Понеділок, 27 січня 2025
Запрошуємо на тренінг голови Миколаївського відділення Всеукраїнської асоціації арттерапевтів Юлії Фарафонової «Ваше тіло говорить, навчіться його слухати»
- Article Details
- Category Новини
«Подбай про своє тіло, для того щоб твоя душа захотіла в ньому жити» - стверджує стародавнє прислів’я. Запрошуємо миколаївців та гостей міста 30 січня о 13.30 до Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека на тренінг голови Миколаївського відділення Всеукраїнської асоціації арттерапевтів Юлії Фарафонової «Ваше тіло говорить, навчіться його слухати». Захід пройде у рамках проєкту «Майстерня психологічної саморегуляції під час війни».
Відома канадська психологиня Ліз Бурбо пише: «Наше тіло знає більше, ніж ми. Воно може стати мудрим порадником та допоможе розібратися із труднощами, якщо навчитися правильно тлумачити його мову».
Пропонуємо зануритися у світ незвичайних почуттів, завдяки арттерапевтичним вправам, навчитися слухати своє тіло й тлумачити його мову у форматі особистого переживання. Психологічні вправи, що допомагають краще розуміти мову тіла, дозволяють позбавитися від хронічного стресу, дають змогу пережити важки періоди життя, а це дуже важливо під час війни.
Запрошуємо у чарівну подорож із психологинею Юлією Фарафоновою до світу своїх почуттів та чекаємо на вас у відділі документів з питань культури і мистецтв!
Read more
«Персональна кібергігієна»
- Article Details
- Category Новини
Регіональний тренінговий центр Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека запрошує ознайомитись з освітнім серіалом Національної освітньої платформи Дія.Освіта https://osvita.diia.gov.ua/ «Персональна кібергігієна», який розповість про базові правила гігієни в Інтернеті https://osvita.diia.gov.ua/courses/personal-cyberhygiene
Якщо ви хочете бути впевненими, що всі ваші робочі та особисті файли захищені, що дані вашої зарплатної картки і фотографії з галереї не потраплять у чужі руки, для цього варто знати базові правила гігієни в інтернеті. В освітньому серіалі з кібербезпеки ви розберете психологію та прийоми онлайн-шахраїв, природу фейків, вірусів і зрозумієте, як цьому ефективно протидіяти.
Серіал складається з восьми серій та фінального тесту. Освітній серіал створено з ініціативи Мінцифри для платформи Дія.Освіта за підтримки Проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» та розроблено експертами Києво-Могилянської Академії. Користуйтеся з користю!
Read more
Валентин Терлецький «Гетьмани України. Петро Канешевич-Сагайдачний. Іван Сулима»
- Article Details
- Category Новини
Науково-популярне видання «Гетьмани України. Петро Канешевич-Сагайдачний. Іван Сулима» (Київ, Видавництво "Брайт Букс", 2024) нещодавно поповнило фонди Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека та ще 49 бібліотек Миколаївщини від Український інститут книги.
Нова книга – це збірка біографій двох гетьманів України – Петра Сагайдачного та Івана Сулими, створена з урахуванням результатів найновіших досліджень українських істориків.
Петро Сагайдачний – полковник, гетьман реєстрового козацтва, кошовий отаман Запорозької Січі, характеризувався як блискучий полководець, що вміло керував військом, мав неабиякий воєнний талант. Він один із засновників козацького флоту, що очолював морські походи на човнах-«чайках». Під його проводом козацтво оформилося в могутню військову силу. Найбільші перемоги гетьмана – участь у взятті чорноморської фортеці Варна, захопленні міст Білгород, Ізмаїл та Килії, міста-фортеці Кафа, розгромі турецького флоту під Очаковом. За словами Якуба Собеського, який бився разом із Сагайдачним під Хотином: «Був він чоловік великого духу, що сам собі шукав небезпеки, легковажив життям, у битві був перший, коли ж доводилося відступати – останній…».
«Запорозький лицар» Іван Сулима, за словами автора, ще за життя був оповитий легендами, згодом – він герой козацьких дум і пісень, що надихав запорожців на подвиги.
«…От і вийшли запорожці, хоч тисяча й двісті,
Де багацько да за ними зведеться користі.
Попереду – пан Сулима, отаман кошовий,
Чого ж жаху завдавати, як він чорнобривий…»
(рядки з народної пісні)
Іван Сулима був видатним полководцем. Блискучі морські походи, під його проводом, демонстрували військову майстерність козаків. Під час військових дій в Азовському морі, було взято штурмом османську фортецю Азов, чим завдано відчутного удару Османській імперії, зруйновано щойно збудовану поляками фортецю Кодак на Дніпрі, що стало вершиною військової звитяги гетьмана.
Автор книги Валентин Терлецький – український письменник, літературний критик, журналіст, актор і режисер, композитор і співак, лідер гурту «Декаданс».
Запрошуємо до Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека.
#УІК #МиколаївськаОУНБ #КультурноМистецькийПроєкт2024
#Книжкові_Новинки_МОУНБ #читатимодно #читайукраїнською #люблючитати
Read more
Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту
- Article Details
- Category Новини
27 січня - Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Відзначається за рішенням Генеральної Асамблеї ООН з 2006 р. у день визволення в’язнів нацистського концтабору «Аушвіц».
Під час Голокосту Україна втратила 1,5 мільйона євреїв. За підрахунками дослідників, в Україні було до 2000 «менших бабиних ярів» - місць, де нацисти убивали євреїв. Маємо знати про це більше.
Пропонуємо ознайомитися з виданням Катерини Алексєєвої «Тіні на колючому дроті: Аушвіц і Богданівка» (Миколаїв: Видавництво Ирина Гудым, 2024) з фонду Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека. Авторка здійснила своєрідне порівняння й аналіз двох концентраційних таборів – Аушвіцу та Богданівки. В книзі вміщено багато документів та фотографій, що стосуються села Богданівка Миколаївської області, де у 1941 році було створено найбільший табір у Трансністрії («Задністров'я», так званий Румунський район, адміністративно-політична одиниця на південному заході сучасної України та лівому березі Дністра сучасної Молдови, яку німці віддали під тимчасове румунське управління).
Книга показує масштаби жорстокості людей, які брали участь у тих кривавих діяннях та є актуальною й у наш час, коли в умовах російсько-української війни рашисти використовують табори для утримання українських полонених.
У День скорботи і пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі і співчуваємо втратам.
#Календар_МОУНБ #Вшановуємо #Календар #ВизначніДні
Read more
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено