2018
Четвер, 27 грудня 2018
Відбулося святкове засідання клубу перекладачів «Поліглот»
- Article Details
- Category Новини
Свята, а саме свята новорічні, – це час, коли можна дозволити собі відволіктися від щоденних клопотів і помріяти про дива та здійснення потаємних бажань. 27 грудня у секторі документів іноземними мовами відбулося святкове засідання клубу перекладачів «Поліглот». Головним завданням грудневого засідання завжди є планування роботи клубу на наступний рік. До обговорення приймаються всі пропозиції, але затверджуються ті, що роблять роботу клубу цікавою і різноманітною.
Під час зустрічі члени клубу ознайомилися також з історією головного символу новорічних свят та тріумфальною ходою ялинки країнами світу. Спеціально до засідання співробітники сектору підготували колекцію оригінальних декоративних ялинок та виставку новорічних ретроіграшок, що нагадала учасникам заходу незабутні часи дитинства.
Read moreВидатний письменник-гуманіст (до 165-річчя від дня народження В. Г. Короленка)
- Article Details
- Category Віртуальні виставки
27 липня 2018 р. виповнилося 165 років від дня народження письменника, журналіста, публіциста, літературного редактора та громадського діяча – Короленка Володимира Галактіоновича. Народився письменник у 1853 р. у Житомирі у родині повітового судді. На Житомирщині минули його дитячі та юнацькі роки. Після закінчення Рівненської гімназії Короленко вступив до Санкт-Петербурзького технологічного інституту (1871), але через матеріальні нестатки мусив залишити навчання та йти працювати коректором. У 1874 р. перейшов вчитися до Петровської хліборобської та лісової академії у Москві. У 1876 р. за участь в народних студентських гуртках був виключений з академії та висланий до Кронштадту під нагляд поліції. За відмову присягнути цареві у 1881 р. Короленка на 3 роки було вислано до Якутії (Сибір).
Початок літературної діяльності В. Г. Короленка датується 1879 р. Нижньогородське десятиліття (1885-1895) – час його найактивнішої літературної та громадської діяльності – справедливо назване сучасниками «епохою Короленка». Серед найвідоміших творів письменника повісті «Сліпий музикант», «Діти підземелля», «Хапун (Іом-кіпур)» та «Без язика».
Помер Короленко 25 грудня 1921 р. у м. Полтаві. З 1990 р. Національною спілкою письменників України присуджується премія його імені за найкращий твір російською мовою в Україні.
Пропоновані видання допоможуть відкрити для себе творчість В. Г. Короленка.
Read more
Неділя, 23 грудня 2018
Зірки німого кіно
- Article Details
- Category Новини
23 грудня відділ документів з питань культури і мистецтв запросив шанувальників мистецтва обговорити особливості німого кінематографа під час кінозустрічі-дослідження «Зірки німого кіно». Захід, приурочений до Міжнародного дня кіно, відбувся у рамках науково-пізнавального проекту «Новий погляд на знайомі речі».
Знаменитий кінорежисер Альфред Хічкок казав: «Німе кіно – найчистіша форма кінематографа. Йому, звичайно, не вистачає звуку людського голосу і шумів. Але їхнє додання не викупить тих необоротних наслідків, що виникли після розповсюдження звукового кіно. Якщо раніше не вистачало одного тільки звуку, то з його введенням ми позбулися усіх досягнень, завойованих чистим кінематографом».
Організатори заходу звернули увагу присутніх на виразні засоби німого кіно (вишукану пантоміму, міміку обличчя, метафоричний монтаж, особливу роль музики та титрів), що були проілюстровані фрагментами з найкращих фільмів епохи зародження кінематографа.
Уся різноманітність феномена німого кіно була проаналізована за 3 напрямками:
- особливості використання сучасними режисерами виразних засобів німого кіно (на прикладі фільму «Артист» режисера Мішеля Хазанавічуса, що ввійшов на екрани у 2011 р. та був нагороджений преміями «Оскар» за 5 номінаціями);
- найбільш яскраві напрямки німого кіно, що впливали на розвиток світового кінематографа, а саме – німецький кінематографічний експресіонізм, американська «оповідальна школа» та радянський документалізм;
- творчість режисерів та акторів німого кіно, що найбільш активно впливала на розвиток цього напрямку мистецтва.
Відчути атмосферу минулих років присутнім на заході допомогла солістка вокальної студії ім. Н. Западинської Олена Тутко, у виконанні якої пролунали старовинні романси.
Read moreЧетвер, 20 грудня 2018
Тренінг «Реклама як інструмент маніпулювання свідомістю»
- Article Details
- Category Новини
У сучасному світі реклама безсумнівно виступає одним з основних рушіїв торгівлі, допомагає дізнатися про нові товари і послуги, зорієнтуватися у широкому колі виробництва і споживання. Проте вищезазначене поняття вже давно перестало бути просто джерелом інформації про товари і послуги. Сучасні науковці розглядають рекламу як визначену психологічну технологію, орієнтовану на маніпулювання мотиваційно-потребовою і свідомою сферами особистості для досягнення соціально-політичних, економічних і інших переваг, та стверджують, що реклама – могутній засіб впливу і маніпуляції людиною.
Тому 20 грудня у бібліотечному ресурсному центрі «Вікно в Америку» у рамках реалізації проекту «Людина медіаграмотна» відбувся тренінг «Реклама як інструмент маніпулювання свідомістю», під час якого учасники намагалися проаналізувати поняття «реклама» та «маніпулювання свідомістю», ознаки маніпуляційкомерційної, політичної реклами, вплив реклами на поведінку та дії людей. Окрім того, відповіли на запитання анкети «Чи схильні Ви піддаватися чужій думці?». Також присутні переглянули та обговорили ряд рекламних роликів різної спрямованості.
Учасники дійшли думки, що будь-яка реклама нав’язує готові моделі й стандарти життя, призводить до певного викривлення соціальної поведінки.
Read more
Середа, 19 грудня 2018
Пройшов тренінг на тему «Правила і прийоми виживання під час кризи: особистісному, діловому, сімейному»
- Article Details
- Category Новини
19 грудня у Регіональному тренінговому центрі відбувся тренінг на тему «Правила і прийоми виживання під час кризи: особистісному, діловому, сімейному», що був організований спільно з Дистанційним консультаційним центром для підприємництва.
Деяким людям не вистачає інформації про те як управляти своїми фінансами та життєвим станом. Криза – це всерйоз та надовго. Це не неприємність, що її треба, напружившись, перетерпіти, а просто нове життя – в якому треба не тільки виконувати свої обов’язки, а й отримувати задоволення. Розібратися з цими питаннями учасникам тренінгу допоміг досвідчений тренер, декан Южної бізнес школи у м. Миколаєві Володимир Євсєєв.
Read more
Пройшов тренінг на тему «Правила і прийоми виживання під час кризи: особистісному, діловому, сімейному» (2)
- Article Details
- Category Новини РТЦ
19 грудня у Регіональному тренінговому центрі відбувся тренінг на тему «Правила і прийоми виживання під час кризи: особистісному, діловому, сімейному», що був організований спільно з Дистанційним консультаційним центром для підприємництва.
Деяким людям не вистачає інформації про те як управляти своїми фінансами та життєвим станом. Криза – це всерйоз та надовго. Це не неприємність, що її треба, напружившись, перетерпіти, а просто нове життя – в якому треба не тільки виконувати свої обов’язки, а й отримувати задоволення. Розібратися з цими питаннями учасникам тренінгу допоміг досвідчений тренер, декан Южної бізнес школи у м. Миколаєві Володимир Євсєєв.
Read more
Понеділок, 17 грудня 2018
Відбулася презентація книги Інеси Завялової «Кораблик бажань»
- Article Details
- Category Новини
17 грудня в обласній науковій бібліотеці відбулася презентація книги Інеси Завялової «Кораблик бажань». Книга побачила світ у листопаді 2018 р. у видавництві «ФОП Швець В.М.» завдяки обласній Програмі підтримки вітчизняного книговидання, книгорозповсюдження та популяризації української книги у Миколаївській області на 2017-2021 рр. Інеса Завялова – володарка відзнак «Краща Миколаївська книга» 2015 та 2017 років у номінації «Краще видання для дітей та юнацтва».
До нової книги знаної авторки увійшли повість «Кораблик бажань», казки «Про чесного Левка та доброго Фрола», «Лабіринти і зигзаги моди» та 20 віршів.
Під час презентації лунали уривки із повісті «Кораблик бажань», казки «Лабіринти та зигзаги моди», поезії «Квадрат», «Намистом білим чистим». Діти та дорослі із цікавістю спілкувалися з миколаївською письменницею, ставили запитання, висловлювали свої думки.
Гості познайомилися не лише з автором, а й з ілюстраторами нового дитячого видання. До книги увійшли ілюстрації професійного художника Ксенії Калмикової, з якою Інесу Завялову поєднують довгі роки співпраці. Також «Кораблик бажань» став вдалою дебютною спробою бібліотекаря Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки Інни Чуприни та учня Миколаївської спеціалізованої школи «Академія дитячої творчості» Артема Жоржа як художників-ілюстраторів.
Видавець Віктор Швець розповів гостям про те, як працювалося над виданням, а також про всі етапи, що проходить книга у видавництві, перш ніж потрапити на книжкові полички.
Read moreСубота, 15 грудня 2018
У бібліотеці відбувся театральний перформанс «Дотепність та мудрість народів у казках та прислів’ях»
- Article Details
- Category Новини
Казки, прислів’я, приказки, байки та гуморески – ці духовні скарби з незапам’ятних часів живуть у народі, передаються з уст в уста від покоління до покоління, збагачуючи мову влучними висловами та дотепними жартами. Саме фольклор є найвиразнішим втіленням мудрості, дотепності, сподівань та вікового досвіду народу. Тому 15 грудня сектор документів іноземними мовами спільно з Інформаційно-ресурсним центром міжнародного партнерства запросив до участі у театральному перформансі «Дотепність та мудрість народів у казках та прислів’ях» усіх, хто бажав відкрити для себе нову яскраву сторінку народної творчості.
На гостей заходу, що відбувся у рамках локального проекту «Сузір’я злагоди», очікувало знайомство з прислів’ями та приказками українського, німецького та польського народів. Байки і гуморески українського народу прозвучали у виконанні учасників народного художнього театру «Мрія» Палацу творчості учнів.
Окрасою заходу став виступ театральної студії ім. Олександра Фредри Одеського відділення Спілки поляків України ім. Адама Міцкевича. Фрагмент театральної вистави «Помста» польською мовою відомого польського комедіографа та байкаря ХІХ ст. Олександра Фредри, створений під творчим керівництвом заслуженого діяча культури Польщі Стелли Михайлової, став справжнім подарунком для польської спільноти.
Неповторний дух старовинного українського села створили народні співи у виконанні талановитої молодої співачки – студентки Миколаївського коледжу культури і мистецтв Олени Мавродієвої. Майстерність її виконання заворожила слухачів.
Read moreП'ятниця, 14 грудня 2018
З 3 до 13 грудня у Регіональному тренінговому центрі у рамках діяльності Університету третього віку пройшли комп’ютерні курси «Основи комп’ютерних знань»
- Article Details
- Category Новини
З 3 до 13 грудня у Регіональному тренінговому центрі у рамках діяльності Університету третього віку пройшли комп’ютерні курси «Основи комп’ютерних знань». Курси були поділені на 2 блоки: «Комп’ютер для початківця», «Інтернет: освоюємо нові комунікаційні можливості.
На тренінгах «учні за 50» ознайомилися з конфігурацією комп’ютера, основами роботи в операційній системі «Windows 7», методикою роботи в мережі Інтернет, долучилися до віртуального спілкування у соціальних мережах та навчилися здійснювати он-лайн платежі комунальних послуг.
Заняття стали реальною допомогою нашим «курсантам», які завдяки вивченню «азбуки персонального комп’ютера» відкрили для себе нові інформаційні ресурси та розширили комунікаційні можливості.
Read more
З 3 до 13 грудня у Регіональному тренінговому центрі у рамках діяльності Університету третього віку пройшли комп’ютерні курси «Основи комп’ютерних знань»
- Article Details
- Category Новини РТЦ
З 3 до 13 грудня у Регіональному тренінговому центрі у рамках діяльності Університету третього віку пройшли комп’ютерні курси «Основи комп’ютерних знань». Курси були поділені на 2 блоки: «Комп’ютер для початківця», «Інтернет: освоюємо нові комунікаційні можливості.
На тренінгах «учні за 50» ознайомилися з конфігурацією комп’ютера, основами роботи в операційній системі «Windows 7», методикою роботи в мережі Інтернет, долучилися до віртуального спілкування у соціальних мережах та навчилися здійснювати он-лайн платежі комунальних послуг.
Заняття стали реальною допомогою нашим «курсантам», які завдяки вивченню «азбуки персонального комп’ютера» відкрили для себе нові інформаційні ресурси та розширили комунікаційні можливості.
Read more
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено