2023
Вівторок, 05 грудня 2023
З Міжнародним днем волонтера!
- Article Details
- Category Новини
Щороку 5 грудня відзначають Міжнародний день волонтерів. Свято заснували ще 1985 року з ініціативи Генеральної Асамблеї ООН. В Україні волонтерський рух почався в 90-х роках, а офіційно його визнали 10 грудня 2003 року, згідно з Постановою Кабміну.
Волонтерство - це покликання. Небайдужість до чужої біди, співпереживання, особливий спосіб мислення. Це те, що гуртує волонтерів та веде їх вперед. Саме завдяки волонтерам сотні тисяч людей і тварин по всьому світу отримують необхідну допомогу.
Роль волонтерів в Україні зараз, під час війни, важко переоцінити. Волонтери - одні з тих, хто завжди стоїть за спиною військових та допомагає їм, а також українцям на окупованих територіях, часто ризикуючи власним життям. Сьогодні волонтери - найпотужніша частина громадянського суспільства України, а волонтерський рух об'єднує всі міста й громади держави та всі соціальні групи. Це ідея, яка залучає до боротьби за свободу України мільйони людей із різних країн світу.
Read moreВ Україні стартував Національний тиждень читання під гаслом «Бути своїми»
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
У Media Center Ukraine відбувся брифінг з нагоди початку Національного тижня читання, що триватиме з 4 до 10-го грудня. У заході візьмуть участь т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв, директорка Український інститут книги Олександра Коваль та Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.
«Попри всі виклики, ми сьогодні констатуємо непогану динаміку на книжковому ринку. Є робота для авторів, видавців, і книгарні наповнені. Ми стоїмо на порозі ухвалення програми з підтримки державної мови, яка передбачає популяризацію української мови, зокрема через друковане слово – книги. Також зараз реалізуються норми закону «Про підтримку книговидання», ухваленого Верховною Радою півтора року тому. Водночас у бюджеті на 2024 рік закладені видатки на купівлю громадянами книжок», — зазначив Ростислав Карандєєв.
Протягом 4-10 грудня відбудеться низка літературно-мистецьких заходів по всій Україні у різних форматах, зокрема, флешмоб у соціальних мережах «Кожен українець — амбасадор тижня читання», фахові дискусії, читацькі клуби, літературні вікторини та обговорення, поетичні читання й презентації книг.
Детальніше
https://mcip.gov.ua/.../v-ukrayini-startuvav.../
Read more
Відбулася відеопрезентація довгих списків літературної премії «Книга року ВВС-2023»
- Article Details
- Category Новини
5 грудня у рамках Всеукраїнської інформаційно-просвітницької тематичної акції «Національний тиждень читання», що була започаткована @Український інститут книги, відбулася відеопрезентація довгих списків літературної премії «Книга року ВВС-2023».
Один з найвпливовіших конкурсів вже 19 років поспіль проводиться редакцією ВВС News Україна у партнерстві з Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку і вдруге відбувається під час повномасштабного вторгнення.
Учасники заходу дізналися про склад журі і критерії, за якими відзначаються найкращі художні твори та есеї українською мовою.
Увазі присутніх були представлені видання з фонду @Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека, що були подані видавництвами на конкурс: «Плахта» Ірини Говорухи, «Нові Темні Віки. Колонія» Макса Кідрука та «Дорога на Асмару» Сергія Сингаївського.
Read moreУкраїнський центр культурних досліджень підготував електронний каталог можливостей для представників сфери культури
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
Український центр культурних досліджень
Каталог розроблено для посилення спроможності українських митців та культурних інституцій центром культурних досліджень.
Каталог містить короткий огляд закладів та установ, а також міжнародних програм і проєктів, які надають підтримку фахівцям сфери культури. Кожна сторінка містить посилання, за яким користувач зможе отримати додаткову інформацію, а також подати заявку для отримання гранту чи взяти участь у конкурсі.
Крім того, у довіднику наведено посилання на актуальні дослідження, що стосуються сфери культури.
Ознайомитись з каталогом за посиланням https://mcip.gov.ua/.../ukrayinskyj-czentr-kulturnyh.../
Read more
Понеділок, 04 грудня 2023
РАКІВСЬКА СІЛЬСЬКА БІБЛІОТЕКА КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «БІБЛІОТЕЧНА МЕРЕЖА м. ВОЗНЕСЕНСЬКА» ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ м. ВОЗНЕСЕНСЬК
- Article Details
- Category Новини
До війни ця невелика бібліотека розміщувалася під одним дахом з фельдшерсько-акушерським пунктом села Ракове. Її фондом, який налічував 4 581прим., користувалося 376 читачів. Бібліотека приймала активну участь у соціокультурних заходах спільно з фахівцями Новогригорівського будинку культури, співпрацювала з органами місцевого самоврядування.
Внаслідок обстрілів будівля бібліотеки зруйнована: розбита стеля, пошкоджено стіни, перекриття, фасад та крівля, вибиті вікна і двері.
Будівля не підлягає відновленню. Знищено більшу частину бібліотечного фонду, меблі.
Відбудеться година пізнання «Лексичні перлини у новелах Миколи Хвильового»
- Article Details
- Category Новини
Цього року виповнюється 130 років з дня народження Миколи Хвильового. Саме тому Український інститут книги обрав цього письменника центральною постаттю Національного тижня читання, адже понад 50 років його ім’я було викреслене з історії української літератури – його твори не перевидавалися, а прижиттєві видання були заборонені.
6 грудня о 12:00 у рамках чергового засідання розмовного клубу «СловоТворення» відбудеться година пізнання «Лексичні перлини у новелах Миколи Хвильового». Учасники зустрічі дізнаються про життєвий шлях українського письменника, ознайомляться з його багатогранним творчим спадком, а на прикладі уривків з новел автора проаналізують застарілі та маловживані слова і доберуть сучасні відповідники.
Запрошуємо до Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека!
#тижденьчитання2023 #бутисвоїми
Read more
Відбудеться захід – історичний портрет «Легендарний кардіохірург нашого часу»
- Article Details
- Category Новини
6 грудня виповнюється 110 років від дня народження Миколи Михайловича Амосова – вченого світового маштабу, академіка Національної академії наук та Академії медичних наук України. У цей же день о 14.00 в онлайн-форматі відбудеться захід – історичний портрет «Легендарний кардіохірург нашого часу», присвячений Лікарю з великої літери.
Учасники заходу дізнаються про життєвий шлях і наукові досягнення у галузі медицини, біокібернетики та інформатики М.М. Амосова, ознайомляться з унікальною методикою боротьби зі старінням, що дозволила йому прожити до 89 років та вести активний спосіб життя.
Увазі присутніх буде також запропонована добірка корисних порад від видатного хірурга.
Підключитися до заходу можна за покликанням:
https://meet.google.com/biy-ogga-unf
Участь підтверджується заповненням онлайн-заявки за покликанням:
https://forms.gle/bbo8c8cpo1b4L8Co8
Read more
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека запрошує на віртуальну зустріч з Ярославою Литвин
- Article Details
- Category Новини
7 грудня о 13.30 Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека запрошує на віртуальну зустріч з Ярославою Литвин – українською письменницею, художницею, мандрівницею, неодноразовою лауреаткою та дипломанткою Міжнародний літературний конкурс "Коронація слова".
Під час зустрічі з циклу «ЛітСвіт: про літературу і не тільки…», що проходитиме у рамках Національного тижня читання, учасники матимуть можливість поспілкуватися з письменницею, задати запитання щодо її творчості, а також отримати у подарунок роман «Рік розпусти Клауса Отто Баха» з автографом, що буде переданий автору найцікавішого запитання.
Підключення до конференції Zoom:
https://us02web.zoom.us/j/88690307127
Ідентифікатор конференції: 886 9030 7127
Участь у заході підтверджується заповненням онлайн-заявки за покликанням: https://forms.gle/XqMbBapBxJMxZY1s9
Долучайтеся до ефіру та відкривайте для себе світ сучасної української літератури!
#тижденьчитання2023 #бутисвоїми @читачі
Read more
160-річчя від дня народження Бориса Дмитровича Грінченка
- Article Details
- Category Новини
В грудні 2023 р. відзначається 160-річчя від дня народження Бориса Дмитровича Грінченка – українського письменника, літературознавця, етнографа, історика, громадського діяча. Він уклав перші підручники з української мови й літератури. Письменник переконливо стверджував, що без розвитку рідної мови та культури неможливий розвиток самого народу, його національної свідомості.
У фонді Музею книги Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека зберігається 10 примірників рідкісних видань творів Б. Д. Грінченка. Це видання ХІХ початку ХХ ст., що були надруковані в різних українських видавництвах.
Хочемо звернути вашу увагу на видання «Екзамен» (Київ, 1927 р.), що надруковане у видавництві «Рух». В основу оповідання покладені спогади самого Бориса Грінченка, який певний час, працюючи на посаді вчителя, зазнавав постійних переслідувань з боку шкільного начальства. У творі порушені питання навчання і виховання сільських дітей, праця народного вчителя, залежність від інспекторів, що керували справами освіти. Книга містить чорно-білі ілюстрації.
Read moreНова художньо-документальна повість українського прозаїка, поета, журналіста Василя Зими «Війна і ми»
- Article Details
- Category Новини
«У війни багато правд. Мільйони. У кожного своя. Найправдивіша. Бо найболючіша. Пережита. Така, що не потребує ні доказів, ні ілюстрацій, ні фактів. Усі ці правди співіснують у тому окремому світі, який війна накрила товстезним куполом, під яким ми живемо, під яким ми боремося, під яким ми пишемо. Кожен зі своєю окремою маленькою правдою, а всі разом з однією величезною правдою війни. Усі ці правди мають бути розказані, усі ці правди мають бути викричані й почуті…»
Так починається нова художньо-документальна повість українського прозаїка, поета, журналіста Василя Зими «Війна і ми» (Львів : Літературна Агенція Піраміда, 2023), написана у перший рік повномасштабного вторгнення. Легкий художній текст, щоденникові записи та авторські дослідження є невід’ємною складовою повісті, що як частинки пазла складаються в єдину картинку, оповідаючи читачам про страшні українські реалії 2022 року.
«Книга фіксує те, що передувало війні і перший рік після вторгнення. Я багато попрацював і над документами і над тим, аби зібрати свідчення і емоції, відзначити, хто герой, а хто просто збоку стояв», – Василь Зима.
Цікаво, що обкладинкою книги стали картини «Око зла» та «Духи війни» юного художника Єлисея Зими, студента Національної Академії образотворчого мистецтва, сина автора.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzer O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено