травня 2016
Вівторок, 31 травня 2016
«Управління бібліотечним фондом: відповідність обліку до звітності»
- Article Details
- Category Новини РТЦ
31 травня 2016 р. у бібліотеці відбувся семінар-тренінг для бібліотечних працівників відділів комплектування централізованих бібліотечних систем Миколаївської області за темою «Управління бібліотечним фондом: відповідність обліку до звітності». В умовах формування нового адміністративно-територіального устрою зміни відбуваються і в бібліотечній мережі. Тому пріоритетним питанням, що розглядалося у рамках семінару-тренінгу стало проведення першочергових заходів щодо підготовки бібліотечних фондів до передачі об’єднаним територіальним громадам.
Фахівці відділу формування фондів обласної бібліотеки провели аналіз діяльності ЦБС області по забезпеченню ведення облікової документації та заходів щодо збереження бібліотечних фондів, а також огляд чинних нормативно-законодавчих актів з обліку бібліотечних фондів. Було зазначено про необхідність внесення змін до структури звітної річної документації ЦБС по формуванню бібліотечних фондів та відмічено позитивні зміни у діяльності відділів комплектування ЦБС у проведені планомірної діяльність комісій по роботі з бібліотечними фондами з метою покращення, уніфікації та удосконалення технологічних процесів.
У рамках практичної сесії були проведені заняття по роботі з організації обліку бібліотечних фондів за різними напрямками діяльності. Кожен працівник відділу комплектування мав можливість здійснити порівняння вивірених зразків з власними обліковими документами – книгами сумарного обліку ЦБС, книгами сумарного обліку бібліотек-філій, зведеними актами оприбуткування, вилучення, безкоштовної передачі матеріальних цінностей тощо. У процесі роботи тренерами були надані практичні рекомендації та роз’яснення щодо усунення недоліків в обліковій документації.
Учасники тренінгу отримали домашнє завдання - самостійно розробити регламентуючі інструкції з організації обліку бібліотечних фондів, що не суперечать діючому законодавству, враховуючи тип бібліотеки, функції та специфіку діяльності.
За підсумками тренінгу визначено потребу забезпечення постійного контролю за виконанням наданих рекомендацій, що надає можливість усунення недоліків. Реорганізація бібліотечної галузі повинна сприяти доступу до інформації та якості обслуговування громади через бібліотеки.
Read moreЗ 10 по 30 травня в Регіональному тренінговому центрі проводилися комп’ютерні курси «Основи комп’ютерних знань»
- Article Details
- Category Новини РТЦ
З 10 по 30 травня в Регіональному тренінговому центрі проводилися комп’ютерні курси «Основи комп’ютерних знань» у рамках Університету третього віку.
Комп’ютерні курси були поділені на 3 підкурси: Комп’ютер для початківця, Інтернет: освоюємо нові комунікаційні можливості, Сервіси мережі Інтернет.
На тренінгах «учні за 50» ознайомилися з конфігурацією комп’ютера, основами роботи операційної системи Windows 7, методикою роботи в Інтернет мережах та долучилися до території вільного спілкування у соціальних мережах.
Сподіваємося, наші курси стали реальною допомогою нашим "учням", з якими ми разом прагнули осягнути Азбуку Персонального комп'ютера.
Read moreПонеділок, 30 травня 2016
Хроніка культурного життя Миколаївської області за квітень 2016 р.
- Article Details
- Category Хроніка культурного життя області
УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ, НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ ТА РЕЛІГІЙ
МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ
ОБЛАСНА УНІВЕРСАЛЬНА НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
ІМ. О.ГМИРЬОВА
ХРОНІКА
КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ЗА КВІТЕНЬ 2016 р.
Read more
Понеділок, 23 травня 2016
«Методика застосування мультимедійних технологій у навчальному процесі»
- Article Details
- Category Новини РТЦ
Зміни життя в сучасному світі вимагають і змін методики викладання в сучасній освіті. Знижується функціональна значущість традиційного навчання, тому щоб зацікавити студентську аудиторію та викликати жвавий інтерес до навчальних тем, викладачам необхідно включати до навчального процесу інтерактивні методики.
Учасники тренінгу «Методика застосування мультимедійних технологій у навчальному процесі», що відбувся 23 травня в Регіональному тренінговому центрі, навчалися перетворювати аудиторію пасивних спостерігачів на активних учасників заняття та використовувати переваги інтерактивної дошки «Smart board».
Read more
Субота, 21 травня 2016
Святкуємо День Європи в Україні
- Article Details
- Category Новини ЦЄІ
21 травня 2016 р. з нагоди відзначення Дня Європи в Україні та у рамках святкування Дня Європи у м. Миколаєві Центр європейської інформації бібліотеки взяв участь у роботі Європейського містечка, що працювало на Соборній площі міста, та провів акцію «До Європи – через бібліотеку». Акція була підтримана Міжнародним фондом «Відродження», Мережею Центрів європейської інформації України у рамках кампанії «Я RE-ФОРМУЮСЬ європейцем» до Днів Європи в Україні.
Заходи в рамках акції відбулися за участю викладачів та студентів Миколаївського коледжу культури і мистецтв, Миколаївського вищого професійного училища технологій та дизайну та волонтерів біблітеки
Під час заходу учасники ознайомилися з діяльністю Європейського Союзу, європейськими цінностями та стандартами, отримали інформаційні листівки та буклети.
Студенти Миколаївського коледжу культури і мистецтв провели для пересічних громадян конкурси та вікторини «Вивчай Європу – змінюй Україну», «Найвідоміші архітектурні споруди Європи» на знання фактів та понять, пов’язаних з Європейським Союзом та європейськими цінностями. Для дітей були проведені різноманітні творчі конкурси «Європейське майбутнє України»: малюнка, плакатів, виробів з пластиліну. Усі учасники конкурсів та вікторин отримали заохочувальні подарунки: брошури, блокноти, ручки та патріотичні браслети на руку. Кожен бажаючий мав можливість взяти участь у роботі Експрес-школи європейських мов, в майстер-класах з виготовлення браслетів з кольорових стрічок та плетіння різних видів європейської коси. Також під час акції у рамках відзначення Року англійської мови в Україні серед поліцейських було розповсюджено рекламну продукцію з фразами українською та англійською мовами для полегшення їхнього спілкування з іноземцями.
Проведення такої акції сприяло підвищенню рівня поінформованості населення Миколаєва щодо євроінтеграційних процесів, що відбуваються в Україні, та кращому розумінню європейських цінностей та стандартів.
Read moreП'ятниця, 20 травня 2016
Відбулася веб-конференція за темою «Соціально-економічні аспекти Угоди про асоціацію з ЄС»
- Article Details
- Category Новини ЦЄІ
19 травня 2016 р. у Центрі європейської інформації Миколаївської ОУНБ ім. О. Гмирьова відбулася веб-конференція за темою «Соціально-економічні аспекти Угоди про асоціацію з ЄС». Захід відбувся за ініціативою Мережі Центрів європейської інформації України та за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у рамках кампанії «Я RE-ФОРМУЮСЬ європейцем» до Днів Європи в Україні.
Організатором заходу виступив Чернігівський Центр європейської інформації у співпраці з Сіверським інститутом регіональних досліджень та Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.
Участь у заході, що відбувся на базі Центрів європейської інформації, взяли громадські діячі, дрібні сільгоспвиробники, власники домогосподарств, фермери, посадові особи органів місцевого самоврядування, державні службовці, журналісти з 5 міст України: Чернігова, Черкас, Миколаєва, Івано-Франківська, Старобільська.
Від Миколаївської області у веб-конференції взяли участь 30 осіб. Серед них: заступник директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації В.П. Твердой, головні спеціалісти відділу зовнішньоекономічної діяльності департаменту економічного розвитку та регіональної політики облдержадміністрації Т.В. Колесник та О.О.Друца, голова експертно-громадської ради при міськвиконкомі І.М.Купрієвич та заступник голови ради О.М. Абрамов, представник інформаційного центру Європейського Союзу у м. Миколаєві, що діє на базі ЧДУ ім. П.Могили А.І. Кабаєва, дрібні сільгоспвиробники Миколаївщини – учасники Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва, студенти Чорноморського державного університету ім. Петра Могили та Національного аграрного університету, бібліотечні фахівці.
Відкрили веб-конференцію директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, к. і. н. В. Бойко та директор проектів громадської організації «Сіверський інститут регіональних досліджень», к. філос. н. Л. Чабак, які підкреслили актуальність тематики обговорення, окреслили формат роботи та представили експертів з Латвії, Польщі та України.
Голова правління Латвійського центру сільських консультацій та освіти» Мартіньш Цімерманіс у своєму виступі «Як виживають дрібні сільгоспвиробники в ЄС, які преференції отримують» висвітлив історію шляху Латвії до ЄС, зокрема зупинився на аспектах підписання Угоди про асоціацію з ЄС, охарактеризував стан сільськогосподарської галузі в країні, наголосив на важливості розробки національної політики, представив складові Програми розвитку села на 2014-2020 рр. та назвав заходи, що фінансуються з метою розвитку дрібних господарств у сільській місцевості.
Викладач Університету соціальних і гуманітарних наук (Варшава, Польща) І. Любашенко у своєму виступі зупинився на питаннях: що таке Угода про асоціацію з ЄС? яких соціально-економічних аспектів стосується? як українському виробнику потрапити на ринки ЄС?
Практичні аспекти роботи малого та середнього агросектору в рамках Угоди про асоціацію з ЄС та ризики для дрібних виробників у своїх виступах висвітлили директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, к. і. н. В. Бойко та голова громадської організації «Центр сприяння розвитку громад» Р. Олексенко.
Після кожного виступу учасники з регіонів мали можливість задати питання експертам. Робота веб-конференції була досить плідною та конструктивною. Учасникам важливо було почути про досвід країн, що вже є членами Європейського Союзу, для того, щоб зрозуміти, які кроки має зробити Україна на цьому шляху та які перспективи та ризики виникають перед дрібними виробниками сільськогосподарської продукції.
Read more
Четвер, 19 травня 2016
Пройшов тренінг «Управління часом за допомогою сучасних гаджетів, програм та інтернет»
- Article Details
- Category Новини РТЦ
Поширеною проблемою сьогодення є брак часу, оскільки в еру науково-технічного прогресу все дуже швидко змінюється: кожного дня, кожної години з’являється щось нове, досконаліше, життя іде на шаленій швидкості. Тому необхідно навчитися раціонально та ефективно використовувати власний час.
19 травня в Регіональному тренінговому центрі пройшов тренінг «Управління часом за допомогою сучасних гаджетів, програм та інтернет». Його учасники ознайомилися з головними принципами тайм-менеджменту та їхнім практичним застосуванням у щоденному житті, дізналися про важливість ефективного управління часом та навчилися правильно встановлювати цілі. Присутні розглянули методи, різноманітні техніки та отримали поради щодо управління своїм часом.
Read moreСереда, 18 травня 2016
Відбувся перегляд та обговорення документального фільму «66%»
- Article Details
- Category Новини ЦЄІ
18 травня 2016 р. у рамках відзначення Днів Європи в Україні за ініціативою Мережі центрів європейської інформації України у Центрі Європейської інформації відбувся перегляд та обговорення документального фільму «66%». З усіх переселенців, вимушених покинути свої будинки, 66% - це жінки. Документальний фільм «66%» - це 20-хвилинна стрічка, що розповідає про життя вимушених переселенок зі сходу України, які за волею долі опинилися в Херсонській області. Вони розповідають про те, що їм довелося пережити, про мрії і надії на майбутнє.
Фільм був створений колективом феміністичної організації БО «Інша» в рамках проекту «Розірване коло», що реалізується за підтримки Українського Жіночого Фонду в рамках конкурсу швидких грантів для жіночих організацій України.
Учасники перегляду, а ними були студенти філологічного факультету Миколаївського національного університету ім. В.О. Сухомлинського та активні громадяни м. Миколаєва, дізналися про маленькі подвиги, про ставлення місцевого населення до переселенців, про те, наскільки у житті важлива підтримка , про жіночу солідарність і маленькі радості звичайних українських жінок.
Глядачі дійшли висновку, що жінки, які виїхали із зони військових дій, адаптуються до інших умов — такі ж герої як і ті солдати, які зараз воюють там.
Read moreВівторок, 17 травня 2016
Відбулася веб-конференція за темою «Децентралізація і сільські/районні бібліотеки»
- Article Details
- Category Новини ЦЄІ
Сьогодні в українців виникає безліч питань стосовно того, як в умовах об’єднання нових територіальних громад розвиватимуться різні сфери діяльності, в тому числі і заклади культури, а саме - бібліотеки.
17 травня 2016 р. о 15.00 у Центрі європейської інформації Миколаївської ОУНБ ім. О. Гмирьова відбулася веб-конференція за темою «Децентралізація і сільські/районні бібліотеки». Захід відбувся за ініціативою Мережі Центрів європейської інформації України у рамках кампанії «Я RE-ФОРМУЮСЬ європейцем» до Днів Європи в Україні. Організатором заходу виступило Товариство «Український народний Дім у Чернівцях» у партнерстві з Вільнюською бібліотекою (Литва).
Участь у заході, що відбувся на базі Центрів європейської інформації, взяли бібліотечні фахівці, представники місцевої влади, Офісу реформ, голови об’єднаних громад з 8 областей України: Вінницької, Хмельницької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Полтавської, Миколаївської, Чернівецької, Черкаської.
Від Миколаївської області у веб-конференції взяли участь 17 осіб. Серед них директор Миколаївського Офісу реформ В. Бойко, заступник начальника управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Л. Поддубна, бібліотечні фахівці з ОУНБ ім. О. Гмирьова, обласної бібліотеки для юнацтва, обласної бібліотеки для дітей, ЦБС для дорослих м. Миколаєва, ЦБС для дітей м. Миколаєва, Жовтневої та Миколаївської ЦБС.
Експертами з тематики веб-конференції виступили аналітик Центру аналізу та розробки законодавства Асоціації міст України Н. Миколюк та директор Вільнюської публічної бібліотеки П. Зірлус. Зокрема Н. Миколюк висвітлив питання нормативного забезпечення процесу децентралізації, механізм відокремлення бібліотек територіальних громад від централізованих бібліотечних систем та ін. Про досвід діяльності бібліотек Литви розповів директор Вільнюської публічної бібліотеки П. Зірлус. Керівник офісу реформ у Чернівецькій області І. Баб’юк проаналізував об’єднання територіальних громад в Чернівецькій області. Також пройшло спільне обговорення питань щодо методичного, кадрового забезпечення та фінансування бібліотек територіальних громад.
Після завершення веб-конференції продовжилося обговорення на місцях. Директор Миколаївського Офісу реформ В. Бойко висвітлив стан формування територіальних громад в Україні, а також ситуацію на Миколаївщині. Учасники заходу мали можливість задати конкретні запитання як В. Бойку, так і Л. Поддубній щодо процесу реформування бібліотечної галузі на Миколаївщині.
Read moreЧетвер, 12 травня 2016
Пройшли навчання на електронному курсі за темою «Залучення фінансування з місцевих джерел (локальний фандрейзинг)»
- Article Details
- Category Новини РТЦ
На сьогодні фандрейзингова діяльність є одним із найактуальніших напрямків роботи бібліотек, тому популярність методів залучення ресурсів для діяльності організацій з місцевих джерел стрімко зростає. З метою більш детального ознайомлення з цими методами бібліотечні фахівці з 10 по 12 травня пройшли навчання на електронному курсі за темою «Залучення фінансування з місцевих джерел (локальний фандрейзинг)» на базі Регіонального тренінгового центру ОУНБ ім. О. Гмирьова.
Під час навчання слухачі здобули знання про напрямки та технології роботи з потенційними донорами, мобілізацію місцевих ресурсів, а також набули практичних навичок розробки кампаній залучення місцевих ресурсів для програмної діяльності бібліотеки.
Read more
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено