П'ятниця, 31 січня 2025
Хроніка культурного життя Миколаївської області за січень 2025 р.
- Article Details
- Category Хроніка культурного життя області
МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСНА УНІВЕРСАЛЬНА
НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
ХРОНІКА
КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ЗА СІЧЕНЬ 2025 р.
Read more
Лауреат Нобелівської премії з літератури 2003 р. Джон Максвелл Кутзее (1940)
- Article Details
- Category Новини
Лауреатом Нобелівської премії з літератури 2003 р. став південноафриканський письменник, критик Джон Максвелл Кутзее (1940). У своїх творах він пише про етнічну та соціальну нерівність, расизм, насилля, незахищеність людського існування.
Кутзее вивчав математику і лінгвістику у Кейптаунському університеті. Певний час працював програмістом у корпорації IBM (Велика Британія). У США закінчив Техаський університет, а згодом захистив дисертацію про комп’ютерний стилістичний аналіз ранніх творів Семюеля Бекета. Незабаром став викладачем літератури й англійської мови в Університеті штату Нью-Йорк в Буфало.
Письменнику відмовили в отриманні постійного місця проживання в США через його участь у протестах проти війни у В’єтнамі. Повернувшись до Південно-Африканської Республіки, з 1984 р. обіймав посаду професора англійської літератури в Університеті Кейптауну. У 2002 р. письменник емігрував до Австралії.
Перша збірка оповідань Д. Кутзее «Сутінкові краї» вийшла у 1974 р., наступний роман «У сердці країни» – у 1977. Всесвітню популярність та визнання письменник отримав у 1980 р., коли був опублікований його роман «В очікуванні варварів». Популярними стали також романи письменника «Містер Фо» (1986), «Майстер у Петербурзі» (1994).
За романи «Життя та час Міхайеля Кутзее» (1983) та «Безчестя» (1999) письменник двічі був нагороджений Букерівською премією.
У 2003 р. Кутзее був пошанований Нобелівською премією як літератор, що «у численних варіаціях демонструє несподівану причетність стороннього». У заяві Шведської академії зазначено, що його творам «притаманні добре продумана композиція, блискучі діалоги й аналітична майстерність».
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено