лютого 2014
Середа, 26 лютого 2014
Пройшов тренінг «Підготовка презентаційних друкованих матеріалів з програмою Microsoft Office Publisher»
- Article Details
- Category Новини РТЦ
26 лютого 2014 р. в ОУНБ ім. О. Гмирьова на базі Регіонального тренінгового центру пройшов тренінг «Підготовка презентаційних друкованих матеріалів з програмою Microsoft Office Publisher». Учасниками тренінгу були викладачі та бібліотекарі Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв та працівники бібліотеки Миколаївського коледжу культури і мистецтв.
Слухачі тренінгу ознайомилися з програмою Microsoft Office Publisher, що представляє собою доступну на звичайному комп’ютері видавничу систему, дозволяє легко створювати публікації і готувати їх до друку. Присутні власноруч створювали особисті візитні картки, рекламні буклети, афіші, запрошення тощо. Учасники тренінгу одностайно зауважили, що отримані у результаті такого навчання навички, стануть у пригоді у їхній професійній діяльності.
Read moreПонеділок, 24 лютого 2014
«Сучасні IT-технології для бібліотекарів: 1 рівень»
- Article Details
- Category Новини РТЦ
З 24 лютого по 31 березня 2014 року на базі Регіонального тренінгового центру проходило навчання у рамках реалізації І етапу проекту «Сучасний бібліотекар-2» програми «Бібліоміст». Тренінговий курс за темою «Сучасні IT-технології для бібліотекарів: 1 рівень» було організоване для групи бібліотечних фахівців області, що була сформована у результаті попереднього конкурсного відбору.
Учасниками навчання стали 12 бібліотечних працівників, представники Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова, Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В. О. Лягіна, Центральної бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького ЦБС для дорослих м. Миколаєва, бібліотеки-філії № 6 ЦБС для дорослих м. Миколаєва, Полігонівської бібліотеки – філії КУ «Централізована бібліотечна система» Жовтневого району, бібліотеки Чорноморського державного університету імені Петра Могили.
Заняття, що проходили 2 рази на тиждень, проводив тренер від програми «Бібліоміст» Крупіца П.О.
Тематика курсу з 10 занять включала: основи будови комп’ютерної техніки та роботи з периферійними пристроями, встановлення програмного забезпечення, базову англійську для IT, розширений пошук, етикет електронної пошти, соціальні мережі, клауд-обчислення та Google сервіси, методику підготовки ефективної презентації, моніторинг та оцінку у бібліотеках, застосування програм MS Excel для візуалізації даних, оцінка потреб спільноти та інформування.
За результатами навчання учасники розробили он-лайн анкету, яку поширили у соціальних мережах для вивчення думки респодентів. Отримані у результаті дослідження дані вони представили у вигляді електронної презентації, яка стала одним із критеріїв відбору до наступного туру проекту.
Read more
Понеділок, 10 лютого 2014
Великі таємниці Землі і Всесвіту
- Article Details
- Category Віртуальні виставки
Людство за багато століть світової історії пройшло великий шлях пізнання незвіданого та таємничого. Багато з того, що лякало людей в минулому, здавалось їм дивовижним, сприймається сьогодні як природне. Навіть забобонну людину не лякає тепер затемнення сонця – йому відома причина цього явища. Однак і сьогодні у світі є те, чого ми ще не знаємо, чому наука не знайшла відповідного наукового пояснення.
Видання, представлені на виставці, розкриють вам таємниці виникнення Землі, Всесвіту, загадки оточуючого світу: телекінез, ясновидіння, аномальні зони, паранормальні явища та багато іншого незбагненого, що знаходиться за межами сприйняття й викликає у людини інтерес.
Read more
Середа, 05 лютого 2014
Спадщина Т.Г. Шевченка у бібліографічних джерелах та дослідженнях
- Article Details
- Category Віртуальні виставки
Безсмертна спадщина Т. Г. Шевченка, 200-річчя від дня народження якого ми відзначаємо цього року, належить усьому світові й увійшла до золотого фонду світової культури. Його життя і творчість у різні часи були і є предметом наукових досліджень, важливу роль в яких відіграє бібліографічна шевченкіана, що представляє собою комплекс персональних науково-допоміжних бібліографічних покажчиків, підготовлених у різні часи.
Серед дореволюційних бібліографічних видань, присвячених поету - покажчик українського бібліографа М. Комарова «Т. Шевченко в литературе и искусстве» (1903 р.), бібліографа М. Яшека «Т. Шевченко. Матеріали до бібліографії (роки 1903-1921) (1921 р.).
Подією у радянському шевченкознавстві став вихід у світ двотомної бібліографії «Т.Г. Шевченко : бібліографія літератури про життя і творчість (1839-1959) (1963 р.), хронологічним продовженням якої є наступні видання.
Read more
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено