П'ятниця, 19 квітня 2024
На 60-й Венеційській бієнале розпочав роботу Національний павільйон України «Плетіння сіток»
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
До учасників події через відеозвернення звернулась Перша леді Олена Зеленська.
«Українська культура є частиною європейської культури. Україна є частиною Європи, частиною глобальної культури та її проблем. У цей важливий час, я дуже радий, що існує це місце, де художники можуть спілкуватись та обмінюватись досвідом, де вони можуть демонструвати свої культурні продукти. Саме для цього і існує цей великий простір. Щоб через мистецтво створювати нові можливості та об'єднувати нас», – сказав Комісар національного павільйону, заступник Міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції Taras Shevchenko.
Темою цьогорічної бієнале є «Іноземці скрізь». Український павільйон реалізує тему інакшості через особистий досвід війни, еміграції, адаптації в нових суспільствах та трансформації мови під тиском російської агресії.
Назва українського проєкту — «Плетіння сіток» — походить від практики колективного плетіння маскувальних сіток, поширеної серед українців в умовах повномасштабного вторгнення, що досліджується як символ колективного опору перед обличчям війни.
Read moreЗапрошуємо на засідання філософського клубу за темою «Філософія та особистість Іммануїла Канта: погляд з XXI століття» (до 300-річчя від дня народження)
- Article Details
- Category Новини
22 квітня о 15.00 відділ документів з питань культури і мистецтв Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека запрошує на засідання філософського клубу за темою «Філософія та особистість Іммануїла Канта: погляд з XXI століття» (до 300-річчя від дня народження).Зрозуміти філософські ідеї та дізнатисябагато цікавого про видатного філософа, одного з засновниківнімецької класичної філософії допоможутькандидати філософських наук, старші викладачі кафедри економічної теорії і суспільних наук Миколаївського національного аграрного університету / Mykolayiv National Agrarian University (MNAU) Анни Юріївни Суріної та Наталії Валеріївни Мірошкіної.
Пройшли століття з часу опублікування праць філософа але і сьогодні вони дуже цікаві та важливі. Кант є найвпливовішим мислителем усіх часів, який зробив більше для долі сучасного суспільства, ніж багато королів і армій до і після нього. Ми живемо у світі, що у значній мірі був сформованийзавдяки ідеям Канта. Він так описав простір-час, що це надихнуло Ейнштейна на відкриття теорії відносності. Він переосмислив етику від початку до кінця та оскаржив ідеї, що були в основі західної цивілізації з часів Аристотеля. Демократичне суспільство, яке захищає права особистості, частково є його заслугою.
На зустрічі ми лише доторкнемося до філософської спадщини І. Канта, але краще зрозуміти складні процеси змін у сучасному суспільстві можна завдяки його філософським і науковим працям, що є у фонді обласної наукової бібліотеки. Частина з них буде представлена на виставці, підготовленої до заходу.
Запрошуємо вас до подорожі у незвичайний світ філософських ідей!
Read more
Маємо ще 109 книжок для постраждалих бібліотек Миколаївщини
- Article Details
- Category Новини
Отримали три посилки за проєктом зі збору книжок «Вільні читають українською!». Ініціаторами заходу виступили Уповноважений із захисту державної мови за підтримки Міністерство освіти і науки України, Всеукраїнський проєкт Єдині, студентські мовні омбудсмени та Асоціації мовних курсів.
Маємо ще 109 книжок для постраждалих бібліотек Миколаївщини від колег, вихованців та викладачів з бібліотеки Комунальний заклад «Балтський педагогічний фаховий коледж» Одеської області, Телешівського ліцею Білоцерківського району Київської області, Вілійського закладу загальної середньої освіти міста Кременець Тернопільської області.
Найближчим часом ці книжки знайдуть своїх читачів.
Дякуємо за вашу небайдужість!
#Вільні_читають_українською_Миколаївщина
#даруй_книгу #читатимодно #читайукраїнською
Управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОДА КУЛЬТУРА МИКОЛАЇВЩИНИ
Read moreЧетвер, 18 квітня 2024
Отримали 129 книжок від колег з відділів культури і освіти, туризму та культурної спадщини, молоді та спорту Чорноморської селищної територіальної громади Одеської області
- Article Details
- Category Новини
Отримали 129 книжок від колег з відділів культури і освіти, туризму та культурної спадщини, молоді та спорту Чорноморська селищна територіальна громада Одеської області за проєкту зі збору книжок «Вільні читають українською!», ініціаторами якого виступили Уповноважений із захисту державної мови за підтримки Міністерство освіти і науки України, Всеукраїнський проєкт Єдині, студентські мовні омбудсмени та Асоціації мовних курсів.
Найближчим часом ці книжки знайдуть своїх читачів.
Дякуємо за вашу небайдужість!
#Вільні_читають_українською_Миколаївщина
#даруй_книгу #читатимодно #читайукраїнською
Управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОДА КУЛЬТУРА МИКОЛАЇВЩИНИ
Read more
Учасники засідання Англійського кіноклубу переглянули та обговорили уривки з американської короткометражної комедії «Наша банда»
- Article Details
- Category Новини
18 квітня на базі бібліотечного ресурсного центру «Вікно в Америку» відбулось засідання Англійського кіноклубу.
Учасники спільно зі спікером Бредом Банністером переглянули та обговорили уривки з американської короткометражної комедії «Наша банда», в сюжетну основу якої лягли окремі кумедні випадки із життя веселих непосидючих малюків.
Учасники активно обговорювали жарти, смішні сцени і незвичайні витівки акторів, а також обмінювалися думками та враженнями від перегляду.
Запрошуємо на засідання Англійського кіноклубу щочетверга о 15:00! Практикуйте свою англійську разом з нами в Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека!
Read moreЛауреат Нобелівської премії 1930 р. Сінклер Льюїс (1885-1951)
- Article Details
- Category Новини
Сінклер Льюїс (1885-1951) – перший американський письменник, лауреат Нобелівської премії 1930 р., один із головних представників соціального роману. Його біограф Марк Шорер пише: «Для письменника мого покоління романи Сінклера Льюїса були чудовими одкровеннями. Вперше ми перейнялися специфікою американської дійсності, що нас оточувала. Вперше ми почули, як розмовляють маси американців. Вперше ми побачили уважними очима Сінклера Льюїса, як вони обставляють свої будинки, проводять дозвілля, в які групи об’єднуються. І напевно, найголовніше, як вони бояться самих себе».
С. Льюїс народився у Соук-Сентері (шт. Міннесота). Після закінчення Оберлін-коледж та Єльського університету він багато подорожував, писав передовиці для газети «Кур’єр», працював репортером вечірньої газети у Сан-Франциско, редактором у невеликому видавництві в Нью-Йорку і, навіть, продавав ідеї та сюжети Д. Лондону у Каліфорнії.
У велику літературу Сінклер Льюїс увійшов творами «Головна вулиця» (1920) та «Бебіт» (1922). Викриття американського міщанства у глухій провінції – тема «Головної вулиці». А ім’я героя в романі «Бебіт» перетворилося на загальне поняття, що означає бездуховність, тупість і обмеженість середнього американця.
Відомими є романи «Ероусміт» (1925), «Елмер Гентрі» (1927), «Енн Віккерс» (1933), «Гідеон Пленіш» (1943), «Королівська кров» (1947).
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено