П'ятниця, 10 травня 2024
У Національній бібліотеці ім. Св. Кирила і Мефодія в Болгарії відкрили «Літературний куточок України»
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
Партнерами відкриття стали Посольство України в Болгарії та Одеська національна наукова бібліотека, які передали перші книжкові дарунки. Їх включать до фондів Болгарської національної бібліотеки й вони будуть доступними для її користувачів.
Двері куточка урочисто відкрили директор Національної бібліотеки Болгарії професор Красіміра Александрова, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Болгарія Олеся Ілащук та генеральний директор Одеської національної наукової бібліотеки Ірина Бірюкова.
Також важливою подією стало підписання Меморандуму про співпрацю між Одеською національною науковою бібліотекою та Національною бібліотекою Болгарії імені Святих Кирила і Мефодія, який актуалізує напрями співпраці між двома установами.
Read moreМихайло Сидоржевський «Війна епохи постмодерну. Випробовування вогнем»
- Article Details
- Category Новини
У квітні цього року нашу область з робочим візитом відвідав т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв. Разом зі своїми колегами він провів в Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека «круглий» стіл з керівниками обласних закладів культури та освітянами. Про це ми вже писали раніше. А ще наша бібліотека отримала несподівано приємний подарунок – коробку книжок, про які ми обіцяли розповісти. Отже, обіцянку виконуємо.
Від сьогодні, щоп’ятниці, ми будемо розповідати вам про нові книжки, що їх нам подарував пан Ростислав Карандєєв.
І розпочинаємо з антології «Війна епохи постмодерну. Випробовування вогнем», що вийшла в київському видавництві Саміт-Книга 2023 року під авторством Михайла Сидоржевського.
«І хай там як, але ми мусимо вижити й перемогти! Історія не залишає нам альтернативи», – говорить автор-упорядник.
29 авторів: Борис Артемов, Олег Баган, Надія Гармазій, Микола Гриценко, Олександр Гунько, Ігор Зоц, Тадей Карабович, Інна Ковальчук, Володимир Коскін, Олександр Марченко, Анатолій Матвійчук, В’ячеслав Медвідь, Галина Пагутяк, Наталка Поклад, Ірен Роздобудько, Михайло Сидоржевський, Євген Силкін, Андрій Содомора, Леся Степовичка, Ярослав Ткачівський, Леонід Тома, Сергій Тримбач, Василь Трубай, Наталка Фурса, Раїса Харитонова, Олександр Хоменко, Григорій Цимбалюк, Василь Шкляр, Артем Ясиновський.
Read moreЧетвер, 09 травня 2024
Науковий дискурс «Народний настінний розпис в історико-культурному просторі Миколаївщини: історія – сучасні реалії»
- Article Details
- Category Новини
10 травня завідуюча відділом документів і наукових розвідок з питань краєзнавства Анна Трокай взяла участь в науковому дискурсі «Народний настінний розпис в історико-культурному просторі Миколаївщини: історія – сучасні реалії», що був організований Центром освітнього краєзнавства імені Дмитра Кременя Миколаївський ОІППО та проходив в онлайн-форматі. До заходу долучилися представники наукових установ та освітніх закладів, бібліотечні працівники, краєзнавці, учнівська молодь міста Миколаєва та Миколаївської області.
У рамках засідання Анна Трокай презентувала віртуальну бібліотечну нотатку «Настінні розписи в українській традиції», що містить матеріали про історичні та сучасні дані виникнення й відродження настінного розпису, подається його характеристика, розглядається методологія вивчення.
Ознайомитися з тематичною добіркою можна в Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека.
Дякуємо організаторам за змістовний захід.
Відкриваймо історію Півдня України разом!
Read moreЛауреат Нобелівської премії з літератури 1936 р. Юджин О’Ніл (1888-1953)
- Article Details
- Category Новини
Американський драматург Юджин О’Ніл (1888-1953) – лауреат Нобелівської премії з літератури 1936 р. Ю. О’Ніл започаткував нове явище в американській культурі – національну американську драму. Ламаючи канони комерційного театру, О’Ніл на перший план виніс американську соціальну дійсність.
Юджин О’Ніл народився у Нью-Йорку. Через постійні переїзди батьків початкову освіту здобував у різних навчальних закладах США. У 1906 р він вступив до Прінстонського університету, в якому провчився близько року. Потім бродяжничав в Аргентині та Англії, працював менеджером комерційних компаній та золотошукачем у Гондурасі, ходив матросом до Африки й Південної Америки. У 1912 р. повернувся до Нью-Йорка, був хронікером газети «Нью-Лондон телеграф», де опублікував свої перші гумористичні вірші.
Перша його поетична збірка побачила світ 1912 р., до неї увійшли твори, написані під впливом Ф. Ніцше, Ш. Бодлера, О. Вайлда. У 1914 р. О’Ніл вступив до Гарвардського університету, де відвідував заняття драматургічної майстерності. У цьому ж році вийшла його перша збірка «Спрага» і інші одноактні п’єси.
У 1916 р. відбулася прем’єра п’єси О’Ніла «Курена Схід, до Кардіффу». Постановка була здійснена експериментальним театром під керівництвом режисера Дж. Крема Кука (1874-1924).
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено