на стабільності всього світу та чому безпека кожної держави залежить від її підсумків? "Книга-мандрівка. Нескорені" відповідає на всі актуальні питання про Україну, Росію й сучасний світ, який може втратити все, що довго здобував», - переконані у видавництві #книголав.
Читайте також: МКІП закликає українців долучитись до акції «Книга на фронт»
Read more
Марія Миколаївна Грінченко-Загірня
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
Марія Грінченко є визначною постаттю в українській літературі.
Марія Миколаївна Грінченко-Загірня – українська письменниця, поетеса, вчителька, перекладачка, редакторка та просвітителька. Список досягнень Марії Миколаївни можна продовжувати безкінечно. Знана під псевдонімом Марія Загірня. Народилася 1 червня 1863 року в російській сім’ї Гладиліних. Незважаючи на походження, відстоювала ідею українського національного відродження.
За освітою була вчителькою – працювала в сільській школі. Після одруження розпочала просвітницьку діяльність. Марію Миколаївну часто загадують у роботах про життя та творчість її чоловіка Бориса Дмитровича Грінченка. Вона – ідеальна дружина, помічниця та ідеологічний союзник в житті Бориса Грінченка. І це не дивно, адже це було подружжя, закохане в українську національну ідею. Разом вони викладали українську мову школярам, поширювали українське слово серед населення, писали підручники, збирали та систематизували фольклорну спадщину.
Вона відома своїми цінними перекладами творів Марка Твена, Ганса Крістіана Андерсона та інших письменників, які вона подарувала українцям.
Незважаючи на трагедії та втрати у своєму житті, Марія продовжувала працювати, сприяючи розвитку української мови та культури.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено