Четвер, 26 грудня 2024
Відбувся вебінар «Психологічна підтримка громади: можливості бібліотек»
- Article Details
- Category Новини
26 грудня у рамках веб-коучингу «БібліоStudies» відбувся вебінар «Психологічна підтримка громади: можливості бібліотек» для фахівців бібліотек територіальних громад області. Метою вебінару було обговорення можливостей бібліотек щодо психологічної допомоги різним верстам населення, що особливо важливо в умовах постійних воєнних загроз. У рамках заходу були розглянуті форми та засоби допомоги населенню від державних та громадських організацій з психологічної допомоги, напрямки діяльності громадських організацій, студій та клубів психологічного спрямування у місті Миколаєві та можливості взаємодії з бібліотеками. Був представлений досвід роботи Миколаївської ОУНБ щодо організації зустрічей, тренінгів та практичних занять у співпраці з партнерськими організаціями та практикуючими психологами, зокрема заходи у рамках бібліотечного проєкту «Майстерня психологічної саморегуляції засобами мистецтва».
Учасники вебінару отримали рекомендації щодо ефективних форматів роботи в напрямку психологічної підтримки громади та можливостей налагодження нових партнерств.
Read moreП’ята хвиля благодійно-просвітницької акції «Книжкова навала»
- Article Details
- Category Новини
Український центр дослідження проблем безпеки імені Дмитра Тимчука (група «Інформаційний спротив») у співпраці з Національним військово-історичним музеєм України запустили п’яту хвилю благодійно-просвітницької акції «Книжкова навала», яку було започатковано групою «Інформаційний спротив» у 2015 р.
Метою даної акції є підтримка бібліотек різних регіонів, які зараз стійко витримують постійний тиск російського агресора і тих, які надали прихисток багатьом вимушеним переселенцям. Цього разу у межах «Книжкової навали» до українських бібліотек надійдуть понад 30 тисяч книг, серед яких – книжки для дітей та підлітків, українська класика та сучасна література різних жанрів, переклади іноземних авторів.
На початку грудня Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека отримала 101 примірник україномовних видань різної тематики. Дякуємо за підтримку нашим друзям! Запрошуємо ознайомитися з новими книжками!
Read moreЛауреат Нобелівської премії 1999 р. Ґюнтер Ґрасс (1927-2015)
- Article Details
- Category Новини
Лауреат Нобелівської премії Ґюнтер Ґрасс (1927-2015) увійшов в історію німецької та світової літератури як талановитий письменник-романіст ХХ ст.
Відомо, що у роки панування нацизму він вступив до гітлер’югенду, брав участь у боях. У Баварії потрапив до американського полону, потім до англійського табору для військовополонених.
Після війни працював на фермі, каменярем і навіть був барабанщиком у джазовому оркестрі. Згодом навчався скульптурі та живопису в Академії мистецтв у Дюссельдорфі та у Вищій школі образотворчих мистецтв у Берліні.
У 1956 р. він видав поетичну збірку «Переваги диких курей. Вірші, проза, малюнки», ілюстрації до якої створив сам.
У 1959 р. з’явився друком роман Ґюнтера Ґрасса «Бляшаний барабан», що мав світовий успіх. Події книги відбуваються у Данциґу (Гданську) з початку XX ст. й до його середини. Екранізація роману була удостоєна «Золотої пальмової гілки» Канського кінофестивалю і премії Американської кіноакадемії «Оскар». Разом з наступними творами автора «Кішка і миша» і «Собачі роки» твір складає так звану «Данцизьку трилогію». До кращих творів письменника належать повість-притча «Зустріч у Тельгте» (1979), книга коротких оповідань «Моє століття» (1999), що складається зі ста розділів.
У романі «Траєкторія краба» Ґрасс описав історію загибелі німецького лайнера «Вільгельм Ґустлоф», що його 1945 р. затопив підводний корабель С-13 під командуванням Олександра Марінеска.
У 2006 р. вийшла книга спогадів «Зчищаю з цибулини лушпиння», де автор оголосив, що в юності служив у військах СС, але не здійснював військових злочинів і не зробив жодного пострілу.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено