Четвер, 20 вересня 2018
У рамках роботи краєзнавчого клубу «БібліоКліо» відбулася зустріч-екскурсія за участю Т. М. Губської
- Article Details
- Category Новини
20 вересня у рамках роботи краєзнавчого клубу «БібліоКліо» відбулася зустріч-екскурсія з відомим миколаївським краєзнавцем, старшим науковим співробітником обласного краєзнавчого музею, автором численних публікацій та книг з історії м. Миколаєва Т. М. Губською.
З притаманною їй чарівністю і гумором Тетяна Миколаївна розкрила таємниці центральних вулиць (Декабристів, Лягіна, Макарова, Шевченка, Велика Морська), розповіла про архітектуру будинків, церковних споруд, особливості побуту містян у кінці ХІХ - початку ХХ ст. Члени клубу – студенти Миколаївського коледжу культури і мистецтв - оглянули пам’ятки архітектури, згадали імена відомих миколаївців та із захопленням прослухали розповідь про старовинний будинок та перших бібліотекарів Миколаївської громадської бібліотеки, що була розташована на вул. Спаській, 44 у 1894-1964 рр.
Read more
Засідання клубу «Поліглот» «Людина, яка навчила Німеччину читати»
- Article Details
- Category Новини
18 вересня 2018 р. виповнилося 5 років з дня смерті знаного літературознавця Німеччини Марселя Райх-Раницького (Marcel Reich-Ranicki). Про життя цієї людини знімали фільми, його слова та вчинки обговорюють, цитують та пародіюють у Німеччині вже півстоліття. Хто ж він, цей популярний та впливовий чоловік? Він не політик, не естрадний співак. Він – критик. Точніше – всесвітньо відомий Літературний Критик з великої літери. Закоханий у німецьку мову, дотепний та жорсткий, якого ще за життя називали «Папою Римським від літератури».
Вшануванню пам’яті цієї видатної особистості було присвячене засідання клубу професійних перекладачів «Поліглот», що відбулося 20 вересня у секторі документів іноземними мовами.
Учасники заходу ознайомилися з біографією критика, його літературною та медійною діяльністю. З дитинства Марсель Райх-Раницький захоплювався та віддано служив літературі. 15 років він керував відділом літератури найголовнішої німецької газети «Франкфуртер альгемайне цайтунг». Протягом 13 років був ведучим популярної німецької телепередачі «Літературний квартет». І весь час безупинно писав про книги. Для деяких читачів його статті та виступи з екрана були цікавішими за обговорювані книги. Райх-Раницький володів рідкісним даром відносно просто представляти доволі складні твори. Він говорив про книги так захоплено, що не тільки притягував людей до телевізора, але й спонукав читати.
Райх-Раницький залишив значний слід у літературі не тільки як критик. Його літературознавчі монографії про творчість Йогана В. Гете, Томаса Манна, Бертольда Брехта, Макса Фрiша і Томаса Бернхарда – фундаментальні та неймовірно захопливі. Автобіографія Раницького "Моє життя", тираж якої перевищив півмільйона, довгий час входила у першу десятку публіцистичних бестселерів Німеччини. ЇЇ вважають одним з найкращих мемуарних творів ХХ століття.
Райх-Раницький не був «просто критиком», хоча й великим. Він був Райх-Раницьким, вільною духом людиною. А це більше, ніж може здатися на перший погляд.
Read moreУчасть у міжнародних та всеукраїнських літературних конкурсах
- Article Details
- Category Новини
20 вересня у рамках студії письменницької майстерності «Мистецтво слова» відбулася консультація-бесіда лауреата всеукраїнських конкурсів Надії Дерманської «Участь у міжнародних та всеукраїнських літературних конкурсах». Під час заходу молода письменниця поділилися своїми спогадами про свою першу участь у літературному конкурсі, дала поради стосовно того, як необхідно розповідати свої історії, продумувати сюжет, щоб твір був зрозумілим усім читачам.
Виставка книг «Сузір’я талантів: лауреати престижних премій» розкрила імена письменників, які стали відомими завдяки своїй участі у літературних конкурсах.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено