Понеділок, 02 грудня 2024
Зустріч з українськими письменниками і журналістами – авторами PEN Ukraine
- Article Details
- Category Новини
«Читання це і є культура. Культура, яка об’єднує, але дуже важливо – що ти читаєш.»
Тетяна Єрмак
Наприкінці листопада, навіть попри відсутність світла, Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека стала місцем зустрічі з українськими письменниками і журналістами – авторами PEN Ukraine. Подія, що вже є справжньою традицією, що гуртує поціновувачів літератури та занурює у світ сучасного українського письменства.
Цього разу у рамках літературно-волонтерської поїздки Українського ПЕН до Миколаєва завітали письменник, перекладач, музикант Павло Коробчук; координаторка премії Drahomán Prize, літературна перекладачка з англійської та іспанської мов Анна Вовченко; драматургиня, сценаристка, режисерка, кураторка театрально-соціальних проєктів Наталка Ворожбит; українська журналістка, письменниця, блогерка, громадська активістка Зоя Казанжи; письменниця, журналістка, перекладачка, авторка книжок для дітей та підлітків Ольга Русіна; культурна менеджерка, письменниця Тетяна Єрмак, літературознавиця та літературна критикиня Ганна Улюра. Модерував зустріч заступник виконавчої директорки Українського ПЕН Максим Ситніков.
Гості привезли у подарунок багато книжок, у форматі «розмови-книжковій рекомендації» презентували «красиві, корисні і дуже корисні» літературні новинки, читали уривки з власних творів, ділилися своїми думками щодо важливості читання та культурної дипломатії.
Ця зустріч стала справжнім джерелом світла й натхнення для миколаївців у непрості часи та довела, що культура і література об'єднують людей навіть під час війни. На згадку про свій візит письменники залишили автографи на виданнях їхніх творів, що зберігаються у фонді обласної наукової бібліотеки.
До вашої уваги рядки з поезії Павла Коробчука:
«Якщо ти це читаєш, значить у тебе є світло.
Read moreНобелівська премія з літератури 1994 р. Кендзабуро Ое (1935-2023)
- Article Details
- Category Новини
Класик світової літератури Кендзабуро Ое (1935-2023) став другим японським автором, який отримав Нобелівську премію. Сам письменник вважав себе представником, за його визначенням, «запізнілого покоління», якому не дісталося нічого, крім гіркоти поразки та втрати усіх ідеалів і життєвих цінностей, а свій стиль називав «гротескним реалізмом».
У 1954 р. Ое вступив до Токійського університету, де спочатку вивчав філософію, пізніше навчався на відділенні французької літератури. У 1957 р. було опубліковано його перше оповідання «Чудна робота». Видана через рік повість «Утримання худоби» відзначена японською літературною премією Акутагави.
Серед відомих творів – новела «Особистий досвід» (1964), яку Кендзабуро Ое присвятив старшому сину, що мав вроджену ваду мозку. Один із найвизначніших творів прозаїка – це роман «Футбол 1860 року» (1967), у якому події сучасного політичного життя Японії перегукуються з подіями столітньої давності. Роман «Огорнули мене води до душі моєї» (1973) розкриває тему морально-етичних ідеалів японської молоді.
Після публікації у 1993-1995 pp. трилогії «Палаюче зелене дерево» Ое заявив, що більше романів писати не буде. Але у 1999 р з’явився роман «Кульбіт» про звичаї японської релігійної секти.
У 1994 р. Кендзабуро Ое було присуджено Нобелівську премію за те, що він «з поетичною силою створює уявний світ, у якому реальність і міф, поєднуючись, змальовують тривожну картину сьогоднішніх людських незгод».
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено