Субота, 11 травня 2024
120 років від дня народження одного з найбільш ексцентричних та відомих художників світу – Сальвадора Далі
- Article Details
- Category Новини
11 травня виповнюється 120 років від дня народження одного з найбільш ексцентричних та відомих художників світу – Сальвадора Далі.
Мистецтво Сальвадора Далі є культовим, але саме його незвичайна індивідуальність, почуття моди, вуса і химерний характер привертають увагу, зачаровують людей і викликають чималу цікавість.
Ексцентричність художника іноді привертала навіть більше уваги, ніж самі його роботи, і критики трактують це як рекламний трюк. Однак, і його мистецтво мало великий вплив на низку художників з усього світу.
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека пропонує декілька фактів з життя та творчості художника, що характеризують його особистість та багатогранність художнього дарування:
-Сальвадор Далі захоплювався роботами майстрів епохи Відродження, його улюбленим живописцем був Франсіско Гойя.
-У 10 років він намалював свою першу картину. Художником він себе не уявляв, зате добре писав вірші і нариси.
Read moreП'ятниця, 10 травня 2024
Розповідаємо про науково-популярне видання «Корифеї українського театру на Миколаївщині»
- Article Details
- Category Новини
«Доволі інтересним огнищем українського письменства в останніх часах у Росії став український театр... Перед ведуть на сьому полі, звісно, люди, найближче причасні до театру, актори й директори трупи, як М. Кропивницький, Карпенко-Карий, М. Старицький. На щастя для нашої літератури, всі три сі люди – талановиті письменники, і, дякуючи їм, українська література має нині те, о чім перед десятьма роками ніхто ще й думати не смів – має дуже гарні зав’язки питомої драми майже у всіх її родах – від веселого фарсу («Пошились у дурні») до поважної драми суспільної («Не судилось»)»
Іван Франко
Друзі! До вашої уваги третя книга з віртуального циклу «Історія Миколаївщини у виданнях», про яку ми сьогодні розповідаємо – науково-популярне видання «Корифеї українського театру на Миколаївщині», що вийшло друком у 2016 році у видавництві Ірини Гудим. Автор – мистецтвознавець і науковець Наталія Кухар-Онишко.
Діяльність Театру Корифеїв на Миколаївщині – яскрава сторінка в утвердженні національної культури на півдні України. Ця книга про зародження української сцени у Миколаєві в умовах колоніальної політики, адже життєві шляхи діячів Театру Корифеїв протягом багатьох років пролягали через Миколаївщину. У деяких акторів та режисерів саме тут розпочався творчій шлях. Видання містить передмову автора та джерельну базу, воно ілюстроване світлинами з приватних та державних архівів.
Хочете дізнатися більше? Запрошуємо вас до Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека ознайомитися з виданням!
Бажаємо вам змістовного та приємного читання!
Історії, які маємо знати – книги, які маємо читати!
Read moreБібліотечна нотатка «Корифеї українського театру на Миколаївщині»
- Article Details
- Category Новини
У бібліотечній нотатці «Корифеї українського театру на Миколаївщині» розповідаємо, як був створений театр корифеїв, хто до нього входив, та ділимося цікавими фактами з мистецької історії найвидатніших діячів української театральної сцени:
-слово «корифей» походить від грецького «керівник хору» або «заспівувач». Втім, з часом воно набуло переносного значення, як провідної особи, світила в будь-якій галузі;
-назва театру пов’язана з книгою «Корифеи украинской сцены», що була анонімно видана представниками київської інтелігенції у 1901 році. У ній Марка Кропивницького, Михайла Старицького, Івана Тобілевича та інших славетних акторів вперше називали «корифеями українського театру»;
-актори зобов'язані були грати вистави трьома мовами. У царській Росії тоді діяв указ, згідно з яким вистави українською або польською мовами повинні були йти тільки після виступу акторів російською мовою;
-засновником театру став Марко Лукич Кропивницький. Він був і драматургом, і режисером, і актором, і композитором, і музикантом, і художником, і педагогом, і керівником;
-в репертуарі театру поєднували драматичне й комедійне дійство з музичними, вокальними сценами, включаючи хорові й танцювальні ансамблі;
Read moreONUKA - OZERNA (Official Music Video)
- Article Details
- Category Новини
Я залюбки розкажу тобі сни
Я проведу крізь туман в сиві обрії
Я залюбки розкажу тобі сни
Я залюбки покажу, як звучить моя музика
Я розфарбую сумні тихі дні
Я заспіваю про себе історії
Я покажу тобі чари свої
Я залюбки покажу, як звучить моя музика
Як віє вітер
Як квітнуть квіти
Як шумлять віти
Як місяць світе (Покажу, покажу, покажу...)
Read moreУ межах «Місяця обізнаності про ментальне здоров’я» відбувся захід за участі Першої Леді
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
У кожного з українців своя історія стійкості. Вони формують загальну нашу здатність протистояти випробуванням та впевнено йти до перемоги. Це життєстійкість, що перетворюється на науку та навички відновлюватись й зростати.
У події «Осмислення. Цінності та історії стійкості» взяли участь провідні вітчизняні та іноземні науковці, філософи, культурологи, освітяни вищої школи, представники сфери мистецтва, креативних індустрій, медійники, керівництво обласних військових адміністрацій, регіональні координатори. Їх головна мета — спільно визначити формулу української стійкості разом.
«Стійкість не можна вколоти, як вакцину, або видати всім, як пігулку. Однак її можна розвинути. Підтримувати й тренувати. Стійкість може бути вибором людини», — сказала Перша Леді Олена Зеленська
Захід організований Координаційний центр КМУ / Mental Health UA у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? – ініціативи першої леді Олени Зеленської – за підтримки Бюро ВООЗ в Україні та агентства США з міжнародного розвитку (USAID Ukraine - USAID Україна) в межах проєкту «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», який втілює організація Пакт.
Read more
160 років від дня народження Етель Ліліан Войнич
- Article Details
- Category Новини
«Етель і Ліліан – ім’я не для старої.
Етель і Ліліан… Етель і Ліліан…
Летить той дивний Гедзь, летить, як астероїд,
крізь київські дощі, крізь лондонський туман…»
Це уривок з вірша «Дотик печалі» неперевершеної української поетеси Ліни Костенко, що присвячений не менш знаменитій особистості, яка всім серцем любила Україну. Мова йде про англійську письменницю та перекладачку Етель Ліліан Войнич, якій 11 травня виповнилося 160 років від дня народження.
Двоюрідна онука знаного валлійського географа Джорджа Евереста, дочка відомого британського математика Джорджа Буля та дружина польського бунтаря Вілфріда Войнича, народилася 1864 року в ірландському графстві Корк. Після смерті батька, мати, не мала можливості дати доньці належне виховання. З 8-річного віку дівчинка жила у свого дядька, родина якого дотримувалася суворих пуританських традицій. У 1882 році Етель Ліліан вирушила до Берліна, де вступила до консерваторії. Під час навчання захопилася слов'янознавством та перекладацькою діяльністю. Завершивши навчання, але так і не ставши великою піаністкою через раптову хворобу рук, Етель вирушила в подорож. Деякий час жила в Парижі, Лондоні, Польщі, а згодом в Україні.
Була знайома з Сергієм Крачковським (Степняком), Іваном Франком, Михайлом Павликом, Лесею Українкою та іншими українськими письменниками. Саме Сергій Степняк став прототипом одного з головних героїв роману «Овід».
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено