Неділя, 30 червня 2024
Хроніка культурного життя Миколаївської області за червень 2024 р.
- Article Details
- Category Хроніка культурного життя області
МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСНА УНІВЕРСАЛЬНА
НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
ХРОНІКА
КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ЗА ЧЕРВЕНЬ 2024 р.
Read more
О. І. Гуржій та О. П. Реєнта «У лабіринтах української дипломатії. Від князівської доби до початку XX століття»
- Article Details
- Category Новини
«Дипломатія – це насамперед інтелект і почуття такту, поставлені на службу державним інтересам», – написав сер Ернест Сатоу, колишній британський посол в Японії. І це дійсно так, адже саме дипломатія займає важливу позицію у зовнішньополітичних відносинах будь-якої країни, представляючи та захищаючи її національні інтереси. І, як показала історія, саме завдяки дипломатичним відносинам, Україна посіла значне місце на міжнародній арені. Нині Україна підтримує дипломатичні зв’язки із державами всіх континентів, співпрацює з численними регіональними і світовими організаціями.
А от, як з’явилася і розвивалася за різних періодів українська дипломатія, як захищала вона інтереси українського народу, та коли, насправді, ми обрали проєвропейський курс, про перемоги і невдачі зовнішньої політики України – про все це можна дізнатись з нової книги відомих українських істориків О. І. Гуржія та О. П. Реєнта «У лабіринтах української дипломатії. Від князівської доби до початку XX століття» (Київ: Арій, 2023), що його отримали Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека та ще 31 бібліотека Миколаївщини від Український інститут книги.
Опрацювавши чимало першоджерел та праць сучасних дослідників, автори створили найкраще на сьогодні науково-популярне видання з дипломатичної історії України. У книзі розкриваються різні аспекти взаємин України з урядами інших держав від часів князювання Олега Віщого (X–XI ст.) й до періоду Української Центральної Ради та Гетьманату Павла Скоропадського (1917–1918 рр.). Основну увагу приділено «утаємниченій» (неофіційній) місії дипломатичної служби, а також боротьбі українства за незалежність, зростанню національної свідомості та дипломатичній тактиці українських діячів того часу.
Запрошуємо до бібліотеки!
#КультурноМистецькийПроєкт2023
Read more
Субота, 29 червня 2024
Олександр Лагошняк «Історія одного роду»
- Article Details
- Category Новини
«Заплющ очі, поринь у минуле, спробуй уявити кремезне Дерево,
зрозумієш, як наповнюються твої легені другим диханням,
як жива сила надходить від кореня.
І зашумить широка крона, яку стримує від різних
коливань могутній стовбур, і повернуться в тій бік листочки – долі людські.
Нарешті, прийде розуміння тих потугів. Вони хочуть,
щоб про них пам’ятали, щоб про них говорили.
Навіть дискутували. Вони хочуть, щоб про них не забували.»
Фонд Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека поповнився довідковим виданням «Історія одного роду» (Миколаїв : Іліон, 2012) прозаїка, публіциста, краєзнавця Олександра Лагошняка.
Книга написана на основі матеріалів, які автору пощастило відшукати в архівах Львова, Тернополя, Підгайців, Перемишля та приватних колекціях. Герої дослідження – нащадки старовинного хліборобського роду Лагошняків, коріння якого сягають часів королівства Галичини епохи Габсбургів, починаючи з кінця XVIII ст. до сьогодення. Видання містить передмову автора, в якій він ділиться своїми міркуваннями щодо вивчення історії «малої» батьківщини, свого родоводу та розкриває причини, що спонукали його до пошуків, дослідження та написання книги. Також є фотоархів, карти та схеми. Любов до рідної землі – основна ідея твору пана Олександра.
Ця книга для тих, хто цікавиться невигаданою історією!
Запрошуємо до нашої бібліотеки ознайомитися з виданням!
#Книжкові_Новинки_МОУНБ #читатимодно #читайукраїнською #люблючитати #Книжкові_Дарунки_МОУНБ #даруй_книгу
Read more
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено