Четвер, 28 грудня 2023
Збірник «Про життя України»
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
Ви знали, що Шевченко любив привертати до себе увагу? І кожух, у якому він зображений у численних шкільних підручниках, — це не тогочасний одяг українців, а елемент іміджу, який він ретельно продумав?
А може чули, що Іван Франко приїжджав у гості до своєї подруги Лесі Українки, і вони разом ловили рибу та постійно сперечалися?
Пам'ятаєте всі битви, в яких Україна втерла носа росії? Та чи справді в Радянському Союзі усім безоплатно роздавали житло?
Фільтр. Національний проєкт з медіаграмотності спільно з Центр демократії та верховенства права за фінансової підтримки IMS (International Media Support) створив збірник «Про життя України», у якому дає відповіді на ці питання, а також розповідає ще чимало інших неймовірних історій. Його ви можете використовувати як у школах та університетах, так і для свого дозвілля.
Завантажити посібник:
https://filter.mkip.gov.ua/.../filtr_pro-zhyttya_ukrayiny...
Read more
Науково-популярне видання «Імена України» 100 митців ХХ століття»
- Article Details
- Category Новини
Науково-популярне видання «Імена України» 100 митців ХХ століття» (Суми : Університетська книга, 2023) присвячене українським митцям образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва, творчість яких припадає на ХХ століття. Книга побудована за алфавітом прізвищ художників. Короткі біографічні відомості про кожного з митців сприяють поглибленню знань про їхній життєвий шлях та творче мислення. До кожної статті автори книги додають вислови сучасників щодо особистостей художників, думки самих художників про мистецтво та ілюстрації їхніх найбільш відомих творів. Ці особливості відрізняють книгу від звичайних біографічних довідників і роблять її, скоріше, історією українського мистецтва ХХ століття.
Упорядникам видання треба було вирішити дуже складне завдання – відібрати лише 100 українських митців ХХ століття, авжеж, талановитих художників в Україні у минулому столітті було набагато більше. Тому автори відбирали імена митців так, щоб показати взірці стилістичної манери в різних видах і жанрах у різні періоди розвитку українського мистецтва. Що й не дивно, адже мистецтву ХХ століття притаманне незвичайне різноманіття художньої мови: від реалізму до нефігуративних напрямків авангардного мистецтва. Іншими словами: від психологічного реалізму Михайла Божія до абстракціонізму Федіра Семана, від народного живопису Катерини Білокур до модерністських експериментів Володимира Іздебського. Для нас, миколаївців, особливо приємно, що до книги увійшла стаття про нашого земляка, надзвичайно талановитого художника – Андрія Антонюка.
Read moreВідбулося останнє в 2023 році заняття з комп’ютерної грамотності з циклу «Онлайн-проєкт Дія.Освіта»
- Article Details
- Category Новини
28 грудня в Регіональному тренінговому центрі Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека відбулося останнє заняття з комп’ютерної грамотності з циклу «Онлайн-проєкт Дія.Освіта» у рамках діяльності факультету «Основи комп’ютерних знань» Університету третього віку.
Відвідувачі курсів пройшли перевірочні й фінальні тести та отримали сертифікати від Дія.Освіта.
Наступна група розпочне заняття з комп’ютерної грамотності у рамках діяльності факультету «Основи комп’ютерних знань» Університету третього віку у лютому 2024 року.
До нових зустрічей!
Read more
Бібліотека висловлює щиру подяку видавчині Ірині Гудим за подароване документальне видання – «Літопис навігаційних вогнів Півдня України»
- Article Details
- Category Новини
«Якщо є на світі щось надійне, так це світло маяка.»
Туве Янссон
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека висловлює щиру подяку видавчині Ірині Гудим за подароване документальне видання – «Літопис навігаційних вогнів Півдня України» (Миколаїв, 2023). Авторки – к.е.н., почесний працівник туризму України, віце-президент Національної туристичної організації України Тетяна Чичкалюк і к.і.н., завідувачка єдиного в Україні музею суднобудування та флоту Тетяна Мітковська.
Книга була підготовлена у рамках регіонального проєкту «Вогні Півдня. Люди-маяки» під егідою ГО Асоціація лідерів туризму Миколаївської області, ГО Центр навчання і освіти дорослих "Південь", Музей суднобудування та флоту. Рецензентами видання стали д.і.н., професор Надія Рижева та д.п.н., професор Василь Шуляр.
Це видання обов’язково стане у нагоді історикам та краєзнавцям, екскурсоводам, гідрографам, суднобудівникам, працівникам бібліотек і музеїв, а також усім, хто цікавиться історією суднобудування, гідрографією та історією Причорномор’я.
Дякуємо за цей надзвичайно цінний подарунок!
Запрошуємо завітати до бібліотеки та ознайомитися з виданням!
#Книжкові_Новинки_МОУНБ #читатимодно #читайукраїнською #люблючитати #Книжкові_Дарунки_МОУНБ #даруй_книгу
Read more
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено