Субота, 01 червня 2024
У всьому світі відзначають Міжнародний день захисту дітей
- Article Details
- Category Новини
1 червня у всьому світі відзначають Міжнародний день захисту дітей – свято, що покликане привернути увагу до проблем дотримання прав дітей, зокрема їхнього права на життя і свободу думки, можливості здобувати освіту. Цей важливий день вкотре нагадує, про те, що потрібно робити все можливе задля забезпечення гідних умов життя, освіти й відпочинку для дітей, а також задля їхньої безпеки, надійного захисту від насилля та експлуатації.
Пропонуємо вам декілька цікавих фактів про це особливе свято:
-існує версія, що перше святкування дня захисту дітей відбулося ще 1925 р. у Сан-Франциско за сприяння Генерального консула Китаю. Він зібрав китайських дітей-сиріт і підготував для них Фестиваль човнів-драконів. Це святкування припало саме на 1 червня, що символічно збігається з Міжнародним днем захисту дітей у наш час;
-офіційно Міжнародний день захисту дітей був заснований в листопаді 1949 року в Парижі під час засідання Ради Міжнародної демократичної федерації жінок, адже у повоєнні часи особливо гостро поставало питання збереження здоров’я та благополуччя дітей. А вже 1950-го року 1 червня це свято відзначали у 51 країні світу;
-1959 року було ухвалено Декларацію прав дитини відповідно до Женевської декларації про права дітей. Саме тоді було затверджено рівні права дітей у сфері виховання, освіти, соціального забезпечення, фізичного і духовного розвитку;
-в Україні цей день відзначається із 1998 р.;
Read moreП'ятниця, 31 травня 2024
Фахівці бібліотеки в дистанційному форматі проходили навчання у ХІІІ Всеукраїнській школі бібліотечного журналіста
- Article Details
- Category Новини
З 28 по 31 травня фахівці Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека в дистанційному форматі проходили навчання у ХІІІ Всеукраїнській школі бібліотечного журналіста за темою «Бібліотечний журналіст і безбар’єрність: розширюємо горизонти». Цьогоріч школа відбулася в межах реалізації основних завдань Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.
Спікерами були розглянуті сучасні тенденції створення безбар’єрного інформаційного простору в бібліотеках України та окреслено основні кейси, без яких неможливе функціонування безбар’єрного бібліотечного простору.
Фахівці нашої бібліотеки мали змогу вивчити досвід колег в даному напрямку (Харківська державна наукова бібліотека ім В.Г. Короленка, Рівненська обласна бібліотека, Луганська ОУН_Б, Харківська Державна Академія Культури, Київський національний університет культури і мистецтв), а ще ознайомитися з «Методичними рекомендаціями з питань створення безбар’єрного простору в публічній бібліотеці», що розробила Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого.
Дякуємо організаторам і спікерам за змістовну, інформаційно насичену програму. Набуті знання та навички допоможуть нашим фахівцям у подальшій роботі з провадження безбар’єрного простору в бібліотеці.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено